Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2002, 11:22   #1
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teac 40x i DMA

Wiem ze temat byl juz walkowany setki razy , ale nie znalazlem w archiwum odpowiedzi , ktora by mi pomogla. Wszystkie skuteczne porady sa tam dla plyt opartych o chipsety VIA , a ja mam BX (ABIT be6-2) .

Moze jednak jest jakis sposob na to by DMA sie samo nie wylaczalo pod XP ?? Albo jakis programik umozliwiacy automatyczne usuwanie kontrolera co restart i pozniej zmienianie na tryb DMA . Aha sposob z wylaczeniem przydzielania tryba UDMA w biosie nie dziala , XP dalej ustawia Ultra DMA tryb 2.
mik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2002, 14:57   #2
vader
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 20
vader w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wpisz DMA i znajdziesz link do pliku. Ide 3.0.1.4 , czy coś takiego! U mnie pomogło!!!
Powodzenia!
vader jest offline  
Stary 07.06.2002, 15:00   #3
vader
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 20
vader w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ftp://vluka.dhs.org:6667/-=Drivers=-/MB/Via/ide_3014.exe tu masz link!!
Na razie )
vader jest offline  
Stary 07.06.2002, 16:37   #4
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
vader (07-06-2002 16:00):
ftp://vluka.dhs.org:6667/-=Drivers=-/MB/Via/ide_3014.exe tu masz link!!
Na razie )
pliz czytajcie co pisze. Ten plik jest do VIA a ja wyraznie skrobnalem ze mam BX z Intela. Czy jest jakis taki pliczek dla Intelkow ?
mik jest offline  
Stary 07.06.2002, 17:27   #5
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Łączę się z Tobą w bólu. Też mam Abita na Intelu, a chciałbym aby cdrom CD-540E pracował w trybie UDMA-2 ponieważ w "tylko PIO-4" obciąża procesor w 40..60%.
Kricho jest offline  
Stary 07.06.2002, 18:04   #6
vader
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 20
vader w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VIA to TYLKO PRODUCENT A NIE CHIPSET!!!
Instaluj i już!
vader jest offline  
Stary 07.06.2002, 20:04   #7
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
vader (07-06-2002 19:04):
VIA to TYLKO PRODUCENT A NIE CHIPSET!!!
Instaluj i już!
Zastanow sie czy to co piszesz ma sens . Wlasnie o to chodzi o to ze producent chipsetow do ktorych pozniej wypuszcza sterowniki takie jak ten opisany wyzej ....
A plyty na intelu nawet nie pozwola zainstalowac takich sterow.
mik jest offline  
Stary 07.06.2002, 22:18   #8
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Czegoś tu nie rozumiem. VIA i INTEL to są zupełnie różne firmy i na dodatek się bardzo nie lubią (a nawet włóczą się po sądach). Instalowanie sterowników VIA do Intela (SiSa, ALI itd itp i odwrotnie) może sie skończyc tylko katastrofą (ponowna instalka windy).
Pierwszy krok to BIOS. Wykrywa on UDMAx (gdzie x jest liczbą naturalną) czy nie (czasami nie UDMAx tylko np. ATAxx). Jak nie - to szukaj u PRODUCENTA płyty nowszego Biosu (www.bios.pl Ci pomoże). Jak najnowszy Bios nie wykrywa - to masz święty spokój i nie szukaj szczęścia, bo go nie znajdziesz.
Jak Bios Ci wykrywa UDMAx to szukaj dlaczego Windows Ci go nie wykrywa. Przyczyn może być bardzo wiele, najbardziej prawdopodobne: Twoje napędy nie obsługują UDMAx, masz uszkodzoną taśmę (częsty przypadek przy 80żyłach), źle włożyłeś taśmę (nie tymi końcami). Teac 40x obsługuje UDMA2 = ATA33. Jeżeli jednak jest wszystko O.K. to upewnij się na innym kompie, że trzeba szukać dalej (bo może to Twój Teac jest chory).
I dopiero wtedy dochodzisz do sterowników do chipsetów: najlepsze (zawsze) są referencyjne a jak nie masz do nich dostępu - to ze strony PRODUCENTA Twojej płyty (najczęściej są to też referencyjne - tylko troche starsze).
Jak masz tzw. płytę "egzotyczną" (np. ACORP, BrillianX i cały szereg innych) to najprawdopodobniej nie znajdziesz w miarę nowego Biosu a wtedy żadne sterowniki Ci nie pomogą.
Powodzenia
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 08.06.2002, 00:30   #9
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esem (07-06-2002 23:18):
Czegoś tu nie rozumiem. VIA i INTEL to są zupełnie różne firmy i na dodatek się bardzo nie lubią (a nawet włóczą się po sądach). Instalowanie sterowników VIA do Intela (SiSa, ALI itd itp i odwrotnie) może sie skończyc tylko katastrofą (ponowna instalka windy).
Pierwszy krok to BIOS. Wykrywa on UDMAx (gdzie x jest liczbą naturalną) czy nie (czasami nie UDMAx tylko np. ATAxx). Jak nie - to szukaj u PRODUCENTA płyty nowszego Biosu (www.bios.pl Ci pomoże). Jak najnowszy Bios nie wykrywa - to masz święty spokój i nie szukaj szczęścia, bo go nie znajdziesz.
Jak Bios Ci wykrywa UDMAx to szukaj dlaczego Windows Ci go nie wykrywa. Przyczyn może być bardzo wiele, najbardziej prawdopodobne: Twoje napędy nie obsługują UDMAx, masz uszkodzoną taśmę (częsty przypadek przy 80żyłach), źle włożyłeś taśmę (nie tymi końcami). Teac 40x obsługuje UDMA2 = ATA33. Jeżeli jednak jest wszystko O.K. to upewnij się na innym kompie, że trzeba szukać dalej (bo może to Twój Teac jest chory).
I dopiero wtedy dochodzisz do sterowników do chipsetów: najlepsze (zawsze) są referencyjne a jak nie masz do nich dostępu - to ze strony PRODUCENTA Twojej płyty (najczęściej są to też referencyjne - tylko troche starsze).
Jak masz tzw. płytę "egzotyczną" (np. ACORP, BrillianX i cały szereg innych) to najprawdopodobniej nie znajdziesz w miarę nowego Biosu a wtedy żadne sterowniki Ci nie pomogą.
Powodzenia
Sek w tym ze problem nie lezy w plycie tylko w zgraniu plyty cdeka i windowsa XP bo w 98 dziala jak marzenie. Bios najnowszy , ale jak mowie nie ma to znaczenia , problem jest dla wszystkich plyt w polaczeniu z XP i TEAC'em 40x.
mik jest offline  
Stary 08.06.2002, 12:21   #10
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Kricho (07-06-2002 18:27):
Łączę się z Tobą w bólu. Też mam Abita na Intelu, a chciałbym aby cdrom CD-540E pracował w trybie UDMA-2 ponieważ w "tylko PIO-4" obciąża procesor w 40..60%.

