Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.06.2002, 21:12   #31
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Oj Majonez, Majonez.
Odkryłeś Amerykę (bez obrazy) - przecież we wszystkich starych książkach pisze, że tak to trzeba zrobić. Czemu tak późno na to wpadłeś? Zachciało się eksperymentów?
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.06.2002, 21:36   #32
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem (17-06-2002 22:12):
Oj Majonez, Majonez.
Odkryłeś Amerykę (bez obrazy) - przecież we wszystkich starych książkach pisze, że tak to trzeba zrobić. Czemu tak późno na to wpadłeś? Zachciało się eksperymentów?
widzisz esem bo najciemniej pod latarnia po prostu wszystko bylo ok dopoki nie skopiowalem plytki w locie clonem i sie nie przelaczylo na amen

wiec zapodalem standardowa procedure
1.odinstaluj wszystko
2.ponownie zainstaluj i patrz co sie dzieje

no i to nie dawalo efektow ale ze w tym czasie rozwalilem kontroler i musialem przepiac drugi dysk na ide pod plyte wiec przemieszalem i tak od niechcenia sprawdzilem - no i sie w leb puknalem ze podstawowej rzeczy nie sprawdzilem coz starosc nie radosc mlodosc nie wiecznosc a skleroza nie choroba tylko nogi bola
a tak w ogole to płetfonezon kombinurka ^_^

dlatego konczac ten wowod zmeczony juz po calodniowym uaktualnainiu roznych rzeczy rozwiazywania problemow niektorych z nowym forum ale zadowolony jak cholera zwlaszcza ze jutro musze isc napisac pewne zadanie dla pewnej pani zeby jej udowodnic ze umiem je rozwiazac ....

pozdrawiam wszystkich koniec
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 18.06.2002, 21:29   #33
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
majonez (17-06-2002 17:44):

teraz mam tak
PM fujitsu 30 (hdd)
PS fujitsu 10 (hdd)
SM teac cd-w54e (nagrywara)
SS teac cd-540e (cdrom)
A u mni ciagle zima , co ciekawe tym bardziej ze ja mam caly czas cdeka na jednym kanale z nagrywarka .

SM teac w540e
SS teac 540e

moze to zmienie kurcze sam juz nie wiem , a to okienko z multiword to masz na plycie z BXem ? . Bo ja takiego napisu nigdy nie uswiadczylem.
mik jest offline  
Stary 18.06.2002, 23:17   #34
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i to po tysiackroc qwa mac ze tak powiem
nie wiem kiedy - raczej nie po uruchomieniu clona - znowu wskoczylo pio4 - tyle ze teraz nie zawiesza sie nero cd speed - mam jush tego dosyc qrcze nie zauwazylem kiedy to sie zmienilo no i zonk od nowa sprawdzac
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 19.06.2002, 09:05   #35
marko99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Posty: 5
marko99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
u mnie to samo jestem szczęśliwym posiadaczem płyty opartej o układ SIS. Jedynymi którzy nie mają problemów z kombinacją TEAC x40 + XP są posiadacze płyt na układzie VIA (tam wystarczy zainstalować 4in1)
U mnie pojawia się DMA i chodzi spoko do czasu uruchomienia kilka razy CloneCD potem pomaga tylko odinstalowanie kontrolera. (ale komu się chce)
Mam przy okazji pytanie: czy jest tu osoba która ma płytę nie na układzie VIA a dokupiła kontroler ATA + TEAC x40 i czy działa jej DMA ?
marko99 jest offline  
Stary 19.06.2002, 09:40   #36
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
heh zmartwie a moze inaczej pociesze cie ja mam plyte na via - abitkt7 i takie same jaja jak inni - ale wychodzi na to ze winowajca jest clone na to juz nie poradzimy trzeba by pare emaili wyslac do autora clonecd
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 19.06.2002, 19:20   #37
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Myślę, że problem jest bardziej złożony. U mnie objawia się inaczej. Twierdzę (i udowodnię to), że TEAC W540E "wykańcza" CD-ROMy. Nagranie płyty (pod Nero) powoduje, że CD-ROM przechodzi najpierw z UDMA2 na PIO4 a po kolejnej nagranej płycie poprostu znika - nawet DOS go nie widzi. Tak wykończyłem 3 X DELTA i 1 x ACER. Serwisant się wq...ł i zwrócił pieniądze.
Mam płytę na VIA266A (Soltek 75drv4).
I mam kolejny problem: jaki kupić CD-ROM aby TEAC go nie "wykończył".
Co o tym myślicie?
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 19.06.2002, 19:40   #38
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esem (19-06-2002 20:20):
Myślę, że problem jest bardziej złożony. U mnie objawia się inaczej. Twierdzę (i udowodnię to), że TEAC W540E "wykańcza" CD-ROMy. Nagranie płyty (pod Nero) powoduje, że CD-ROM przechodzi najpierw z UDMA2 na PIO4 a po kolejnej nagranej płycie poprostu znika - nawet DOS go nie widzi. Tak wykończyłem 3 X DELTA i 1 x ACER. Serwisant się wq...ł i zwrócił pieniądze.
Mam płytę na VIA266A (Soltek 75drv4).
I mam kolejny problem: jaki kupić CD-ROM aby TEAC go nie "wykończył".
Co o tym myślicie?
Hmm to ja chociaz tego problemu nie mam . Z mojego teaca 40x na nagre teaca 40x wszystko siue nagrywa nawet przy pio-4
mik jest offline  
Stary 20.06.2002, 20:00   #39
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mik, sorry ale już się pogubiłem.
"Wyłuszcz" swój problem jeszcze raz, z uwzględnieniem Twoich doświadczeń i dotychczasowych postów.
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 21.06.2002, 09:13   #40
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
panowie ale ustalmy jedna rzecz my tu mowilsmy o cdromie teac cd-540e a nie o nagrywarze teac cd-w540e

