Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.11.2004, 13:34   #1
manager
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Posty: 1
manager w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Trzaski w audio raz jeszcze?

Ostatnio nagrywam taśmowo mnóstwo płyt z wykładami na combo Samsunga (48x nagrywanie, dvd x 16) na płytach CD-R x 48. Stosowana prędkość nagrania to 48 x, płyty to cd-r z Tesco (Benq 48 x). Nagrywam w Nero poprzez zrzucanie obrazu i wypalanie kolejnych płyt.
Oczywiście pojawiają się trzaski.

Nie znalazłem pewnych zagadnień odnośnie trzasków na forum więc zapytuję:

1) Wykłady nagrywam dzieląc płytę na 5 indeksów - każdy po około 14 minut. Dlaczego w pierwszych trzech indeksach nie słychać trzasków, a pojawiają się one w 4 i 5 indeksie (głownie, choć czasem pojawiają się już od pierwszego tracku) ?

2) Do ilu muszę zmniejszyć prędkość nagrywania żeby takie trzaski zniknęły (biorąc pod uwagę kaszaniaste płytki)?

3) Ponieważ jak wspomniałem robię dosyć dużą produkcję więc interesuje mnie max prędkość. Czy istnieją płyty cdr przy których mógłbym zastosować prędkość 48 x lub zbliżoną bez trzasków ?

4) Jak to możliwe, że u mnie w odtwarzaczu Technicsa pewnych trzasków nie słychać a u innych mogą być one słyszalne? Chociaż oczywiście niektóre płytki trzeszczą też u mnie.

5) Materiał wgrywam do compa z minidysku do formatu wav. Później wypalam płyty "matki" a wave kasuję z dysku (bo na razie mam jakiś mały hdd i mi się to nie mieści). Oczywiście zarówno płyty matki jak i wave są wolne od trzasków. Czy na trzaski może mieć wpływ to że zgrywam do Nero obraz z płyty matki a nie z wave'ów?

sorry za taką szczegółowość
i pozdrawiam
manager jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.11.2004, 13:40   #2
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ad1. - może dlatego, że prędkość nagrywania rośnie i dopiero pod koniec płytki jest full.
Ad2. - było 284722 razy. 8-12x
Ad3. - zawsze będziesz miał więcej błędów przy szybszym nagrywaniu. Możesz sprawdzić z dobrymi płytkami (były wątki, które lepsze do audio) - może być np. Verbatim od MCC.
Ad4. - jedne odtwarzacze lepiej czytają płytki nagrywane, inne słabiej (kwestia lasera). Jedne mają lepiej stabilizowany napęd, inne słabiej - a to też wpływa na jkość odczytu. Różnie też bywa z korekcją błędów.
Ad5. - problem może wynikać ze złego zrzucania (i to jest częsta przyczyna). Jak chcesz sprawdzić, czy to złe zrzucanie, to sprawdź image po zrzuceniu, przed nagraniem. A jeżeli nie chcesz dochodzić, tylko dobrze przegrać - to EAC i secure mode.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 10.11.2004, 16:39   #3
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
manager spróbuj (niestety) ustawić nagrywarkę w tryb PIO.
Będzie dużo wolniej, ale IMO trzasków być nie powinno

Zrób to chociaż dla testu
Don Laser jest offline  
Stary 10.11.2004, 18:53   #4
sight
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika sight
 
Data rejestracji: 01.11.2004
Posty: 569
sight zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja tam pale 40x wszystko i na wszystkim.
nie ma problemu.
Rada (mniejsza prędkość)







LG 4120
sight jest offline  
Stary 11.11.2004, 21:25   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Gdy nagrywasz audio to stosuj zawsze metodę Disc-At-Once i zamykaj CD. Prędkość wybierz z przedziału 12-16x (jeszcze możesz sprwdzić 24x).
SEBAW jest offline  
Stary 11.11.2004, 21:41   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
spróbuj na innych ...bardziej lepszych (droższych) płytkach.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 12.11.2004, 07:45   #7
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przestań nagrywać - nie będziesz miał problemu.
A tak poważnie, to zdarzają się też trzaski po wypaleniu z za małą prędkością, niektóre nosniki nie lubią niskich predkości.
Ale akurat w Twoim przypadku problemem jest nośnik lub duża prędkość, tak jak to zasugerowali koledzy wyżej.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.