jeśli chcesz odciażyc procesdor to zrób cos takiego: pod bios wyłącz dla cdromu UDMA (włącz pio4) a pod windows włącz DMA (będzie pracować jako multiworld DMA i działa OK (dak jak z UDMA tylko ze niem aproblemów z tym cdromem pod clonemcd.

Ja mam tez problem tym teac tylko że ja zmieniłem płyte główna i teraz niema tam takiej opcji. Macie na to jakies lekarstwo aby TEac działał dobrze z CloneCD i nie obciazał procka??
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline  
Stary 08.06.2002, 12:41   #11
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Dawid Partyka - Koli (08-06-2002 13:21):

jeśli chcesz odciażyc procesdor to zrób cos takiego: pod bios wyłącz dla cdromu UDMA (włącz pio4) a pod windows włącz DMA (będzie pracować jako multiworld DMA i działa OK (dak jak z UDMA tylko ze niem aproblemów z tym cdromem pod clonemcd.

Ja mam tez problem tym teac tylko że ja zmieniłem płyte główna i teraz niema tam takiej opcji. Macie na to jakies lekarstwo aby TEac działał dobrze z CloneCD i nie obciazał procka??
Wlasnie taki trik z wlyaczeniem udma w biosie robilem i ciagle zima , nie wykrywa trybu mulitiword DMA
mik jest offline  
Stary 08.06.2002, 12:41   #12
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zainstaluj najnowsze spi u mnie po ichwgraniu teac cd 540e (cdrom) ma udma2 wlaczone pod xpekiem bez zadnych problemow
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 08.06.2002, 16:32   #13
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
majonez (08-06-2002 13:41):
zainstaluj najnowsze spi u mnie po ichwgraniu teac cd 540e (cdrom) ma udma2 wlaczone pod xpekiem bez zadnych problemow
Wlasnie instalowalem go wczoraj i jak na razie udma chodzi , tylko nie wiem czym wywolywalem to ze sie wylaczalo wczesniej. Ale zobacze jak bedzie dalej . Aha to jeszcze inne pytanie , mozesz puscic cdspeed z nero na tym cdeku czy zawiesza sie po 1 pasku ?
mik jest offline  
Stary 08.06.2002, 16:34   #14
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Z tego co piszesz to wyciągam wniosek, że problem jest wyłącznie w sterownikach: BX440 a XP czyli IDE Busmaster.
Musisz ich zacząć szukać ale mając na uwadze, że BX440 to już muzeum to może się okazać że ich nie ma (bo nie ma rynku na nie).
Zostają Ci strony szanujących się producentów płyt, może któryś z nich wydał coś pod BX dla XP.
Jest ciekawa strona ze sterownikami: www.driverguide.com. Zajrzyj.
Na stronie Intela też powinno coś być, ale nie koniecznie: vide HP, o sterownikach do starszych drukarek jest informacja, że sterowniki XP są b.dobre i nie bedzie już innych. Jestem odmiennego zdania: wolałbym sterowniki do HP od HP.
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 08.06.2002, 17:08   #15
mik
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.04.2002
Posty: 35
mik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
majonez (08-06-2002 13:41):
zainstaluj najnowsze spi u mnie po ichwgraniu teac cd 540e (cdrom) ma udma2 wlaczone pod xpekiem bez zadnych problemow
A jednak sie NIE kreci. Po uruchomieniu clona znowu cdek przelaczyl sie na PIO chociaz mam nowe ASPI.
mik jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.