Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.08.2001, 10:50   #1
sebix
Gość
 
Posty: n/a
TEAC W58E i DMA

Chcę kupić jedną z 2 nagrywarek - albo w58E ALBO W512E. Zależy mi by nagrywarka chodzila w trybie DMA.I teraz - wiem ze w512e ma interfejs udma33 ale w58e ma pio-4, ale pisze się ze te nagrywarki(w58e) mozna tez ustawic jako dma ( ale ocz. nie jako dma 33).Mogłbym wiec kupic tania w58e i ustawic ja na dma. Ale moje pytanie brzmi czy przy takim ustawieniu chodzi stabilnie i czy rzeczywiście odciaża procka ? mam dysk udma33 i stary cd rom pio-3 i tez go mozna ustawic na dma ale czesto wtedy wywala system. mam chipset via i 4in1 i sterowniki specjalne do dma. dzieki i czekam...
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.08.2001, 14:46   #2
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
sebix (18-08-2001 11:50):
Chcę kupić jedną z 2 nagrywarek - albo w58E ALBO W512E. Zależy mi by nagrywarka chodzila w trybie DMA.I teraz - wiem ze w512e ma interfejs udma33 ale w58e ma pio-4, ale pisze się ze te nagrywarki(w58e) mozna tez ustawic jako dma ( ale ocz. nie jako dma 33).Mogłbym wiec kupic tania w58e i ustawic ja na dma. Ale moje pytanie brzmi czy przy takim ustawieniu chodzi stabilnie i czy rzeczywiście odciaża procka ? mam dysk udma33 i stary cd rom pio-3 i tez go mozna ustawic na dma ale czesto wtedy wywala system. mam chipset via i 4in1 i sterowniki specjalne do dma. dzieki i czekam...
CHodzi na dma33 i ta i ta, odciaza proca i nie wiesa systemu (przynajmniej nie na chipsecie BX
gAzZzZoR jest offline  
Stary 18.08.2001, 17:16   #3
black.devil
Gość
 
Posty: n/a
Zarówno UDMA jak i DMA na chipsecie VIA 694x chodzą świetnie (dużo lepiej od AGP ) i nie wieszają kompa.
 
Stary 18.08.2001, 22:52   #4
sebix
Gość
 
Posty: n/a
Dzieki !!!
teraz na 80%procent wezmę tego teac'a w58e. Na 80% procent ponieważ w512e w dma (jak piszą w testach na tej stronie ) obciąża procesor na 15% a w58e na 50% !

a jak to udało wam się sprawdzić że chodzi na dma i udma33 ?, (w windowsie ustawia się tylko opcję - dma)
(ja to mogę sprawdzić programem setdma - tam pokazuje że dysk chodzi na udma a cd-rom na dma)

a gdzieś czytałem ze w512 chodzi na udma33 a w58e na dma( może jest to to cholerne dma mode 2 przeznaczone dla napędów pio-4 )

ale i tak wielkie dzięki za informacje - wygląda ze jest spoko ...
 
Stary 19.08.2001, 00:56   #5
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
sebix (18-08-2001 23:52):
Dzieki !!!
teraz na 80%procent wezmę tego teac'a w58e. Na 80% procent ponieważ w512e w dma (jak piszą w testach na tej stronie ) obciąża procesor na 15% a w58e na 50% !

a jak to udało wam się sprawdzić że chodzi na dma i udma33 ?, (w windowsie ustawia się tylko opcję - dma)
(ja to mogę sprawdzić programem setdma - tam pokazuje że dysk chodzi na udma a cd-rom na dma)

a gdzieś czytałem ze w512 chodzi na udma33 a w58e na dma( może jest to to cholerne dma mode 2 przeznaczone dla napędów pio-4 )

ale i tak wielkie dzięki za informacje - wygląda ze jest spoko ...

kurde jest jedno dma i nie bedzie obciaza proca az tak duzo wiecej od teaca 512...
gAzZzZoR jest offline  
Stary 19.08.2001, 16:32   #6
PRzeMO
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika PRzeMO
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Lokalizacja: LV-426
Posty: 89
PRzeMO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam plyte VIA BX98-3D i nagrywarke Teac W58E wlaczylem
DMA i ****alem sobie 5 plytek dopuki sie nie zorientowalem ze
musze wylaczyc DMA nie wiem co jest grane troche mnie to juz
w****ia.
PRzeMO jest offline  
Stary 21.08.2001, 15:52   #7
sebix
Gość
 
Posty: n/a
1. Sciągnij via pack 4.32 (np.)
2. musisz znaleźć też sterownik ide ( z via) , ten z via pack to ***, niby daje opcje dma w menagerze urządzeń ale jak załaczysz to sie bedzie pieprzyc ( zreszta tak jak piszesz). Natomiast jak zainstalujesz po packu, ten sterownik to opcje z menagera urzadzen( dma) znikną ale...za to... pojawi sie w katalogu w którym rozpakowales ten sterownik ide dma program setdma.exe uruchom go i wszystko bedzie pieknie widac i powinno chodzic. daj mi znać jak to pojdzie bo jestem ciekaw bo tez chce kupic w58e.TE WSZTSTKIE RZECZY I OPIS ZNAJDZIESZ TU http://tam.pl/~mgc/ozon/viachipset.html
..POWODZENIA
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.