Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2002, 11:32   #1
Foxmark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.06.2002
Posty: 1
Foxmark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb TEAC W524E pamięta ilosc nagranych płytek???

Dowiedziałem się ze TEAC przechowuje w pamięci ilośc nagranych płyt czy to prawda Jesli tak to gdzie znajde program ktory odzczyta tę informacje?
Pragne dodac ze to sama nagrywarka podobno ma zapisywac te liczbe w swojej wewnetrznej pamięci.
Pozdrawaim Paweł
Pytanie moje wynika z faktu ze po oddaniu nagrywarki na reklamacje w opisie pojawila sie adnotacja ze nagrano zbyt wiele płyt jak na domowe zastosowanie i reklamacja nie zostanie uwzgledniona.
ZADAŁEM TO PYTANIE NIE PO TO ZEBY JAKIS ***** PISAL MI O DZWONIENIU PRZEZ MODEM NA POLICJE JESLI NADAL UZWYWASZ MODEMU TO MASZ NAPRAWDE PRZEKOPANE... SŁYSZALES O ŁACZACH STAŁYCH??

Ostatnio zmieniany przez Foxmark : 28.06.2002 o godz. 09:42
Foxmark jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.06.2002, 22:19   #2
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tego się nie da zrobić.
Nol jest offline  
Stary 27.06.2002, 23:32   #3
Dzony
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dzony
 
Data rejestracji: 03.02.2002
Lokalizacja: Wawka
Posty: 135
Dzony zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking

Zapamietuje nawet jakie to byly plytki, a jezeli pirackie to dzwoni przez modem na policje...
Dzony jest offline  
Stary 28.06.2002, 07:56   #4
sztetke
Gość
 
Posty: n/a
Cześć ! Temat bardzo interesujący. Niestety nie znam odpowiedzi na zadane pytanie, a szkoda bo mam taki sam sprzęt. Moim zdaniem serwisowi nic do tego ile płyt CD zostało wypalonych nawet w warunkach domowych ! Pozdrawiam.
 
Stary 28.06.2002, 08:07   #5
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Sądzę, że ta opcja zapamiętywania ilości nagranych płyt jest mocno naciągana. System może to mieć w pamięci (programowo) ale po formacie ta informacja ginie. Myślę ( ale jest to tylko moja opinia) że jest to kolejny wybieg serwisu przed uznaniem reklamacji. Ja by zażądał podglądu zapisu, coby się przekonać o prawdziwości serwisu. Kolejny unik - znak, że to ewidentne podpuchy!!! Nie ufam serwisom.!!!!
 
Stary 28.06.2002, 12:08   #6
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Człowieku, nie daj się w "maliny wpuścić"!!! Wątpię, aby nagrywarki dysponowały możliwością notowania, ile płyt wypaliły. Zresztą gó... obchodzi serwis ile ona płytek wypaliła. Producent zapewnia bezawaryjną pracę nagrywarki przez okres 12 lub 24 miesięcy i koniec! Nie ma żadnych dyskusji. Żądaj naprawienia albo wymiany na nową.
Przecież to absurd! Czyżby TEAC chciał wprowadzić gwarancję typu: 24 miesiące albo wypalenie 100 płyt?
Proton jest offline  
Stary 28.06.2002, 12:14   #7
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
serwis - ant zrobil cie w konia wykorzystujac
twoje niezdecydowania. Niech ci to udowodni
bgn jest offline  
Stary 28.06.2002, 12:45   #8
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Może ngrywarka notuje ilość wysunięć lub wsunięć tacki ?
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 28.06.2002, 12:59   #9
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nic nie notuje. Niektore programy np.WinOnCD zapisuja sobie ile razy robiles sobie np.kompilacje audio, aale nie nagrywanie.
Splawil Kolege sewisant i juz
bgn jest offline  
Stary 28.06.2002, 14:15   #10
Marek 99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Posty: 16
Marek 99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ewidentny przykład unikania wymiany sprzętu na nowy (lub wolny od wad).
Masz 24 m-ce gwarancji i koniec.
Zakładając, że nagrywarka posiada licznik:
- jeśli w gwarancji nie ma paragrafu, w którym jest zastrzeżona ilość nagranych płyt
(tak jak to jest w przypadku samochodów 100.000 km przebiegu albo 3 lata gwarancji :-)
to nie masz się czym martwić masz 24 m-ce. (bez względu na ilość nagranych płyt)

