Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.06.2002, 22:07   #1
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Podkręcanie LG32x - Rozwiązanie problemu...

Witajcie, w końcu udało mi się dojść do tego co jest przyczyną niemożności podkręcenia przez niektórych z was nagrywarek GCE-8320B. Przez parę dni zastanawiałem się czy to mogły być skoki napięcia, a może podłączenie napędu ? Ale dzięki odzewowi kilku z was, tych którzy zastosowali się do mojej prośby o wysłanie mi @ z informacjami o podkręceniu, rozwiązałem tą zagadkę.
Sprawa jest prosta, z tego co do tej pory wiem, na naszym polskim rynku znajdują się dwie serie (jeżeli więcej to proszę o e-mail) nagrywarek LG32x jedna z nich oparta jest o chipset SST (Silicon SemiConductors (SST) i te napędy podkręcają się bez problemu przy użyciu metody opisanej w moim artykule, a druga seria oparta jest o układ firmy ATMEL i nie da się jej jak na razie podkręcić przy użyciu tejże metody. W związku z tym mam kilka próśb:

1) jeżeli okaże się że update Twojej nagrywarki się nie powiódł - przy użyciu mojego oprogramowania - czyli masz ATMELa, to: przerwij uruchamianie pliku wsadowego (CTRL+Pause/Break), usuń z dyskietki plik *.bin (około 500kb) potem wpisz [html]<b>mtk X r /m /b bios.bin</b>[/html]
X - podłączenie napędu
i wyślij go do mnie, opisz również jaka to wersja Firmware'u i jaki masz bufor w nagrywarce (jestem ciekaw, czy nie są to te wersje z 2MB buforu)

2) Jeżeli masz nagrywarkę LG 40x (oryginalnie) to proszę sprawdź czy nie jest ona oparta o układ ATMELA (dlaczego powiem później), jeżeli tak to zrób mi dump tak jak opisałem w punkcie 1. i wyślij go do mnie razem z opisem wersji.

3) Rozwiązanie mam nadzieję że wkrótce

Jednego jestem pewien, śledźcie ten wątek, może być ciekawie.
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.06.2002, 22:59   #2
Yogi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: Leszno
Posty: 17
Yogi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moja ngrywarka 32x ma flash typ SST (SST39SF040) i jak już wspominałem poprzednio mogę w dowolny sposób updatować biosa w dowolnym kierunku i w dowolnej kolejności. Jedynie należy się spodziewać komunikatu błędnej sumy kontrolnej przy zmianie biosu z np. 1.01 dla GCE8320 na 1.04 dla tej samej pomijając np. 1.02. Poza tym dla bezpieczeństwa polecałbym pozostawić na ten czas tylko HDD na Primary Master i CDRW na secondary Master. Inne napędy i kontrolery np ATA100 lub ATA133 odłączyć.
Podziwiać za wytrwałość i rzetelność w doprowadzeniu sprawy do końca.
Mam nadzieje, że inni uczestnicy forum prócz samozachwytu również pochwalą się swoją wiedzą a arogancję schowają do kieszeni.
Pozdrowiam
Yogi
__________________
Yogi
Yogi jest offline  
Stary 17.06.2002, 23:35   #3
Pyton
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 5
Pyton w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja niby w temacie, ale trochę z innej beczki bo problem mam i to coraz dziwniejszy...
Otóż wspominałem już wcześniej na forum, że udało mi się podkręcić moją 32 na x 40. Wszystko poszło cacy, sprzęt pozapinany mam jak należy, ale... No właśnie! Do wczoraj 90% nagrywanych przeze mnie nośników nagrywało się wolniej niż wskazywać by mogły na to możliwości nagrywarki, w większości przypadków nagrywarka zachowywała się tak jakby była x16. Dzisiaj, przez przypadek stało się odwrotnie. 90% nagrywanych przeze mnie płytek nagrywała się poprawnie a reszta świrowała. Cóż takiego zrobiłem? Ano pracowałem w między czasie w Corelu, ściągałem filmik z netu i czasami odpalałem Worda. Generalnie rzecz biorąc komputer dostawał za przeproszeniem w dupę a nagrywarka jakby nagle dostała skrzydeł. Nie kumam o co tu chodzi.
Pozdrawiam
__________________
Pyton
Pyton jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.