Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.11.2001, 11:25   #1
Zoltsi
Gość
 
Posty: n/a
Uwagi na temat jakości, trwałości, niezawodności płyt CD... zapraszam do dyskusji !

Witam
Po przeczytaniu paru artykułów dotyczących jakości płyt jak również trwałości tychże płyt postanowiłem dopisać moje parę słów. Zmusiło mnie do napisania tego małego postu to iż ostatnio nagminnie psują mi się płyty i to różnych marek i o różnym czasie przechowywania.
A mianowicie:
Ostatnio już mocno się zdenerwowałem kiedy kupiłem ESPERANZY DIAMOND podobno miały to być rewelacyjne płyty do audio (oczywiście za ta cenę..)okazało sie jednak troszke inaczej
(kupiłem 3 spindle po 10szt w odstępie tygodnia). Nagywane predkosciami od 2, 8,12,16 nagrywarka Teac W516, Teac 55S (moja stara ale jara) i Yamaha 8x na SCSI okazalo sie że większość plytek sie nie czyta ani w nagrywarce jak również w zwykłych czytnikach cd wniosek wypieprzono prawie 20 plytek do gry w ringo!.
Mialem przeltony kontakt rowniez z zielonymi ESPERANZAMI taki sam efekt lecz mniej do wywalenia
(nadmienie ze czytniki cd to Teac 540, Toshiba XS 6702B i LG x52).
Nastepnie kumpel przyniosl mi PLATINUM w kopertach 80min x16 i tu juz lepiej plytki sie nagraly bardzo dobrze sie czytaja w nagrywarce ktore je nagrala lecz wykazuja nagminnie bledy podczas czytania w innych nagrywarkach i czytnikach.
Płytki THAT***8217;S WRITE 650MB model x8 plytki maja juz 2 lata nagraly i czytaly sie na moim Teac-u 55s super jak również na cd lecz juz z 3 plytek odpadl lakier (przechowywane w sychym i zaciemnionym miejscu)
Plytki LEAD DATA czerwone 700 i zielone 650 (kolor odnosi sie do pudelka)
jak do tej pory trzymaja sie niezle zero bledow troche rysek ale nie wplywa to w widoczny sppsob na ich odczyt.
TDK Reflex 74 x4 plyty maja jakies 3,5-4 lata na razie trzymaja sie dzielnie pomimo b. dużych rys świtnie się czytaja.
VERBATIMY (i tu szok !!) plytki ktore maja 2-3 lata (pierwsze nagrwalem na mojej traxdacie 2/2/6 pozniej na teacu 55s) przestaly sie czytac z dnia na dzien caly czas switnie chodzily lecz teraz jak wkladam je do mojej nowej nagrywary Teac W516 i cd-ka Toshiba XS-6702B plytka sie kreci non stop i nie moze jej odczytac naped, 70% sie tak zachowuje z tych plytek ktore nagralem tak dawno.
SAMSUNG x16 Black nowy nabytek jak na razie nagrywaja się z pelna predkoscia i czytaja się b. dobrze o dziwo nawet w starym aztech-u x4 lecz na razie krotko je mam wiec czas pokaze...
Moi faworyci plytki sa ze mna os samego poczatku FUJI FILM kupowane na Wegrzech w przeliczeniu na zlotowki bylo to 29zl sztuka czytaja sie idealnie we wszytkich napedach nawet w 2x Sony cd. (nie ktore mocno porysowane)
No i SONY (ale nie te nowe) kupilem tez na Wegrzech ja bylem (w polsce byly cholernie drogie wtedy) 74 spód zielonkawy ale za to wierzchnia warstawa pokryta napylonym zlotem (kiedys sie starali )) (Tak jak Kodak gold ale te starsze ) moja pierwsz plytka nagrana na nagrywarce 1x do dzisiaj sie czyta rewelacyjnie pomimo wieku, i dlugiego uzywania (niektore o zgrozo juz rysa na rysie a i tak napedy z nimi sobie radza nawet staruszki jak aztch x4 i sony x2)
I podsumowanie powiem Wam iz nie wiem ktora plytka jest lepsza. Po moim dlugim wywodzie dochodze do wniosku niewazne co teraz kupimy i tak sie spieprzy prędzej czy pózniej na razie dalej szukam plytki idealniej lecz mysle ze nic nie zastapi maszynki na granulat )) i wlasnorecznie tloczyc plytki. Na ten moment mam miesznae uczucia co do jakosci plytek czas pokazal ze jednak te 100lat które niejednoktotnie pisza jest troszku zawyżone. Dla mnie czas w jakim żyja plytki to max 5-7 lat i nie wiecej. Pewnie ktos zarzuci "pewnie kupiłeś plytki ze zwalonej partii" a ja niestety odpowiem ze na przestrzeni jakegos czasu kupowalem plytki roznych marek i okazalo sie to co sie okazalo w moim powyrzszym wywodzie
nie byla to jedna plytka wiec nie moge powiedziec ze tak sie zdazylo ot co, mam kilka tys plytek wiekszosc i tak audio lecz zaobserwowane przezemnie zachowanie powtarza sie cyklicznie.....
Jestem niezmiernie ciekaw opinii ludzi ktorzy kupowali swoją pierwszą nagrywajkę x1 !!! za odpowiednik malucha jak również innych osób...

