Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.07.2002, 21:00   #1
AuthoR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.06.2002
Posty: 22
AuthoR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Solidny i trwały CD-ROM ?

Proszę o wypowiedź na temat CD-Rom'ów. Który według Was(powyżej 40x) najlepiej spełnia kryteria podane w temacie.
Dzieki z góry.
AuthoR jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.07.2002, 21:39   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepsze CD-ROM'y robi Teac - napędy te nie robią żadnych problemów przy odczycie. Od LG powinieneś się trzymać z daleka - mam LG 40x, płyty nagrane i tłoczone czyta średnio 8-20 minut, akossy ponad 1,5 h. W swoim zbiorze posiadam CD-ROM Philips PCA123 (12x) i mogę stwierdzić, że jest to dotychczas najlepszy wybór, jaki zrobiłem - pomimo zawrotnej prędkości 12x - idealnie czyta wszystko, NAWET akossy.:cool:
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 24.07.2002, 21:46   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem czy cie to interesuje, ale warto sie zastanowic nad dvd. W tej chwili toshiba (jeden z najlepszych czytnikow) kosztuje nieco ponad 200zl tj chyba niewiele wiecej od cd-romu teaca.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 24.07.2002, 22:20   #4
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zastanawiałbym się nad DVD, ale jeżeli chodzi o CD-ROM, to wybrałbym na pewno Kenwood 72x. Jest to dobry sprzęt, do odczytu używa technologii TrueX (7 wiązek lasera), co wydatnie zwiększa prędkość odczytu i zapewnia stały dopływ danych. Napęd ten nie jest już produkowany przez firmę, a szkoda. Jest również bardzo drogi jak na CD-ROM (na pewno powyżej 300 zł). Prędkość 72x nie jest żadnym chwytem marketingowym - ten CD naprawdę tak szybko odczytuje (nie tylko przy krawędzi)
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 24.07.2002, 23:05   #5
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Kup DVD Toshiba 16x- 230 zlp/na giełdzie. Optymalny wybór!
 
Stary 24.07.2002, 23:23   #6
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Zastanawiałbym się nad DVD, ale jeżeli chodzi o CD-ROM, to wybrałbym na pewno Kenwood 72x. Jest to dobry sprzęt, do odczytu używa technologii TrueX (7 wiązek lasera), co wydatnie zwiększa prędkość odczytu i zapewnia stały dopływ danych. Napęd ten nie jest już produkowany przez firmę, a szkoda. Jest również bardzo drogi jak na CD-ROM (na pewno powyżej 300 zł). Prędkość 72x nie jest żadnym chwytem marketingowym - ten CD naprawdę tak szybko odczytuje (nie tylko przy krawędzi)
A jak się pojawią błędy to klops.

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline  
Stary 25.07.2002, 07:24   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie rozumiem ostatniego posta
moze ktos mi pomoc?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 25.07.2002, 11:42   #8
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh Sid... ja musze przyznac ze juz kilkakrotnie nie rozumialem intencji przyswiecajacych koledze Zbieg12...
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 25.07.2002, 12:19   #9
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pytanie było o solidny i trwały CD-ROM. Ja korzystam z Asusa S500/A (x50) już dość długo - odkąd się tylko pojawiły. To chyba już ponad 2 lata albo i więcej - sam nie pamiętam. Pracował w różnych warunkach - w czystym pokoiku i w dużej kuchni (zdala od kuchenki ma się rozumieć). Pracuje jak dotąd bez zarzutu, nawet nie czyściłem mu powierzchni soczewki lasera, w ogóle go nie rozkręcałem, bo i po co. Ma UDMA33, wyjście audio analog i digital, klawisze stop play gniazdo słuchawkowe z potencjometrem. Jedyne co może przeszkadzać, to podwyższona głośność, gdy się fest rozpędzi. Ale nie przytrafiło się nigdy, żeby nie czytał płyty - no chyba że chodnikowej, ale takie to nie miałem jak włożyć na tackę - CD/CD-R/CD-RW czyta wszystkie.
Zatem odpowiedź na pytanie: Asus S500/A ew. S520.
Teraz planuję kupić DVD i też będzie to Asus - E616. Kilku już go użytkuje i są te osoby zadowolone (UDMA100 chyba jako jedyny w tej klasie). Obecna cena to ok. 260 zł.
Fantomas jest offline  
Stary 25.07.2002, 12:34   #10
pc1
Bywalec
 
