Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2004, 14:41   #1
rafal.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Posty: 6
rafal. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Toshiba SD-R2102 - nieudane flashowanie

No i mam spory problem:

Czy istnieje metoda na ożywienie napędu Toshiba SD-R2102 po nieudanej zmianie firmwaru, czy też jedynym wyjściem jest wyrzucenie go na śmietnik.
Sytuacja wygląda tak: Mam notebooka z napędem combo TOSHIBA SD-R2102. Fabrycznie posiadał on firmawere w wersji 1316. Znalazłem w internecie inny do tego napędu który miał oznaczenie 1W16 (podobno nowszy). Chyba jednak nie był to dobry wybór, bo pomimo informacji o udanym flashowaniu, po restarcie systemu napęd pozostaje niewidoczny zarówno w biosie jak i w windowsie.
Próbuje wgrywać orginalny fimrware jednak program flashujący toshiby zgłasza, że nie ma podłączonego napędu, więc nie ma do czego wgrywać firmawru.
Zanim jednak moja toshiba tuż po starcie dokona sobie swoich testów to CDRom zachowuje się normalnie, tzn. można włożyć płytę, a po jej włożeniu napęd zaczyna się kręcić.
Czy istnieje jakaś metoda na brutalne wgranie mu orginalnego firmawru (mam go tylko w wersji *.hex, skąd wziąć bin ?), albo inny sposób naprawy?

Czy TOSHIBA SD-R2102 to napęd oparty o chip MTK ?

Dziękuję za ewentualną pomoc

Rafał
rafal. jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2004, 14:49   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Chyba wiem gdzie leży błąd. Wejdz na tą stronę http://forum.rpc1.org/dl_result.php?kaj=1&isces i tam zobacz ile biosów jest to twojego napędu. Wydaje mi się, że złego biosa wgrałeś.
Co do HEX to nie potrzeba bin bo programy obsługują bin oraz hex, z tym, że spod dosa nalezy coś wpisać lub czegoś nie wpisywać dla biosu w postaci HEX.
Poszukam trochę jakiej kości mają te nagrywarki i napisze.
SEBAW jest offline  
Stary 01.02.2004, 16:22   #3
rafal.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Posty: 6
rafal. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To prawda - jest tego kilkadziesiąt
Ja wgrałem tę (podobno) najnowszą, ale niestety teraz już wiem, że najpierw trzeba było sprawdzić jaki bios mam wgrany fabrycznie, a potem dobrtać do niego ewentualny nowy (zmoddyfikowany)
Rozebrałem ten napęd i mam tam następujące kości:

1) RICOH RC5E839A
2E7 8Y0

2) K JAPAN
KZ63F49EPL
F02240354 A

3) AKM
AK8570A
0223JBY

Nie wiem która z nich jest głównym chipsetem (najprawdopodobniej nr2)
Niestety nie widzę tam nic na temat MTK, czy to oznacza, że nie mogę do flashowania użyć programu MTKFLASH ?

Mógłbym spróbować programami vup99l.exe lub vup100k.exe ale żadnego nie mogę znaleźć w sieci. Może ktoś wie gdzie są

Nie mam pojećia co wpisać przy wgrwaniu firmware w wersji HEX (bo MTKFLASH podobo pracuje tylko z plikami Bin, ale niestety nie znam się na tym

Rafał

Ostatnio zmieniany przez rafal. : 01.02.2004 o godz. 19:15
rafal. jest offline  
Stary 02.02.2004, 21:29   #4
rafal.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Posty: 6
rafal. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może ktoś na Południu kraju ma Notebooka z napędem Combo Toshiba SD-R2102 i biosem v1316 ?

Starsze wersje MTKFLASH (Np 1.80) pracują domyślnie z plikami HEX, ale to i tak nie wiele mi pomogło, bo wszystko wskazuje na to że nie mam chipu MTK.
Przesiedziałem całą noc w siecie w poszukiwaniu rozwiązania i nic.
Może jednak ktoś potrafi obudzić mój "śpiący" napęd ?
rafal. jest offline  
Stary 04.02.2004, 21:44   #5
rafal.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Posty: 6
rafal. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam już połowę sukcesu.
Udało mi się zmusić napęd do przyjęcia firmwaru.
Dla zainteresowanych napiszę, że należało zewrzeć PIN47 z 45(GND) złącza. W ten sposób przełacza się TOSHIBE na Master, bo normalnego przełącznika tam nie ma.
Teraz system widzi już napęd i prawidłowo go rozpoznaje jako SD-R2102.
Niestety tu zaczyna sie problem. Napęd nie potrafi odczytać żadnej płyty. Włożyłem krążek, pokazuje że jest na nim zapisane 630MB, ale nie widać żadnego pliku. Nie odtwarza też audio ania DVD. Czyżby coś z kalibracją lasera ? Jestem już tak blisko, ale ciągle brakuje czegoś do ostatecznego sukcesu.
rafal. jest offline  
Stary 02.02.2005, 12:49   #6
JacekBed
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.11.2004
Posty: 1
JacekBed w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie bardzo proszę o odpowiedź czy w/w combo toshiba sd-r2102 można zmusić do czyatnia +dvd mam firmware XW17.Proszę o pomoc
Jacek
JacekBed jest offline  
Stary 06.02.2005, 11:33   #7
siwerson
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 1
siwerson w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zwierajac koncowke 47 z GND czyli masa a dokladniej powinno sie zewrzec z 48 uzyskuje sie tryb pracy jako CABLE SELECTED to pisze na nagrywarce nawet !!! Mam ten sam problem co rafal ozywilem toshibe widzi ja w biosie ale nie moge przeczytac ani jednej plytki a jak juz przeczyta to jest cud. Probuje wlasnie z roznym firmware jak cos wypali to napisze
siwerson jest offline  
Stary 27.02.2007, 14:35   #8
borkomar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Posty: 4
borkomar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cos panowie wiedza jak postapic z Tym napedem, zeby go ozywic??
Po wgraniu FW ze strony Cdrinfo padl i nie widzi go winda xp home.
Jakies sugestie??
borkomar jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.