Pozdrawiam
Zoltsi
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.11.2001, 09:56   #2
bzyk
ele mele dutki
 
Avatar użytkownika bzyk
 
Data rejestracji: 08.01.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 73
bzyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się jak to robią piraci. Jeszcze żadna płytka kupowana od nich nie uwaliła mi się nigdy. Z płytek przeze mnie nagrywanych, a muszę zaznaczyć, że staż mam mały (trochę ponad rok) tylko i aż jedna mi się powoli uwala. Muzyczne, a takimi się głównie zajmuję, jak do tej pory nie miałem nigdy żadnych problemów. Za to piraty nawet sprzed pięciu lat nie wykazują żadnych błędów ;D .
bzyk jest offline  
Stary 13.11.2001, 11:01   #3
darbakan
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.04.2001
Posty: 81
darbakan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zoltsi (12-11-2001 12:25):
Po przeczytaniu paru artykułów dotyczących jakości płyt jak również trwałości tychże płyt postanowiłem dopisać moje parę słów. Zmusiło mnie do napisania tego małego postu to iż ostatnio nagminnie psują mi się płyty i to różnych marek i o różnym czasie przechowywania.
A mianowicie:
Ostatnio już mocno się zdenerwowałem kiedy kupiłem ESPERANZY DIAMOND podobno miały to być rewelacyjne płyty do audio (oczywiście za ta cenę..)okazało sie jednak troszke inaczej
(kupiłem 3 spindle po 10szt w odstępie tygodnia). Nagywane predkosciami od 2, 8,12,16 nagrywarka Teac W516, Teac 55S (moja stara ale jara) i Yamaha 8x na SCSI okazalo sie że większość plytek sie nie czyta ani w nagrywarce jak również w zwykłych czytnikach cd wniosek wypieprzono prawie 20 plytek do gry w ringo!.
Mialem przeltony kontakt rowniez z zielonymi ESPERANZAMI taki sam efekt lecz mniej do wywalenia
(nadmienie ze czytniki cd to Teac 540, Toshiba XS 6702B i LG x52).
Nastepnie kumpel przyniosl mi PLATINUM w kopertach 80min x16 i tu juz lepiej plytki sie nagraly bardzo dobrze sie czytaja w nagrywarce ktore je nagrala lecz wykazuja nagminnie bledy podczas czytania w innych nagrywarkach i czytnikach.
Płytki THAT***8217;S WRITE 650MB model x8 plytki maja juz 2 lata nagraly i czytaly sie na moim Teac-u 55s super jak również na cd lecz juz z 3 plytek odpadl lakier (przechowywane w sychym i zaciemnionym miejscu)
Plytki LEAD DATA czerwone 700 i zielone 650 (kolor odnosi sie do pudelka)
jak do tej pory trzymaja sie niezle zero bledow troche rysek ale nie wplywa to w widoczny sppsob na ich odczyt.
TDK Reflex 74 x4 plyty maja jakies 3,5-4 lata na razie trzymaja sie dzielnie pomimo b. dużych rys świtnie się czytaja.
VERBATIMY (i tu szok !!) plytki ktore maja 2-3 lata (pierwsze nagrwalem na mojej traxdacie 2/2/6 pozniej na teacu 55s) przestaly sie czytac z dnia na dzien caly czas switnie chodzily lecz teraz jak wkladam je do mojej nowej nagrywary Teac W516 i cd-ka Toshiba XS-6702B plytka sie kreci non stop i nie moze jej odczytac naped, 70% sie tak zachowuje z tych plytek ktore nagralem tak dawno.
SAMSUNG x16 Black nowy nabytek jak na razie nagrywaja się z pelna predkoscia i czytaja się b. dobrze o dziwo nawet w starym aztech-u x4 lecz na razie krotko je mam wiec czas pokaze...
Moi faworyci plytki sa ze mna os samego poczatku FUJI FILM kupowane na Wegrzech w przeliczeniu na zlotowki bylo to 29zl sztuka czytaja sie idealnie we wszytkich napedach nawet w 2x Sony cd. (nie ktore mocno porysowane)
