Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.06.2002, 22:08   #1
mar
Gość
 
Posty: n/a
Sony CRX-175A1 -> LiteOn LTR-24102B

Witam
Kilka dni temu kupiłem nagrywarke Sony Crx-175a1, która okazała się być LiteOn'em LTR-24102B. No właśnie okazała się - ale dopiero po zakupie :-(. Wersja Sonego, która ma wiele ulepszeń w stosunku do LiteOn'a (np. napis "sony" ;-) ma także swoje wady - a mianowicie niewiedzieć czemu skoro to LiteOn to nie wychodzą do niej żadne nowe firmwary (chyba Sony chce być za wszelką cenę User-(Un)Friendly). Oprócz napisu "sony" to 100% liteon - wiem bo sprawdzałem. Ale nie da mi się on zfleszować oryginalnym fleszerem bo ma inną nazwe biosową (init-string - tak to się nazywa ). Więc chciałbym ominąć to głupie zabezpieczenie i w tym miejscu potrzebna mi jest Wasza pomoc. Proszę osoby które mają LiteOn'a LTR-24102B o zgranie mi swojego firmwaru do formatu BIN programem MTKFLASH, tak jak to jest opisane na tej stronie:
http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/liteon_oc/
i wysłanie mi go na adres ---już mi nie jest potrzebny :-)---
Bios może być w dowolnej wersji (po tym upgrejdzie i tak będe mógł wgrać sobie najnowszą wersje bo zmieni się init-string :-))).
Dzięki za pomoc.
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2002, 09:21   #2
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli jesteś na 100% pewien że wiesz co robisz to tu masz biosy w formacie .bin
http://home.online.no/~magdyr/Firmware/
Jest to strona prowadzona przez OC-Freak'a admina forum liteon na cdfreaks
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 13.06.2002, 12:51   #3
mar
Gość
 
Posty: n/a
Witam ponownie :-)
Wielkie, ale to WIELKIE DZIĘKI za tego linka. Rzeczywiście ta nagrywara to LiteOn. Mam ją dopiero od kilku dni, a póki co są z nią same problemy :-(.
Tzn. na wsześniejszym biosie jak chciałem nagrać coś na Platinumie to po włożeniu go do środka ta nagrywara od razu go wyrzucała. Teraz się poprawiło, ale nadal jest niezbyt dobrze bo co prawda nie wyrzuca już tych Platinumów, ale w Nero (wersja 5.5.8.2 i w CDSpeed'dzie->Extra->Drive Check), razem z Platinumem w środku mam komunikat, że nie ma płyty. ASPI mam najnowsze i sprawdzone po instalacji (chyba 4.71 czy jakoś tak).
Więc mam pytanie do ludzi którzy mają te LiteOn'y dłużej niż ja - czy to jest normalne? Wg. mnie są dwie wersje (albo płytki są jakieś zwalone-ale od razu wszystkie 10 sztuk??;albo na niektórych płytach ta nagrywara nie widzi ATIPU-ale dlaczego ??). Czy możliwe jest uszkodzenie mechaniczne lasera
Dodam, że wszystkie cd-r(om)y czyta normalnie.
 
