Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.05.2003, 20:08   #1
Teklik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.10.2002
Lokalizacja: Sochaczew
Posty: 6
Teklik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[Sklep] normalny czy online?

Cze,

To mój pierwszy post na tym forum, ale od jakiegoś czasu śledzę nowe tematy. Jak pewnie część z forumowiczów znalazłem się tu gdyż poszukiwałem porady w kupnie nagrywarki. Przeczytawszy porady aby nie śmiecić pytaniami LG vs LiteOn przez kilka dni "oblookiwałem" nowe posty. Wybrałem najbardziej polecanego LiteOn'a LTR-52246S. Ale nie o tym mowa. Pozostał mi wybór miejsca zakupu. U mnie w "city" (Sochaczew) model 52x/24x/52x nie dotarł, wszędzie proponują tylko LG'ki. Niedługo jadę do Warsaw-City i potrzebuję porady, gdzie najtaniej albo w miarę tanio kupić ten model. Kasa aż tak strasznie nie gra roli. Chodzi o jakieś większe sklepy. Zastanawiałem się też nad zakupem online. Gdzie takowego dokonać, który sklep jest naj-lepszy/tańszy. Ostatnio przylookałem parę ofert i stąd mam kilka pytań. Czy wersja BOX jest w każdym sklepie taka sama? Bo np. na sklepie WP (ws.pl) upragniony model kosztuje 243 PLN, a koszt przesyłki jedyne 6 PLN. Czy to korzystna cena. Pytanie o BOX było celowe, bo nie wiem czemu w opisach modeli innych firm są opisy zawartości (np. kabelek xxx, płyta yyy), a przy Litkach nic . Tylko, że BOX. Drugie pytanie łączące się z pierwszym: Czy Nero jest zawsze dołączony do wersji BOX? Czy to najnowszy Nero? Bo nie wiem czemu pisze do LiteOn'ów Nero xx.x.x za 9 PLN. Trzecie i ostatnie pytanie. Czy w zestawie znajdują się wszystkie części potrzebne do montarzu, bo w jakimś sklepie (bodajże Sirius w testach) pisało, że nie ma jakiegoś kabelka czy coś? Czy jest on niezbędny?

Lepiej online czy "live"?

Sry że tak długo wyszło.
Teklik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.05.2003, 20:13   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
kupowalem niedawno wersje BOX litka 48246s w pudelku byl kabelek audio, 2 plyty, plyta z nero i chyba srubki - nie pamietam dokladnie - NIE bylo kabla IDE... (szkoda)
werjsa nero jest dosc stara - ale ten konkretny model obsluzyc umie - a upgrade sciagneity z netu instaluje sie bez problemu

ceny nie podam - kupowalem z BARDZO duzym rabatem za 'przysluge' oddana sprzedajacemu (dalem 150 zeta) a w ceanch oficjalnych sie nie orientuje - wiem ze ten model byl jakis czas temu za 219 zeta, a potem byla jakas promocja.. jak jest teraz - nie wiem
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 20:59   #3
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja kupowałem LTR-52246S za ponad 300 zł i dostałem: płyte CD-RW, płyte CD-R, Nero chyba 5.5.9.13 potem zrobiłem upgrade do najnowszego i zainstalowałem spolszczenie i po kłopocie, kabelek audio ale nie było kabla IDE! Oraz śrubki! A nagryware kup w Media Markt'cie!
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 21:27   #4
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
W Warszawie jak zwykle polecam firmę Lorien. Sklep przy ulicy Ptasia 2 (centrum). Zero problemów z gwarancjami i kompetentna obsługa.