wiec cdrom cdroma nie wykonczy
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 21.06.2002, 20:23   #41
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esem (20-06-2002 21:00):
Mik, sorry ale już się pogubiłem.
"Wyłuszcz" swój problem jeszcze raz, z uwzględnieniem Twoich doświadczeń i dotychczasowych postów.
Nie ma sprawy Wiec tak mam plyte na BX Intela i zainstalowalem XP . Wszystko jest pieknie dopoki nie wlacze clona (tak mi sie wydaje) . Potem cdek jest wlaczony wiecznie w tryb pio - ratuje go tylko skasowanie kontrolera i wtedy znowu po restarcie mozna wlaczyc DMA . Oczywiscie do czasu clona . W Nero moge przegrywac bez problemu on the fly na nagrywarke teaca x40 (ktora nie ma zadnych problemow z DMA). Probowalem juz kombinowac z kanalami IDE i ustawieniami MASTER/SLAVE. Ciagle to samo . Nagrywarka nie zabija wcale cdromow , moj ma sie dobrze tylko to piep****e DMA.

Mysle ze to bylo na tyle , aha jeszcze cos do postow wczesniejszych - pliki ktore ludzie podawali prawdopodobnie dzialaja ale na pewno nie na BX bo sa do innych chipsetow .

That's all folks.
mik jest offline  
Stary 22.06.2002, 21:01   #42
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Question

Ostatnio próbowałem mojemu Bratu założyc XP - niestety jego płyta BX440 ma ostatnia aktualizację BIOSu z 1999r, więc się nie udało - problem ACPI.
Zastanawiam się czy:
1. masz problem BIOSu - sorry ale BX to już muzem i nawet jeżeli sądzisz że masz nowy BIOS to tak naprawdę może być tak że ma on tylko nową datę,
2. jest to problem TEAC W540E - nie toleruje on inych CD-ROMów - ja mam ten problem, opisywałem go. Osobiście używam NERO - ale jego użycie oddziałowuje na CD-ROM: z UDMA2 przechodzi najpierw w PIO4 a potem jest niewidoczny pod XP, potem jest też niewidoczny dla DOSa. Pomaga reinstalacja XP, zmiana w obrebie IDE, zmiana taśmy. Ilość ruchów jest ograniczona - XP wszystko pamięta i dalsze zmiany hardwearowe nie dają efektów.
Zastanów się - Twoja odpowiedź jest ważna.
esem jest offline  
Stary 22.06.2002, 21:09   #43
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Ostatnio próbowałem mojemu Bratu założyc XP - niestety jego płyta BX440 ma ostatnia aktualizację BIOSu z 1999r, więc się nie udało - problem ACPI.
Zastanawiam się czy:
1. masz problem BIOSu - sorry ale BX to już muzem i nawet jeżeli sądzisz że masz nowy BIOS to tak naprawdę może być tak że ma on tylko nową datę,
2. jest to problem TEAC W540E - nie toleruje on inych CD-ROMów - ja mam ten problem, opisywałem go. Osobiście używam NERO - ale jego użycie oddziałowuje na CD-ROM: z UDMA2 przechodzi najpierw w PIO4 a potem jest niewidoczny pod XP, potem jest też niewidoczny dla DOSa. Pomaga reinstalacja XP, zmiana w obrebie IDE, zmiana taśmy. Ilość ruchów jest ograniczona - XP wszystko pamięta i dalsze zmiany hardwearowe nie dają efektów.
Zastanów się - Twoja odpowiedź jest ważna.
1. Wiec tak problem nie wynika ze starosci biosu bo jest z poczatku tego roku a poza tym dobrego producenta - ABIT . Problem moze byc ze sterami do XP , jak pisalem zdaje sie w 1 poscie pod 98 dziala wiec jest ok a XP wariuje .