W przeciwnym przypadku jeśli masz ją poniżej 12 m-cy możesz skorzystać z rękojmi i wtedy żaden paragraf z gwarancji cię nie obchodzi (nawet jeśli podpisywałeś). Rękojmie reguluje Kodeks Cywilny.
Marek 99 jest offline  
Stary 29.06.2002, 08:56   #11
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Idź do serwisu, zażądaj pisemnego potwierdzenia odmowy reklamacji (niech napiszą to, co mówili - że nagrałeś za dużo płytek) i leć z gwarancją do Urzędu Ochrony Konsumenta, lub Państwowej Inspekcji Handlowej, tam zrobią z nimi porządek (w gwarancji nie ma żadnego zapisu, jak już Koledzy wspomnieli).
Napisz jak to się skończyło, jestem ciekawy
Pozdrowienia
__________________
Pozdrawiam,

Wojtek
Wojtek-J jest offline  
Stary 06.07.2002, 23:07   #12
witel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2002
Posty: 15
witel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD Hitachi model GD-7500 dopuszcza 5 zmian regionu i kazda z nich zapamietuje. Sadze, ze i w przypadku tego TEACa mozliwe jest pamietanie ilosci wypalonych plyt...
witel jest offline  
Stary 06.07.2002, 23:16   #13
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Powiem ci coś możliwie jasno - zmiana regionu w DVD to co innego, niż możliwość zapisywania przez nagrywarkę ilości wypalonych płyt. Jest to bardzo mało prawdopodobne-delikatnie rzecz ujmując. Poza tym serwis nie jest od tego żeby taką ilość określać. Jeżeli producent daje ci gwarancję na 2 lata, to możesz wypalić 2000000 płyt i producent powinien jeszcze ci za to zapłacić że tak znakomicie reklamujesz jego produkt. Programowo jest możliwe zapisanie ilości płyt, ale po reinstalacji systemu ta informacja jest kasowana z pamięci komputera, a nie nagrywarki. Na razie nie spotkałem się z informacją o pamięci nagrywarek ukierunkowanej na zapamiętywanie ilości wypalonych płyt.
Serwis jest od naprawiania , anie od p...... głupot. Jak nie chcą naprawić, są metody prawne aby ich do tego zmusić. Federacja Konsumentów, np.
 
Stary 31.07.2002, 09:57   #14
mrrobby
Bywalec
 
Avatar użytkownika mrrobby
 
Data rejestracji: 24.07.2002
Lokalizacja: KATOWICE
Posty: 28
mrrobby w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
trafiles q....a na jakis *****i ) U mnie jak padla mi x8 to zanioslem do serwisu i po 21 dniach dostalem nowke x24 i nowa gwarancje. Wiec nich gosciu niepie...... tylko uzna awarie
__________________
---------------------------------------------------
Pozdrawiam _-= MrRobby =-_
GG 245415
ICQ 166364826


http://mrr.w.interia.pl
mrrobby jest offline  
Stary 31.07.2002, 10:20   #15
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
gwaranca

W to, że nagrywarka to zlicza to wierzę, węź sobie pierwsze lepsze ksero, albo eryka t28-po wpisaniu kodu serwisowego pokazuje ile razy otwierałeś klapke. Chcą Cię spławić, idź i zarządaj usunięcia usterki w ciągu 14 dni lub wymiany na wolną od wad albo na podstawie rękojmi odstąp od umowy z ich winy, sądzę że zmienią zdanie a jak nie to odzyskasz pieniądze za nagrywarkę, pójdziesz do inego sklepu i kupisz sobie nową i lepszą za te same pieniądze albo kup taką samą a za resztę postaw kumplom flaszke.
bas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.