Uwaga: ze strony www ściągnij cennik w formacie excela, online jest mniej aktualny.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 21:28   #5
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to jeszcze ja sie wtrace - pamietaj o serwisie wiec jezeli kupujesz Online to bedziesz placil za przesylki do servisu, zawsze po drodze poczta moze zrobic swoje... Jezeli bywasz w warszawie raz na jakis czas (np. miesiac) to kup w Wawie - nie bedzie problemu gdyby sprzet zaczal szwankowac. Mozesz wybrac 2 opcje: gielda lub szukac promocji w hipermarketach. Ja polecam gielde. Jezeli chodzi o sprzet to pewniej jest brac z gieldy niz z MediaMarkt lub tym podobnych. Jezeli nie wiesz gdzie w Wawie jest gielda lub byles na gieldzie baaardzo dawno, to info: gielda jest na ulicy batorego (za Stodola), niedaleko SGH (gieldy na grzybowskiej nie ma juz od dawna). Kupowanie na gieldzie ma ten plus ze otwierasz pudelko i wiesz co Ci bedzie potrzebne i od razu kupujesz (potrzebne beda: zworki do zwierania ^_^ , kabelek audio nie zaszkodzi, koniecznie kabel IDE (sugeruje uzycie 2 kabli w kompie), jezeli masz bardzo duzo sprzetow to rowniez rozgaleziacz na koncowke kabla zasilania (jezeli brakuje), lub sam zasilacz jezeli jedziesz na maxa na starym. Acha i wez litka 48246S w wersji BOX najlepiej - najbardziej oplacalny zakup.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 21:32   #6
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wersje BOX nagrywarek Lite-On różnią się od wersji OEM tym, że jest to zapakowane w pudełko oraz dołożone są dwie płytki - jedna CD-R i jedna CD-RW, marnej zresztą jakości. Z jedną i z drugą wersją powinieneś dostać Nero (wersja pełna, nie tylko Nero Express, jak to coraz częściej bywa) z InCD na tej samej płycie (ale oprogramowanie będzie obsługiwało tylko nagrywarki Lite-On), 4 śrubki, kabelek audio (do podłączenia do karty dźwiękowej, żeby można było słuchać muzyki), i prostą instrukcję instalacji. Brak kabla IDE, który musisz zapewnić we własnym zakresie.
Zdaje się, że w takiej postaci wersje OEM wychodzą od polskiego dystrybutora, firmy AB. Jeśli ktoś sprzedaje mniej (bez oprogramowania/wyposażenia) i każe sobie za to dopłacać, to chyba postępuje wbrew intencjom dystrybutora.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 21:39   #7
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hm wiem ze kiedys na 100% na wersje boxowe byly dluzsze gwarancje niz na odpowiedniki OEM. Nie wiem jak jest teraz i czy wszedzie tak samo. Poza tym wersja OEM to taki troche hybryd ktorego nie powinno byc na rynku bo to nie towar przeznaczony do sprzedazy detalicznej. Ja przezornie kupuje sprzety boxowe jezeli nie roznia sie bardzo cena, a tak jest w tym wypadku. A - i jeszcze jedno zwroc uwage na oznaczenie optyki napedu najbezpieczniej jest wybrac "S"
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 22:25   #8
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja rowniez polecam firme lorien - kiedy kupuje na gieldzie plyty to zawze u nich - mam korzystny rabat a osobista znajomosc ze sprzedawcami ma swoej dobre strony (pozdrawaim Marcina i Roberta)
kupilem u nich 2 monitory i zachecilem do tego 3 moich kumpli - jestesmy bardzo zadowoleni ze wspolpracy

[to nie jest reklama]
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2003, 00:50   #9
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
ja rowniez polecam firme lorien - kiedy kupuje na gieldzie plyty to zawze u nich - mam korzystny rabat a osobista znajomosc ze sprzedawcami ma swoej dobre strony (pozdrawaim Marcina i Roberta)
kupilem u nich 2 monitory i zachecilem do tego 3 moich kumpli - jestesmy bardzo zadowoleni ze wspolpracy

[to nie jest reklama]
aż tak osobiście to ja ich nie znam, ale skoro Ty ich znasz, to mógłbyś im podrzucić pomysł "programu lojalnosciowego" . Mogliby mieć w komputerze bazę kupujących i przychodzi np. mój kolega, którego tam wysłałem, podaje mój numer i mi zbiera się na rabacik
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.