Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2009, 21:49   #16
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czemu EAC omijac z daleka?
darmowy, zaraz po sciagnieciu na domyslnych ustawieniach zadowoli 99,99% ludzi
jedyne co TRZEBA zrobic, to podac email (dowolny, moze byc ad@re.s) w konfiguracji, zeby z baza danych o wykonawcach sie laczyl
jak ktos chce grzebac - prosze bardzo, ale nie trzeba
a potrafi tworzyc i potem oczywiscie nagrywac takie cuda, jak np mp3+cue - cos lepszego i bardziej uniwersalengo ciezko znalesc
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2009, 22:58   #17
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,868
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może i jest sens cudować, skoro to dało ci jakieś efekty.
Twój problem jest raczej w odtwarzaczu samochodowym, następnie w kolejności płytki, a program do nagrywania ma najmniejsze znaczenie ( o ile nie żadne).

Kapryśne odtwarzacze potrafią czasem zaskoczyć na najwymyślniejszych wynalazkach (płytki), a strajkują na płytkach dobrych
Każdy musi poeksperymentować w takich przypadkach.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 17:37   #18
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mam taki problem. Odtwarzacz Volvo SC-900 nie lubi podobno nagrywanych płyt. Ja dla próby wypaliłem 2 płytki na 2 różnych nagrywarkach z małą prędkością i czyta je o dziwo jak oryginalne, żadnego szukania czy kombinowania. Zakręci ledwo i już muzyka leci. To były nośniki Benq, niby złote. Miałem te 2 tylko, więc poleciałem do sklepu po płytki z nadzieją płonną że mam wybitny egzemplarz i czyta wszystko, nawet gazety. Zakupiłem wynalazek XDISC i czar prysł, nie pójdzie na żadnych prędkościach i nagrywarkach. Ślepy całkowicie.

Był gdzieś kiedyś jakiś program do testowania płyt, sprawdzania jakości zapisu. Może tym by coś wydedukować?
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 17:49   #19
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Był i jest - zajrzyj do FAQ.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2009, 17:08   #20
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Xdisc to szit a nie płyty.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 00:24   #21
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mi się tak coś zdaje. Byłem w FAQ i w sumie nie wiem który ten program, a nie chcę eksperymentować z instalowaniem wszystkich. Podpowie mi ktoś który to był?
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 00:32   #22
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ile jest tych wszystkich?

Bo ja znam pięć, z czego w FAQ jest opis działania jednego.

Poza tym:

1. Ich się nie instaluje, tylko uruchamia.

2. Jeden z nich działa tylko z Plextorami, i to starszymi, a gdybyś miał plexa, to i ten program też.

3. Żaden z nich nie działa z LG.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 10:42   #23
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam jeszcze liteona, w takim razie zostaje mi tylko jeden. Będę kombinował, dzięki.
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 18:07   #24
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak płytki to tylko Verbatim albo Sony. Zarejestrowałeś się w 2003 i dopiero teraz mniej więcej zacząłeś pisać?
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 18:59   #25
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kiedyś bawiło mnie nagrywanie płyt, wtedy był to temat mniej popularny, sporo czytałem, sporo się działo. Kręcenie nagrywarek CD itp. Niestety szkoła i praca zrobiły swoje i zaniedbałem wiele bliskich mi for, jak chociażby amigaelbi czy elektrodę. Teraz kupiłem autko z rewelacyjnym oryginalnym audio (podzespoły Alpine dla Volvo) i pojawił sie problem z nagrywanymi CD. Stare nagrywane w dawnych czasach (Yamaha z prędkością max x8, czy Teac x4, a na koniec LG x24) śmigają aż miło, bez zająknięcia, a z nowych tylko Benq idą ładnie. Cała reszta ślepa. Zajrzałem więc na jedyne znane mi fachowe forum w tym temacie
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2009, 22:13   #26
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wykopałem dziś jakieś wolne płytki Hawk i o dziwo ruszyły Nie wiem dlaczego, ale na samym początku każdego utworu są lekkie przeskoki, jakby błędy były na CD, za chwile przechodzi (na tych hawkach). Możliwe że wiąże się to z zapełnianiem buforu antishocka? Płytę wypaliłem na Liteonie z prędkością x16 z Nero w wersji 5.xxx, mp3 z bitrate 320kbps. Może to wina nero że nagrywa z błędami?
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2009, 08:30   #27
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Złote płyty Benq oraz płyty Sony bardzo dobrze działają w starszych odtwarzaczach, więc nic dziwnego że 2 pierwsze Benq poszły, bo sa znacznie lepsze niż np Verbatimy które działają tylko czasem (i zazwyczaj po paru miesiącach przestają).

Kombinowanie z programem nic nie da.
Nagrywarka raczej tez nie ma tu wiele do rzeczy, pewien wpływ jest na pewno ale bez dobrej płyty nawet Yamaha F1 nic nie da.
Potrzebujesz dobrej płyty (prawdopodobnie o wysokim współczynniku odbicia światła).

Wypróbuj Sony, złote Benq oraz dedykowane płyty Audio. Reszta to toto-lotek - z własnego doświadczenia wiem że szkoda pieniędzy na eksperymenty.
Ale jak coś jeszcze znajdziesz to daj znać, przyda sie dla potomnych.

btw. jakości płyty z punktu widzenia starszego odtwarzacza nie da sie zmierzyć, bo nowe napędy mają silniejszy laser i im gorsze odbicie nie robi różnicy.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 25.08.2009 o godz. 08:38
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2009, 09:14   #28
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zastanawiają mnie jeszcze te błędy na początku kawałków. Odtwarzacz się nie zacina, tylko efekt jest taki, jakby plik był źle odkodowany. Taki cyfrowy zgrzyt
Wczoraj losowo powyciągałem kilka lat temu ponagrywane, porysowane już płyty CD różnych, różniastych marek, nawet te czarne niby dla PlayStation (firmy dysan). Wszystkie idą bez szemrania. Faktycznie jakość dzisiejszych płyt jest bliska zero
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2009, 20:14   #29
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
"Zgrzyty" są bo Hawki to kupa a nie płyty. Co do Sony to prawda, wiem z doświadczenia, że starsze sprzęty Sony połykają bez problemu a inne to mielą, mielą i albo jakoś jeszcze zatrybi, ale po przesunięciu na drugi utwór już nie gra, albo w ogóle nie działa, że pomieli i zaraz "no disc" albo z powrotem liczba utworów i czas trwania płyty.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2009, 11:00   #30
kwaku85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2003
Posty: 15
kwaku85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dostałem właśnie płyty AudioCD, bodajże TDK i nagrałem tą samą płytę, na 2 różnych nagrywarkach i dalej te same zgrzyty. Dotyczą one TYLKO początków WSZYSTKICH utworów na płycie (kilka sekund, dalej ok). Zgrzyty są w tych samych momentach i wydaje mi się że jest to spowodowane problemami z dekodowaniem plików w Nero. Mój CD jednak nie jest tak kapryśny, bo przetestowałem już duuużo różnych starych płyt, wszelakich marek i każde idą idealnie, nawet takie mega porysowane. Coś jest nie tak z samym nagrywaniem, muszę wypróbować ten mega fajny darmowy program do wypalania audio, mam nadzieję że sobie z nim poradzę.
__________________
k3
kwaku85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 14:39
9 11 Air Off topic 18 06.07.2004 22:38
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39
Reklamacja, przekroczenie terminu andrzejj9 Off topic 28 27.07.2003 02:35
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 15:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.