No i SONY (ale nie te nowe) kupilem tez na Wegrzech ja bylem (w polsce byly cholernie drogie wtedy) 74 spód zielonkawy ale za to wierzchnia warstawa pokryta napylonym zlotem (kiedys sie starali )) (Tak jak Kodak gold ale te starsze ) moja pierwsz plytka nagrana na nagrywarce 1x do dzisiaj sie czyta rewelacyjnie pomimo wieku, i dlugiego uzywania (niektore o zgrozo juz rysa na rysie a i tak napedy z nimi sobie radza nawet staruszki jak aztch x4 i sony x2)
I podsumowanie powiem Wam iz nie wiem ktora plytka jest lepsza. Po moim dlugim wywodzie dochodze do wniosku niewazne co teraz kupimy i tak sie spieprzy prędzej czy pózniej na razie dalej szukam plytki idealniej lecz mysle ze nic nie zastapi maszynki na granulat )) i wlasnorecznie tloczyc plytki. Na ten moment mam miesznae uczucia co do jakosci plytek czas pokazal ze jednak te 100lat które niejednoktotnie pisza jest troszku zawyżone. Dla mnie czas w jakim żyja plytki to max 5-7 lat i nie wiecej. Pewnie ktos zarzuci "pewnie kupiłeś plytki ze zwalonej partii" a ja niestety odpowiem ze na przestrzeni jakegos czasu kupowalem plytki roznych marek i okazalo sie to co sie okazalo w moim powyrzszym wywodzie
nie byla to jedna plytka wiec nie moge powiedziec ze tak sie zdazylo ot co, mam kilka tys plytek wiekszosc i tak audio lecz zaobserwowane przezemnie zachowanie powtarza sie cyklicznie.....
Jak fajnie cytuje się takie kobyły !!
Ale po co tyle gadania ?
Opinie o płytach są tu:
http://ak.fabrika.pl/cdr/rank.php
darbakan jest offline  
Stary 13.11.2001, 15:54   #4
Miclosz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2001
Posty: 6
Miclosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok widzialem ten ranking.... i musze powiedziec ze jestem rozczarowany, bo jesli wychodzi na to ze PLATINUM jest lepsza od Philipsa, Dysana, Sony, Kodaka Gold, i wielu innych naprawde lepszych plyt to cos tu nie tak,
Mysle po prostu ze ludzie najwiecej nagrywaja na PLATINUMACH bo sa tanie co niekoniecznie znaczy ze dobre
A z drugiej strony czy rzeczywiscie plyty VERBATIM AZO sa az tak wspaniale i nie maja sobie rownych (jak wynika z tej ankiety) - no nie wiem; mam wrazenie ze jesli chodzi o VERBATIM AZO to mamy do czynienia z mitem jakosci - nie twierdze ze sa one zle ale czy az tak dobre jak wynika z ankiety

Sam szukam informacji o dobrych plytach, bo wole (nagrywajac dla siebie) wydac nawet 50% wiecej kasy i miec dobra plyte niz np Platinum

mysle ze powinien powstac renking plyt pod wzgledem zdolnosci do porysowania i blednego odczytu danych

pozdrawiam
Miclosz jest offline  
Stary 15.11.2001, 07:51   #5
pik33
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.10.2001
Posty: 50
pik33 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ostatnio kupiłem takie coś: "silver circle" w kopertkach. Po włożeniu tego do nagrywarki wydała ona jakiś nieokreślony zgrzyt - i "no media in drive".
Przyjrzałem się płytce i doszedłem do wniosku, że dziurę w środku ma za małą. No to wziąłem kuchenny nóż i poszerzyłem dziurę . Po czym nagrałem płytkę bez problemu.
Już dwie płytki z kupionej dziesiątki tak spreparowałem, w trzeciej plastik w pobliżu środka pękł sam, reszta jeszcze leży - pewnie też czeka je taka operacja...
pik33 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.