2. Mam ta nagrywarke z cdekiem , ktorego problem caly czas opisuje i to mam na jednym kanale IDE ( zmiana kanalow czy master/slave) nic nie daje . Problemow ze znikaniem cdeka nie mam , jedyne co znika to tryb UDMA-2 . Jak juz zniknie moze tak chodzic tygodniami dopoki nie wlacze jakiegos programu do nagrywania i okaze sie ze transfer nie dochodzi do 3 MB/s . Po usunieciu kontrolera cdek jest znowu widoczny i mozna mu ustawic UDMA. Zadnych innych skutkow ubocznych w kombinacji XP + w540e + 540e nie zauwazylem ( nagrywarka nie gubi UDMA ).

Mysle ze klarowniej sie nie da tego wyjasnic
mik jest offline  
Stary 23.06.2002, 00:14   #44
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Dawid Partyka - Koli napisa***322;(a)



jeśli chcesz odciażyc procesdor to zrób cos takiego: pod bios wyłącz dla cdromu UDMA (włącz pio4) a pod windows włącz DMA (będzie pracować jako multiworld DMA i działa OK (dak jak z UDMA tylko ze niem aproblemów z tym cdromem pod clonemcd.

Ja mam tez problem tym teac tylko że ja zmieniłem płyte główna i teraz niema tam takiej opcji. Macie na to jakies lekarstwo aby TEac działał dobrze z CloneCD i nie obciazał procka??
Niby wsio OK, wyłączyłem UDMA w biosie (disabled), ustawiłem PIO-4 (nieco później na PIO-auto), a w XP na "DMA jesli dostępne". Wynik: CloneCD za pierwszym razem odpalił się po dość długim czasie ale w końcu znalazł napęd i nawet czytał płyty tyle że trochę wolno (obciążeie do 5% przy prędkości ok. 4x). W systemie zamiast Multiword DMA miałem UltraDMA). Niestety kolejne uruchomienie Clona czy też próba pracy z Feurio odbywała się już w trybie "Tylko PIO" z 50% obciążeniem procesora.

Tym samym jestem w punkcie wyjścia lub w tym samym miejscu co "mik" zaczynający ten post.
Kricho jest offline  
Stary 23.06.2002, 02:29   #45
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Ostatnio próbowałem mojemu Bratu założyc XP - niestety jego płyta BX440 ma ostatnia aktualizację BIOSu z 1999r, więc się nie udało - problem ACPI.
Zastanawiam się czy:
1. masz problem BIOSu - sorry ale BX to już muzem i nawet jeżeli sądzisz że masz nowy BIOS to tak naprawdę może być tak że ma on tylko nową datę,
2. jest to problem TEAC W540E - nie toleruje on inych CD-ROMów - ja mam ten problem, opisywałem go. Osobiście używam NERO - ale jego użycie oddziałowuje na CD-ROM: z UDMA2 przechodzi najpierw w PIO4 a potem jest niewidoczny pod XP, potem jest też niewidoczny dla DOSa. Pomaga reinstalacja XP, zmiana w obrebie IDE, zmiana taśmy. Ilość ruchów jest ograniczona - XP wszystko pamięta i dalsze zmiany hardwearowe nie dają efektów.
Zastanów się - Twoja odpowiedź jest ważna.
1. Co do ACPI, BX i XP - u mnie pomogla zmiana biosu (gigabyte 6bxc)
2. Co do wykanczania sie cdromow - zekomo przez nagrywarke W540 - z archiwum XXX :-) (szczerze - to jest prawie niemozliwe !!! - mam w524 i jakis cdrom actima - jakkolwiek to podepne nic sie cdromowi nie dzieje)

3. Na plycie gigabyte'a kt266a maxtor 40 gb actima i teac w524 czasami dma sie nie wlacza (podobnie bylo z win2000). Roznie raz nie ma dma teac raz cdrom. U mnie pomaga po 1. wgranie sterow 4in1 (jest nawet opcja uaktywnij dma). Jesli to nie pomaga, zazwyczaj kombinuje - tj. wlanczam, odpinam przypinam (czasami na wlaczonym xp podpinam zasilanie np. do nagry, wtedy wykrywa sprzet i czesto sie udaje). Tak dlugo "kombvinuje" az w koncu sie wlacza (praktycznie kazda kombinacja po krotkiej walce okazuje sie poprawna (dma)(kt 266a gigabyte 7vtxe+).

Na plycie z 440bx tez bylo mniej wiecej tak samo (sa stery do intelowskich chipsetów - cos Intel Inf ... jakos tak, ale nie wiem czy to pomaga)...

Coz zycze powodzenia...
Pozdr. gaz
__________________
Gazor-ek (Antek 1466@1606 256ram (292mhz) Maxtor 5400 rpm 40 gb gf2mx400 64mb Tezeusz W524E 1.0B i kurde modem :-)

Ostatnio zmieniany przez gAzZzZoR : 23.06.2002 o godz. 02:45
gAzZzZoR jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.