Stary 13.06.2002, 14:41   #4
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest to dziwne zachowanie, ja mam teraz Lite-on'a 24102B i nigdy nie było problemu z jakąś płytą. A na Platinium to wogóle. Przedtem miałem Litka 12101B i też rzadnych problemów
ThanatoS jest offline  
Stary 13.06.2002, 21:37   #5
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zauważyłeś że jest kilka modeli 24x ? ta z końcówką M nie powinna być stosowana, są to biosy do nagrywarek montowanych w kompach compaq i odbiegają (ponoć) od reszty - mogą być problemy.... więc zostaje Ci model B i S... sproboj inny bios
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 18.06.2002, 10:29   #6
Maczeek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2002
Posty: 11
Maczeek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam pytanie
MAr kupilem sobie ostatnio ta sama nagrywarke no i wlasnie chcialbym sprawdzic czy ta moja to nie jest jakims tam LiteOn
no i wlasnie jak to sprawdzic??
Jak narazie kazdy program do nagrywania pokazuje mi ze jest to Sony (ale to juz chyba zalezy od biosu jaki w niej siedzi)
AHA mam maly problem z nia po nagraniu 24x predkoscia plytek Akoss (cdromy maja problem z czytaniem jej okolo, ale dziwnie bo w srodkowej parti przy 50% po przejsiu tego obszaru czytaja dalej bez problemu()
I w czym moze byc problem??
Pozd. Mak
Maczeek jest offline  
Stary 18.06.2002, 13:14   #7
marr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2002
Posty: 2
marr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Sory za dileja ;-).
Re SoBal2k2: Tak zauważyłem, ale ja wiem dokładnie, że chodzi o litere "B" na końcu oznaczenia. Bios nic tu nie pomoże - moja (była-chyba) nagrywara miała zwalony laser (więc to nie wina biosu). Po prostu na stronie LiteOn'a jest napisane, że biosy wczesnych LiteOn'ów były robione tak, że jeśli płyta według optyki nagrywarki nie spełnia kryteriów do nagrania z żadną prędkością to nagrywara ją "wypluwa". W nowszych biosach jest to rozwiązane inaczej tzn. ileś tam razy mruga zieloną diodą. A tego Sonego udało mi się w pełni odpalić na tym biosie - tylko, że zwalona optyka i wiadomo :-( - leczył mnie serwis. Zanim ją oddałem do serwisu jeszcze troche ją "poprawiłem" :-))) żebym nie musiał się zbytnio tłumaczyć - powiedziałem tylko, że odpaliłem kompa i... po prostu zdechła :-))). Mam w związku z tym do Ciebie pytanko, bo gdzieśtam (chyba) żuciło mi się w oczy, że masz LG-ka 8240b bo... w serwisie "na czas naprawy" dostałem właśnie taką "nówke" i rozważam zostanie przy niej - więc według Ciebie co lepsze: Naprawiany LiteOn czy nówka LG (być może nie uda im się wyrobić z terminem a wtedy to leczy mnie zwrot kasy i nówka oryginalnego LiteOn'a :-))).

Re Maczeek: Jak to sprawdzić - hmmm... :-)))
Rzuć okiem na DOKŁADNE oznaczeni swojego modelu Ax gdzie "x":
1=LiteOn
2=AOpen,
a samo "A" bez cyferek "=Sony". Czyli generalnie polecam nagrywarki z samym A :-))). Możesz to sprawdzić w menedżeże urządzeń. Jeśli masz A1 i masz ochote przerobić ją na "dobrego" LiteOn'a (a jest to łatwe, proste i przyjemne) to zostaw mi mejla - wyśle ci potrzebne pliki i instrukcje. Problem jest moim zdaniem taki, że LiteOn sprzedaje buble z taśmy produkcyjnej Sonemu i innym dziwnym firmom (a sam zostawia sobie i sprzedaje najlepsze egzemplarze, żeby nie psuć IMAGu). Nie ma to jak przedsiębiorczość ;-).
marr jest offline  
Stary 19.06.2002, 07:45   #8
Maczeek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2002
Posty: 11
Maczeek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czesc
Marr bede bardzo wdzieczny za podeslanie tych plikow (choc na razie jeszcze nie mysle nad eksperymentowaniem nad nia z tego powodu, ze niedawno ja kupilem i zabardzo to ja czasu teraz niemam, no ale jak nastanie brzydka pogoda w wakacje, nikomu tego niezycze to moze troche nadnia poeksperymentuje).
Aha moj email maczeek@o2.pl
AHA mam jeszcze pytanie co daje taki upgrade biosu (chodzi mi czy zwiekszaja sie jej mozliwosci np takich jak kopiowanie zabezpieczen i tympodonych rzeczy??)
Jeszcze raz dziekuje Maczeek
Maczeek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.