Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.08.2004, 11:30   #1
hansman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 2
hansman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SONY CRX320E - zlom jakich malo czy trefny egzemplarz?

Witam, mam problem z Combo Sony CRX320E. Teoretycznie powinna zapisywac plyty z predkoscia do 48 x, jednak nie robi tego. nie chodzi tu o "problem z przytrzymaniem przycisku wysuwania tacki" zeby zapisywala 48x itp. Po prostu zapisuje bezproblemowo plyty z predkoscia x12, gora x16, w przypadku gdy ustawie na wiecej zaczynaja sie jazdy - wyglada to tak jakby nagrywara chciala zbyt szybko rozpoczac zapis - bardzo szybko sie "rozpedza " ale rownie "szybko zwalnia obroty". problem wystepuje w momencie pelnego rozpoczecia buforownia zapisu (gdy w nero stan zapisu osiaga 5%). chocbym zostawil nagryware na pol dnia, to sobie nie poradzi (wczesniej i tak nero wywali blad zapisu). co wiecej, nagrywara probuje z uporem maniaka odczytac plytke, proba wysuniecia plytki czy anulowania zapisu nic nie daje, a na dodatek wiesza sie caly sytem (choc nie powinien, bo przepialem nagryware na inna tasme niz hdd master) i pozostaje tylko reset kompa. z predkoscia 48x wypala sie najwyzej jedna plytka na dziesiec.
uprzedzajac pytania - probowalem juz roznych programow do wypalania oraz roznych plytek, dma jest wlaczone a konfiguracja sprzetowa komputera na pewno nie pozostaje w tyle za mozliwosciami nagrywarki.
ktos ma jakis pomysl? szukalem nawet mojego cuda na stronie sony, ale o dziwo tam jest tylko model 320A. czyby CRX320E to kolejny liteon?
czy wgranie nowego(i jakiego?) biosu mogloby cos pomoc?
jestem otwarty na propozycje i sugestie.
pozdrawiam,

hansman
hansman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.08.2004, 13:11   #2
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak to OEM Lite-ON'a... Wg. mnie opytka Ci siadła. Kiedyś tak miałem z LTR-32123S@40125S(OEM modifited)
bakupl jest offline  
Stary 30.08.2004, 12:01   #3
hansman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 2
hansman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no to bedzie chyba optyka. nagrywara jest jeszcze na gwarancji, wczoraj wgralem nowszy firmware, ale jeszcze sie zastanawiam nad wgraniem biosu do liteona, ktory bios by to byl? no i chyba najwazniejsze, jak wtedy bedzie widzial nagrywarke windows? chodzi o to czy dalej bedzie widziana jako sony, zebym pozniej nie mial problemow z gwarancja w momencie gdybym oddal ja do serwisu.
no i chyba najwazniejsze, czy gdybym kupil zepsuty odpowiednik liteona z dzialajacym laserem da rade zrobic z dwoch sprzetow jednego? bardzo roznia sie te modele?
hansman jest offline  
Stary 30.08.2004, 13:23   #4
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez hansman
jak wtedy bedzie widzial nagrywarke windows? chodzi o to czy dalej bedzie widziana jako sony,
Jak wgrasz bios z liteona to windows bedzie widział liteona - strata gwarancji.

PS
Gdy bedziesz ja oddawał to wgraj bios w wersji jaka jest na naklejce.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline  
Stary 17.10.2004, 08:33   #5
lion
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2002
Posty: 22
lion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też mam Sony CRX320E i przez pół roku był spokój a teraz zaczęła stawać w czasie nagrywania a wczoraj to już skopciła się na dobre. Tylko czuć smród bakelitu i nie czyta nic! Oczywiście SONY się do tego modelu nie przyznaje!! Oddaję do serwisu.
lion jest offline  
Stary 17.10.2004, 09:41   #6
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Oczywiście SONY się do tego modelu nie przyznaje!! Oddaję do serwisu.
Bo to Lite-ON ;D
bakupl jest offline  
Stary 17.10.2004, 10:51   #7
lion
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2002
Posty: 22
lion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Właśnie, ale chciałem przywrócić poprzedni firmware i ani żadnym programem Lite-Ona się nie da, a Sony to już wogóle ma to w nosie. Chyba jakiś niewypał!
lion jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.