Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2005, 11:18   #1
pianoman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2005
Posty: 3
pianoman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Trochę inne pytanie o wybór nagrywarki

Witam,
Mam następującą prośbę o pomoc w wyborze nagrywarki.
Zakładam że ok. 90 % nagrywanych przeze mnie płyt to będą CD-Ry z czego większość stanowić będą płytki AUDIO.
Wiadomo, że jak dla większości najważniejsze są dla mnie jakość i trwałość (NIE szybkość i głośność pracy nagrywarki )

Moje pytanie jest więc takie jak dzisiejsze nagrywarki DVD radzą sobie z płytami CD-R (w szczególności AUDIO). Czy lepiej wybrać DVD-R czy może jakąś lepszą nagrywarkę tylko CD-R (ew. COMBO). Wiadomo, DVD-R się przyda ale nie musi to być dla mnie najwazniejsze
Jeśli chodzi o przedział cenowy to zastanawiam się nad BenQ 1640 lub Pioneer 110 (109).
Z góry dziekuję za pomoc.
pianoman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2005, 11:31   #2
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie musisz się długo zastanawiać nad tym Benqiem a jeśli chodzi Ci o trwałość nośnika to wybież lepszy nośnik czyt. Verbatim i dobierz do niego odpowiednią prędkość zapisu, nagrywaj z obrazów.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline  
Stary 19.09.2005, 13:04   #3
alf_red
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2004
Posty: 22
alf_red w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem jak Pionek ale Benek 1640 jest niestety trochę kaszaniasty jeśli chodzi o obsługę nośników cdr/cdrw. Osławiona rewelacyjna korekcja błędów dla nośników cd/cdr/cdrw jest niestety taka sobie i czasem lepsze efekty dla płyt cdaudio daje wykorzystanie starego bo 3 letniego(?) LTR52327. Co ciekawe również Liteon 1653s potrafi okazać się czytnikiem doskonalszym i skopiować bezbłędnie płytkę z której Benek nie daje rady. To zażalenia co do odczytu. A zapis cdaudio... No cóż, ja ciągle palę płyty cdaudio x16 na LTR52327, bo nagrane w ten sposób krążki najlepiej "smakują" mojej starawej karuzeli marki Yamaha. I nie umywa się tu ani dvd Liteona ani Benek.
Podsumowując: Jeśli priorytetem jest cdaudio to Benek 1640 jest nagrywarką TYLKO na "może być". Jeśli natomiast chodzi o dvd to wtedy polecam jak najbardziej.

Pozdrawiam wszystkich
Właściciel: Benka 1640, Liteona 1653 i 52327
alf_red jest offline  
Stary 19.09.2005, 14:08   #4
pianoman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2005
Posty: 3
pianoman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki,
jesli ktos miałby wiedzę na ten temat to proszę o polecenie jakichś DVD-R dobrze nagrywających CD-R lub ewentualnie coś nowego bez obsługi DVD-R (Liteon (?)
pianoman jest offline  
Stary 19.09.2005, 14:43   #5
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja nie wiem nad czym się tu zastanawiać jeśli chcesz nagrywać dvd to benq, a jesli tylko cd to kup LTR52327S a jak masz kase to kup i to i to
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline  
Stary 19.09.2005, 19:46   #6
pianoman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2005
Posty: 3
pianoman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Aszej
ja nie wiem nad czym się tu zastanawiać jeśli chcesz nagrywać dvd to benq, a jesli tylko cd to kup LTR52327S a jak masz kase to kup i to i to
Jeśli nie wiesz, to chyba nieuważnie przeczytałeś moje pytanie.
Rzecz jest w tym że proszę o polecenie nagrywarki DVD dobrze nagrywającej CD-R. (ewentualnie CD-RW lub Combo)(!)
Jeśli ktoś będzie miał wiedzę w tej kwestii i zechce się z nią ze mną podzielić będę bardzo wdzięczny.
Natomiast posty typu "Do CD-R kup to a do DVD-R kup to..." chyba są trochę bez sensu, bo nie o to pytam. Poza tym, wątków typu "Jaką nagrywarkę kupić" jest na tym forum co nie miara i zdążyłem się z nimi zapoznać...
pianoman jest offline  
Stary 20.09.2005, 01:09   #7
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Według mnie wypowiedź w 100% wyczerpująca, nie licz na więcej.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline  
Stary 20.09.2005, 09:24   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chcesz dobrze spawac na dvd - wez benq
jednak czesciej na cdr - wez liteon
ja bym wziol benq
nimal jest offline  
Stary 20.09.2005, 10:11   #9
alf_red
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2004
Posty: 22
alf_red w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witajcie ponownie.
Poprzedni post napisałem dlatego, że większość osób bezkrytycznie wypowiada się na temat nagrywarek typu Benek 1640. Tak jak napisałem jest b. dobra do palenia dvd ale do CDAUDIO (w moim przypadku, zaznaczam, że korzystam z mniej więcej 6-7 letniego sprzętu Yamahy, klasa średnia+) lepiej nadaje się napęd cdrw, wspomniany Liteon 52327. Aktualnie napędy combo/dvdrw posiadają 1 układ optyczny (wszystkie?) do obsługi nośników cd i dvd a te troche się różnią. I być może dla tego aktualnie dostępny na rynku napęd Liteona 5238 za 85zeta może lepiej wypaść niż 2x droższa nagrywarka dvd.
I na koniec. Jeśli docelowym odbiorcą płyt jest nowy czytnik audio to wybież sprzęt bardziej funkcjonalny= Benka 1640 w komplecie z markowymi nośnikami cdr i będziesz zadowolony. Jeśli jesteś pasjonatem cdaudio... to może jednak jakieś cdrw liteona i markowe nośniki cdr?
Pozdrawiam
alf_red jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.