Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.01.2003, 18:25   #136
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ehhh tam...- poziom nagrywarek bardzo sie wyrownal ostatnimi czasy - zreszta co sie dziwic jak bebechy sa w wiekszosci od tych samych producentow. Ostatnio na polibudzie mialem okazje potestowac 5 nagrywarek - Teac, LG, 2 X Plextor, Liteon - pozniej, juz w domku porobilem testy WSESem na moim liteonie i jakoscia nagrania praktycznie nie wyrozniala sie zadna nagrywara (a na hmmm materialy pomocnicze ;-) poszlo 75 plytek) jesli juz pojawialy sie na plytkach jakijs marki bledy to niezaleznie od nagrywarki. Roznice wynosily maksymalnie 5 bledow. Za to potwierdzilo sie ze najwazniejsza dzisiaj jest szybkosc nagrywania i fakt ze nosniki nie dorosly jeszcze do predkosci >40X.

PS Hmm nie wiem czy to odosobniony przypadek ale plex ktorym sie bawilem to w porownaniu do mojego liteona beznadziejny naped, przynajmniej w dziedzinie korekcji bledow!?!?!?!?
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.01.2003, 01:55   #137
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
plex - jest BEZNADZIEJNY jesli chodzi o korekcje bledow - konia z rzedem temu kto tym rippuje muze...

zastanawiam sie od dluzszego czasu za co plex sobie tyle liczy...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 08.03.2003, 14:44   #138
cemi83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 84
cemi83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak dużo zależy od partii z jakiej pochodzą płyty...
Dziwne

Pragnę opisać pewien przypadek.

Mam bardzo dużo płyt CDR Traxdata 74 12x. Wszystkie kupiłem "za jednym zamachem" z jednego kosza w jednym sklepie (duże pudełka 79gr sztuka). Według ATIP producentem jest Ritek
Pewnie takie tanie, bo stare - indeks 12x, wyprzedawali zapas.

Nagrywam je prawie zawsze z prędkością 12x.

Coś miałem ostatnio problemy z odczytem jednej z tych płyt (powodem
był brud w jednym miejscu, ale bardzo mały, więc sytuacja wydała mi się podejrzana).

Postanowiłem je przebadać pod WSES-em.

Wyniki mnie zaszokowały.

Niektóre z tych płytek mają C1 około 2000 !!!! (tak trzy zera)
Pojawiały się momentami błędy C2!!!
A płytki z danymi wszytskie mam nie porysowane.

A teraz najlepsze:
A NIEKTÓRE MAJĄ C1 < 10 !!!!!!!! (tak: dziesięć)

Zacząłem zastanawiać się co jest , czyżby nagrywarka mi nagrywała raz lepiej raz gorzej? Hmmmm i to ta sama nagrywarka, ta sama prędkość, te same płytki.... niby te same -

postanowiłem przyjrzeć się im i zwróciłem uwagę na numer nadrukowany w środku płyty (tam gdzie napęd ją chwyta).

Jest tam numer typu J311-H i potem ileś tam cyfr
A na innej jest już J318-H i coś tam
na następnych spotkałem J416-H, J322-H

Zauważyłem, że na wszystkich z numerem J311-H jest tak duża liczba błędów (C1 <> 2000), a na tych J318-H C1 <> 10.

Ciekawe nie?

Nie za bardzo wiem jak wygląda proces produkcji płyt CDR, ale wydaje mi się, że te ogromne rozbieżności jakościowe wiążą się z tym jak
producent dba o to czy jego maszyny "trzymają parametry". Choćby tego samego dnia były te płyty produkowane, to pewnie na innych.... no nazwijmy to tłoczarkach w hali produkcyjnej. Może ich nie konserwują czy coś albo nie wiem, w każdym razie coś zaniedbują, albo sobie ustalili, że płyty generujące C1<>2000 nadają się jeszcze świetnie.
cemi83 jest offline  
Stary 04.06.2003, 08:00   #139
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Nio dobra Sebastian997 to teraz wymień 3 najlepsze płyty z Twoich testów bo ja już się wtym wszystkim pogubiłem
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 04.06.2003, 08:14   #140
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a moze nie odgrzebuj topicow z przed roku...
informacje z tego testu sa juz mocno nieaktualne - i jesli chcesz jakis nowych to a) zrob testy sam b) poszukaj swiezych testow np na hydrogen

sprawa najlepszych obecnie plyt byla poruszana w wielu posatch - w kncu trafisz na to co aktualnie sie poleca i dlaczego
i dlaczego nie ma wsrod tch plyt verbatimow pastel
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 20.09.2003, 15:59   #141
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Chciałbym powrócić do tych testów. Moim zdaniem te testy by inaczej wyglądałem jakby zostały przetestowane tymi samymi napędami, ale spod Windowsa przy użyciu KProbe. Może by zostały odzwierciedlone 70... 80% no chyba że się mylę.
SEBAW jest offline  
Stary 20.09.2003, 16:14   #142
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jesli wyniki bylyby inne to mniej nalezaloby wierzyc tym z kproba - w dosie program ma blizszy kontakt ze sprzetem niz w windowsie

nie sadze zeby roznica byla wieksza niz 1% w te czy w tamta strone - jesli ktos doswiadcza u sieibe znacznych roznic to znaczy ze ma w ten czy inny sposob zwalony system

ps. te testy sa juz w tej chwili kompletnie bezuzyteczne - takich plyt na tynku juz nie ma...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 20.09.2003, 20:17   #143
Dbest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 8
Dbest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sebastian997 ----> Fajny watek ale mam dwie uwagi. Z tego co mi wiadomo ilosc bledow nie jest zalezna tylko od plyty ale rowniez od nagrywarki i predkosci nagrywania. Optymalna predkosc nagrywania (najmniej bledow) to polowa maksymalnej predkosci nagrywarki (zazwyczaj). Testy mimo ze mowia duzo nie sa w pelni miarodajne ze wzgledu na rozne szybkosci nagrywania. Druga sprawa mniej zwiazana z tematem, to to ze "tanie" plyty zazwyczaj ie wytrzymuja proby czasu. Teoretycznie zwykle plytki powinny wytrzymac kolo 30 lat ale w praktyce jest to kolo 2 lat, wiec jesli bylaby taka mozliwosc, to mozna by do testu dodac informacje ile ma testowana plytka (powiezmy jesli byla by starsza niz rok).
Dbest jest offline  
Stary 20.09.2003, 22:04   #144
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ten post ma ponad rok - a autor bywa juz tu naaaprawde zadko - uwagi ktore podales przewijaly sie w tej dyskusji juz wczesniej - co nie znaczy ze sa bledne
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 21.09.2003, 01:19   #145
Dbest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 8
Dbest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak... moj blad, wiem ze powinienem przeczytac caly wątek ale jest troche dlugi, nie zabardzo sie jeszcze orientuje co i jak jest tu na forum.
Dbest jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.