Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2009, 10:44   #1
Velans
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Posty: 3
Velans w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teac DV-W28E-C nie czyta pustych płyt cd

Witam,

W końcu wziąłem się za mój problem, wczorajszy dzień cały zmarnowąłem na ten problem i dalej nie uporałem się z nim. Dokładniej mój napęd to bodajże combo nagrywarka cd i odtwarzacz dvd w laptopie.

Problem polega na tym, iż napęd nie czyta pustych płyt CD (różnych firm). Gdy włożę pustą CD napęd normalnie zaczyna działać, pojawia się też znak na kursorze, że próbuje odczytać, ale jednak płyta nie zostaję odczytana.

W "Moim komputerze" płyty też nie widać, tak jakby jej nie było.
Wszyskie "pełne" płyty jak narazie napęd odczytuję.
Wszystko działało, ale od jakiegoś czasu coś się stało.
Nie wiem czemu, ale na komputerze stacjonarnym mam tak samo, choć jest już tam inna nagrywarka CD

Sprawdzałem na Windowsie i linuksie, program nagrywające (burnxp) też nie widzi pustych płyt.

Próbowałem czyścić laser oraz zainstalowałem firmware z 2004 - nowszego nie znalazłem.

Za pomoc będe wdzięczny.

Pozdrawiam,
Velans
Velans jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2009, 11:03   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Płyty roznych firm czyli jakich ?
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 12:32   #3
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,277
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co byś chciał, żeby napęd przeczytał z czystej płyty?
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 13:13   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
A czy ty czytasz puste kartki w ksiazce?
I co tam jest napisane?
Bo to ciekawe zjawisko. Nie czytac niczego.
No ewenement na skale.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 14:59   #5
Velans
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Posty: 3
Velans w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Płyty roznych firm czyli jakich ?
Narazie testowałem na Supratec, Platinium, Aro i Extreme. I żadnej napęd nia czytał.
Ale co dziwne, płyty tych producentów kiedyś były dobrze czytane i mogłem na nich nagrywać, a od jakieś czasu nie mogę.

Cytat:
A co byś chciał, żeby napęd przeczytał z czystej płyty?
Oczywiście chodzi mi np. o możliwość odczytania płyty do nagrania jej, albo możliwość "widzenia" jej w "Moim komputerze"

Pamiętam, że kiedyś na stacjonarnym odczytał mi płytę ale gdy chciałem nagrywać wywalalo bład dot. fiksacji.

Pozdrawiam,
Velans jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 15:10   #6
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To kup porzadne plyty a nie taki chlam, kup Verbatimy i sprawdz a wejsc do pustej plyty w moj komputer to nie wejdziesz bo jest ona pusta no chyba ze po przez nagrywanie w windows ale odpusc je sobie i zainstaluj jakiegos Nero
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 15:13   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Rozumiem, ze testujesz nasza wytrzymalosc i cierpliwosc:
i coc chcesz zobaczyc na pustej plycie?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-plyta.jpg  
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 18:23   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W dawnych czasach za "widzenie" pustej płyty CD odpowiedzialny był wyrób programopodobny o szumnej nazwie "systemowe nagrywanie płyt CD" czy jakoś tak.

W obecnych czasach wyrób ów wyłącza się jako jedną z pierwszych rzeczy po zakupie kompa/postawieniu systemu.

Wystarczy zainstalować jakikolwiek normalny, dobrze działający program do nagrywania płyt i korzystać z niego bez przeglądania w eksplorerze pustych płyt, bo na pustych płytach i tak nic nie ma.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 12:39   #9
pixelplus
Banned
 
Data rejestracji: 28.11.2008
Lokalizacja: Polska
Posty: 51
pixelplus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
W dawnych czasach za "widzenie" pustej płyty CD odpowiedzialny był wyrób programopodobny o szumnej nazwie "systemowe nagrywanie płyt CD" czy jakoś tak.

W obecnych czasach wyrób ów wyłącza się jako jedną z pierwszych rzeczy po zakupie kompa/postawieniu systemu.

Wystarczy zainstalować jakikolwiek normalny, dobrze działający program do nagrywania płyt i korzystać z niego bez przeglądania w eksplorerze pustych płyt, bo na pustych płytach i tak nic nie ma.
ta, jasne..... systemowe nagrywanie płyt istnieje tylko w OS sprzed 2000 roku - teraz to się nazywa HighMat (od nazwy firmy, która tworzy to oprogramowanie na zlecenie MSa; jest ono implementowane do SC Windowsa).

I wcale się go nie wyłącza bo ADR systemu na to nie pozwala, a z uwagi na licencje OS nie możemy ingerować w SC Windowsa.....

'Normalny' to jaki Twoim zdaniem - BurnerXP może być bo nero 9 to gówno !!!!
pixelplus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2009, 21:19   #10
Velans
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Posty: 3
Velans w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,

Problem nadal sam się nie rozwiązał, więc muszę go wziąć w swoje ręce
Oczywiście chodzi mi o to, że napęd w ogóle nie czyta pustych płyty, żądem program do nagrywania również nie widzi płyt tak samo Nero Info Tool nie widzi żądnej. Specjalnie do testów kupiłem Verbatimy i bez żądnych zmian, nadal nie czyta.

Zainstalowałem najnowszy firmware, nastepnie ForceAspi 4.7, wyłączyłem autoodtwarzanie, zmieniłem na DMA. I nadal bez zmian.
Gdy wkładam płytę mruga przez kilka sekund światełko, ale odtwarzacza nie słychać aby pracował.

Czy możę to być spowodowane np. mała ilością miejsca na dysku albo częstym zmienianiu kolejnosci bootwania urządzeń? Proszę o pomoc
Velans jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2009, 16:12   #11
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Poszla ci optyka, naped do kosza i kupic nowy
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2009, 08:38   #12
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Velans Podgląd Wiadomości
Witam,

Problem nadal sam się nie rozwiązał, więc muszę go wziąć w swoje ręce
Oczywiście chodzi mi o to, że napęd w ogóle nie czyta pustych płyty, żądem program do nagrywania również nie widzi płyt tak samo Nero Info Tool nie widzi żądnej. Specjalnie do testów kupiłem Verbatimy i bez żądnych zmian, nadal nie czyta.

Zainstalowałem najnowszy firmware, nastepnie ForceAspi 4.7, wyłączyłem autoodtwarzanie, zmieniłem na DMA. I nadal bez zmian.
Gdy wkładam płytę mruga przez kilka sekund światełko, ale odtwarzacza nie słychać aby pracował.

Czy możę to być spowodowane np. mała ilością miejsca na dysku albo częstym zmienianiu kolejnosci bootwania urządzeń? Proszę o pomoc
Czasami taki objaw występuje po zainstalowaniu Alcohol (lub podobny program). Jeżeli masz Alcohol, to wejdź w opcję emulacji i odznacz "ignoruj typ nośnika ATIP".
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 01:42
Przydatne artykuły, rozwiązania Tips & tricks > Win 2000/XP/2003 Eliasz Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 28.09.2008 22:44
DVD RW Liteon SHW 1635S nie czyta płyt CD ptr Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 11.06.2006 11:00
InCD?? - nie czyta danych z płyt gadula007 Napędy optyczne CD 12 07.12.2005 14:48
Uwaga!! Szanowni Forumowicze !! TOMMYx Off topic 117 29.03.2003 21:16


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.