Avatar użytkownika pc1
 
Data rejestracji: 22.07.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 27
pc1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli chodzi o CD-Rom Lg to powiem, że ta firma im starsza tym gorsza (tak jak polskie wino
Mam do tej pory CD-Rom Lg-32* i sprawuje sie idealnie. MA go tez 2 moich kumpli. Natomiast szybsze (szczegolnie 48* to syf nie z tej ziemi)
Trzymaj sie z dala takze od samsunga

Pomysl z DVD jest b.dobry.
Ja po zakupie nagrywarki Lite-on 40125W (ideal na tle nagrywarek kumpli, glownie LG) stwierdzam, ze ta firma jest ok. W ciemno wskoczylbym w DVD lub CD-Rom.

Jak to ci nie wystarczy to poprzegladaj testy w roznych pismach (np. chip)
__________________
pozdrawiam PC1

Lite-On 401248W
pc1 jest offline  
Stary 25.07.2002, 16:28   #11
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zdecydowanie TEAC.
Pozostałe CD-ROMy wytrzymują 2 do 3 lat (niezależnie od firmy i częstotliwości używania). Moim zdaniem ma to wytłumaczenia w pastikach (mechanizmy i optyka).
Jak się nie ma szczęścia to od 2 do 3 lat i CD-ROM do kosza.
Z TEACem jest lepiej (mechanika metalowa).
Najlepiej jednak takie pytanie zadać "naprawiaczom" CD-ROMów na giełdzie.
Najwięcej naprawianego sprzętu do ponownego kupienia to: Delta, Acer, Asus i oczywiście LG. 8)
esem jest offline  
Stary 25.07.2002, 16:40   #12
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja aktualnie używam Teac CD-540E i bardzo go sobie chwale. Gorąco polecam.
Aha, PC1 ma rację - niech cię Bozia broni przed Samsungiem.....

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 25.07.2002 o godz. 16:42
Sebastian997 jest offline  
Stary 25.07.2002, 17:09   #13
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Jeśli cd rom to ASUS lub TEAC ale jush coraz częscij spotyka się płyty DVD te nagrane / CHIP PCWORld / wiec chyba lepiej dołożyć i kupić DVD ROM
Laser jest offline  
Stary 25.07.2002, 20:54   #14
Marek 99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Posty: 16
Marek 99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem 4 i ocenię
LG 52x zdecydowanie nie polecam to nawet nie obsługuje UDMA

ASUS (50 lub 52x nie pamiętam)
dobry cdrom poza małym błędem przy zmianie ścieżki muzycznej na następną trwa to ok 2-3sek (może się czepiam ale...)

TEAC
zdecydowanie najlepszy cdrom jaki do tej pory miałem, nie było płyty której by nie odczytał.
Beznadziejny do płyt zabezpieczonych błędnymi sektorami (od kilku (kopia płyty) do kilkunastu (oryginał) godzin odczytu.
Beznadziejny jeśli masz zamiar używać CloneCD. Na niektórych płytach bez względu na chipset wyłącza się UDMA i cdrom pracuje w trybie PIO a co za tym idzie zastój procka.

TOSHIBA DVD 16x
Jeden z lepszych napędów DVD jaki miałem lub widziałem w działaniu. Bardzo szybko omija błędne sektory ale tylko z kopii (na oryginałach się muli :-)
Odczyt płyt 40x obsługa UDMA

Podsumowując zdecydowanie polecam Toshiba DVD a jest prawie w cenie TEAC.
Dodam, że TEAC i TOSHIBA mają już po 2 latka i bez problemów.
Marek 99 jest offline  
Stary 25.07.2002, 21:13   #15
Marek 99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Posty: 16
Marek 99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uzupełnię jeszcze ten fragment problem poniższy występuje tylko w sytemach 2000/XP !!!!!!!!!!!!
Beznadziejny jeśli masz zamiar używać CloneCD. Na niektórych płytach bez względu na chipset wyłącza się UDMA i cdrom pracuje w trybie PIO a co za tym idzie zastój procka.
Marek 99 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.