Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.02.2002, 16:17   #1
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uzywanie CD RW do odczytu.... dobre?

Co sadzicie o uzywaniu CD RW tez jako czytnika- osobiscie mam zamontowanego tylko TEaca i nie wiem, czy nie kupic sobie dodatkowego cedeka, zeby nagrywra byla tylko do nagrywania- co Wy na to ?

POZD MD
marekd jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.02.2002, 17:30   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,887
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dobry pomysl, szkoda nagrywary.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 28.02.2002, 19:35   #3
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
troche takie pytanie ale ehh
nagrywarka jak sama nazwa wskazuje sluzy raczej do nagrywania i jesli uzywasz jej tez jako zwyklego cedeka to wykorzytujesz dodatkowo jej laser i po prostu zuzywasz wiec konczac ten wywod kup sobie cedeka i daj odpoczac nagrywarce tylko nie kup jakiegos szmelca
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 28.02.2002, 20:26   #4
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurde- wlasnie zajrzalem do kompa i uswiadomilem sobie ,ze niczego nie juz nie wloze bo:
Mam plyte ECS K7S5a i taka zwykła obudowe...
Miejsca mam niby w pudle (4), ale mam wpakowana juz kieszen na dysk i CD RW...
Jacys idioci projektowali ta plyte bo na moje oko jest ona za szeroka i musialbym obcinac troche plyty... a to znaczyloby utrate gwarancjii.Pomysle jeszcze-a czy sadzicie, ze bardzo mi skruci to uzywalnosc nagrywary?
marekd jest offline  
Stary 28.02.2002, 21:43   #5
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak obetniesz plyte stracisz nie tylko gwarancje, ale i sama plyte .Nie jest to wina plyty, malo miejsca masz bo wcisneli Tobie jakas tandetna obudowe. A jesli chodzi o nagrywarke, to wedlug producentow dzisiejsza jakosc komponetow ...ble...ble...ble . Chodzi o to, ze teoretycznie zuzywa sie ona tak samo jak zwykly cd-rom, jednak w praktyce bywa roznie. Na Twoim miejscu wylozylbym poltorej stowki na LG, nie kupuj nic drozszego strata kasy
dragal jest offline  
Stary 28.02.2002, 22:57   #6
Przemo1980
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 214
Przemo1980 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Posiadam jedynie nagrywarke. Szkoda 200 zł na cdrom!
chociaż do końca nie jestem pewien ;-)
Przemo1980 jest offline  
Stary 01.03.2002, 02:13   #7
SitekP
Gość
 
Posty: n/a
A ja mam troche inne zdanie. Jeżeli ledwo co ją kupiłeś to daj se spokój z CD-ROM'em męcz ją ile wlezie a na 90% padnie przed końcem gwarancji i w ten sposób dostaniesz nową często się zdarza że szybszą. To co napisałem nie jest wyssane z palca ale wzięte z życia, LG, RICOH, TEAC sprawdziły się , znaczy nie wytrzymały 12 miesięcy.
 
Stary 01.03.2002, 07:29   #8
MaG
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Posty: 13
MaG w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja na mojej starej nagrywarce (HP8100) lecialem 1,5 roku bez dodatkowego CD
i superrr zylem
Raz sie tylko wqrzulem i ja rozebralem aby 'oczko' przeczysci bo niektorych plytek nieczytala. Sprzedalem pol roku temu i u nabywcy dalej dobrze hula...

Teraz uzywam DVD i CD-RW z czego czesciej plytki wkladam do DVD bo....
ma slot, a nie tacke wiec szybiej sie wklada!!
Wiec sie nie stresuj - to tylko elektronika - jak padnie to i tak padnie (oby na gwarancji), a jak na dobra trafisz to i 10 lat pociagnie... tylko po co?
MaG jest offline  
Stary 01.03.2002, 08:20   #9
-=OLI=-
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 14.10.2000
Posty: 82
-=OLI=- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja czytam płyty na DVD Pioneer x16 ale się zrobiłem w człona nie czyta subchannel ....so jak jakiś zabazpieczony CD muszę to robić w CD-RW ..
-=OLI=- jest offline  
Stary 01.03.2002, 15:28   #10
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tzn ja powiedzmy i tak mam zamiar pociagnac max. 2 lata- potem przeciez juz beda w przystepnej cenie nagrywary DVD, ale po prostu nie chce miec potem klopotu jak mi TEAC padnie- w koncu lepiej zeby padl sprzet za 150 zl a nie za 500 nie?

POZD MD
marekd jest offline  
Stary 01.03.2002, 15:31   #11
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
SitekP (01-03-2002 03:13):
A ja mam troche inne zdanie. Jeżeli ledwo co ją kupiłeś to daj se spokój z CD-ROM'em męcz ją ile wlezie a na 90% padnie przed końcem gwarancji i w ten sposób dostaniesz nową często się zdarza że szybszą. To co napisałem nie jest wyssane z palca ale wzięte z życia, LG, RICOH, TEAC sprawdziły się , znaczy nie wytrzymały 12 miesięcy.
Tzn roaumie, ze sa to Twoje wlasne doswiadczenia?
Wiesz... znajac mojego pecha to ja bede w tych 10% :-)
marekd jest offline  
Stary 01.03.2002, 15:56   #12
Quest
Bywalec
 
Avatar użytkownika Quest
 
Data rejestracji: 09.03.2002
Posty: 77
Quest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak masz poważne problemy to kup sobie kombo a dotychczasową nagryware sprzedaj i po problemie...
Quest jest offline  
Stary 02.03.2002, 13:33   #13
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Quest (01-03-2002 16:56):
Jak masz poważne problemy to kup sobie kombo a dotychczasową nagryware sprzedaj i po problemie...
no na razie nie mam problemow, ale nie chce ich miec :-]
marekd jest offline  
Stary 02.03.2002, 16:44   #14
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witaj! Jeżeli nie masz miejsca w kompie możesz kupić cdeka zewnętrznego(external)-z tym że nie orientuje się ile trzeba dać za takie urządzenie.

Jest też druga opcja! (dotyczy tylko kompów z dużymi HDD)
Mianowicie potrzeba clone cd i daemon tools .
Przy pomocy clone cd robisz obrazy płytek na hdd
A następnie korzystając z wirtualnego cd-rom-a(daemon tools) odpalasz płytki z HDD
wadą tej metody jest to że średnio pełna płytka 650MB zajmuje ma HDD ok 720MB(w zależności od zabezpieczeń itd.) Możesz nie wierzyć ale ja osobiście nie posiadam żadnej wypalonej płytki z softem Jak już coś kupuje to zrzucam na dysk i płytka ląduje w piecu lub w smieciach! Ta metoda ma wiele zalet i wiele wad , więc decydując się trzeba to dobrze rozważyć
(chciałbym tylko dodać że na obrazy płytek przeznaczyłem cały dysk Segate baracuda IV 60GB 7200 rpm więc łatwo policzyć ile softu można pomiescić w samym kompie)
Taz40 jest offline  
Stary 02.03.2002, 21:30   #15
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jesli postep techniczny nie zwolni, a nic na to nie wskazuje moze okazac sie , ze za 1,5 roku Twoja wypalarka bedzie nic nie warta. Jednak mimo to CD by sie przydalo,ale jesli nie chcesz wydawac 200 to nie kupuj. Na pewno wyjdzie Ci to taniej niz kupowac 60 gigowa Barakudke
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.