Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2005, 06:43   #1
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TEAC 516EB sie konczy?

Chciałem poprosic o sugestie... bo o ile do niedawna nie miałem prawie żadnych problemow to teraz jak wypalam CD z danymi (nosniki: rozne Verbatimki) to zawsze podczas prędkosci większych od x4 pojawia sie błąd weryfikacji i faktycznie cos nie gra bo czasem te błedne pliki (najczęsciej fotki) są otwierane po długim męczeniu sie kompa a czasem wcale... więc nagrywam je ponownie na innym nosniku i na tym nowym są ok ale inne znowu są błędne System to Win Xp Sp1. Nagrywam uzywając Nero 5.
niceboy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2005, 07:02   #2
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez niceboy
Chciałem poprosic o sugestie... bo o ile do niedawna nie miałem prawie żadnych problemow to teraz jak wypalam CD z danymi (nosniki: rozne Verbatimki) to zawsze podczas prędkosci większych od x4 pojawia sie błąd weryfikacji i faktycznie cos nie gra bo czasem te błedne pliki (najczęsciej fotki) są otwierane po długim męczeniu sie kompa a czasem wcale... więc nagrywam je ponownie na innym nosniku i na tym nowym są ok ale inne znowu są błędne System to Win Xp Sp1. Nagrywam uzywając Nero 5.
Dokładnie, kończy się. Przez jakiś czas będziesz z niej miał świetny CD-ROM. Mam to samo z w540e.
Czas przesiadać się na nagrywarkę DVD. 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 03.01.2005, 07:19   #3
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ech... smutne to pocieszenie bo zamierzałem cały 5-letni sprzet wymienic ale jeszcze nie w tym roku... no coz, zobaczymy jak długo "pociągnie"
niceboy jest offline  
Stary 03.01.2005, 08:11   #4
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój staruszek też wymiękł był już jakiś czas temu. Ale dalej jeszcze można nim spawać CD-RW. Sprawdź, czy twój też jeszcze może .
alt-f4 jest offline  
Stary 06.01.2005, 06:10   #5
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze raz sie odzywam w tym wątku bo cos sobie skojarzyłem... otoz sciągnąłem z netu jakis filmik 793 MB kupiłem 2 płytki 800 MB (zgodnie z info na tej witrynie 516EB radzi sobie z z tymi płytkami) i wg "przepisu" z forum nagrałem na obydwóch raz jako CDR data (do odtwarzania na kompie) a raz jako svcd przy czym dodałem tylko obrazek na czołówkę (robiłem to juz pare razy dla mniejszych filmow i nie było problemu). Jezeli dobrze pamiętam to wtedy na tej płytce CDR Data 800 MB po raz pierwszy pojawił mi sie błąd weryfikacji aczkolwiek mam wrazenie ze film nagrał sie poprawnie. Na svcd chyba przedobrzyłem bo pojawił sie błąd weryfikacji ale domyslam sie ze to 793 MB (film) + obrazek + jakies tam struktury utworzone dla svcd spowodowały ze mogł sie cały nie zmiescic (co widac bo obciął napisy koncowe). No i włąsne wydaje mi sie ze od tamtych płytek pojawiła sie masowosc błedu weryfikacji takze dla CDR 700 MB (dla predkosci wiekszych od x4) Czy... wynika to z jakiegos rozkalibrowania Teaca i jesli tak czy da sie to naprawic? Pzdr.
niceboy jest offline  
Stary 06.01.2005, 06:35   #6
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez niceboy
Jeszcze raz sie odzywam w tym wątku bo cos sobie skojarzyłem... otoz sciągnąłem z netu jakis filmik 793 MB kupiłem 2 płytki 800 MB (zgodnie z info na tej witrynie 516EB radzi sobie z z tymi płytkami) i wg "przepisu" z forum nagrałem na obydwóch raz jako CDR data (do odtwarzania na kompie) a raz jako svcd przy czym dodałem tylko obrazek na czołówkę (robiłem to juz pare razy dla mniejszych filmow i nie było problemu). Jezeli dobrze pamiętam to wtedy na tej płytce CDR Data 800 MB po raz pierwszy pojawił mi sie błąd weryfikacji aczkolwiek mam wrazenie ze film nagrał sie poprawnie. Na svcd chyba przedobrzyłem bo pojawił sie błąd weryfikacji ale domyslam sie ze to 793 MB (film) + obrazek + jakies tam struktury utworzone dla svcd spowodowały ze mogł sie cały nie zmiescic (co widac bo obciął napisy koncowe). No i włąsne wydaje mi sie ze od tamtych płytek pojawiła sie masowosc błedu weryfikacji takze dla CDR 700 MB (dla predkosci wiekszych od x4) Czy... wynika to z jakiegos rozkalibrowania Teaca i jesli tak czy da sie to naprawic? Pzdr.
Patrząć na dzisiejsze ceny CD-RW i DVD-RW: gra nie warta świeczki. 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 06.01.2005, 10:24   #7
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A mnie wydaje się, że tu stało się to przed czym przestrzegają producenci nagrywarek i softu do nagrywania: overburning może prowadzić do uszkodzenia napędu i to tu chyba miało miejsce...

Może bardziej doświadczeni spawacze się wypowiedzą?
alt-f4 jest offline  
Stary 06.01.2005, 11:56   #8
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no własnie, sęk w tym że nie rozumiem:
1. dlaczego miałoby nastąpic uszkodzenie skoro ten ponoć model "łyka" 800 MB?
2. jakie są objawy uszkodzenia przez overburning? i czy sa one na tyle jednoznaczne?
Pzdr.
niceboy jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.