Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2004, 20:01   #1
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Straty jakości dźwięku przy kopiowaniu i konwersji?

Być może moje pytanie wyda się Wam banalne czy nawet naiwne, ale proszę o zrozumienie, nie za bardzo orientuję się w tematach kopiowania płyt. Ciekawi mnie czy w czasie robienia kopii płyty audio tracę coś na jakości dźwięku? Jaką mam pewność, że nagrywarka nie popełni błędu? Czy jakość nagranego dźwięku zależy też od jakości płyty, na którą nagrywam? Wiem, że podczas konwersji pliku audio na plik mp3 tracę na jakości, a czy w odwrotnej
sytuacji tzn. kiedy plik mp3 zamieniam na audio zyskam na jakości? Jakie
programy polecilibyście mi do kowersji plików audio na mp3?
Zielona jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2004, 21:46   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Kiedyś był poruszany ten temat, ale w postaci artykuły. Wejdź na stronę główną i tam poszperaj w artykułach. Jak pamiętam, to podczas kopiowanie coś jest niezachowane...
SEBAW jest offline  
Stary 04.05.2004, 23:18   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zielona
Być może moje pytanie wyda się Wam banalne czy nawet naiwne, ale proszę o zrozumienie, nie za bardzo orientuję się w tematach kopiowania płyt. Ciekawi mnie czy w czasie robienia kopii płyty audio tracę coś na jakości dźwięku? Jaką mam pewność, że nagrywarka nie popełni błędu? Czy jakość nagranego dźwięku zależy też od jakości płyty, na którą nagrywam? Wiem, że podczas konwersji pliku audio na plik mp3 tracę na jakości, a czy w odwrotnej
sytuacji tzn. kiedy plik mp3 zamieniam na audio zyskam na jakości? Jakie
programy polecilibyście mi do kowersji plików audio na mp3?
1. Podczas robienia kopii płyty CD_Audio musi być przeprowadzona ekstrakcja danych audio tzw. DAE. Zdolności napedów do wykonywania DAE jest różna, tak więc już w tym miejscu mogą pojawić się błędy i różnice w odniesieniu do oryginału.
2. Jakość i wierność zapisu mogą odgrywać znaczną role, ale nie tak wielką jak jakość DAE.
3. Co do jakości płyt to jest to temat - rzeka, wielu użytkowników dostrzega różnice w odtwarzanym dźwięku w zależności na jakim nośniku został on nagrany, być może różny poziom błędów zapisu powoduje odmieność i różnice w odtwarzanym dźwięku.
4. Jeżeli plik mp3 zostanie przekonwertowany do postaci z której można wypalić ścieżkę audio (RAW-WAV - postać bez jakiejkolwiek konpresji) to jakość tej konwersji odpowiada mniej więcej jakości pliku mp3 - czyli w tym przypadku nie następuje zmiana jakośc pliku mp3.
5. Do konwersji, a raczej ekstrakcji i konwersji (tzw. ripp) raczej wszyscy polecą EACa - z powodów podanych w pkt. 1 i innych program ten można skonfigurować pod dany model napędu.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.