Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2003, 12:40   #1
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co to takiego ? -----> BTC BCE4012M

W Media Markt leży coś takiego na półce. Kosztuje to to 199 PLN. Niestety po żmudnych poszukiwaniach w sieci nie znalazłem żadnego wiarygodnego testu lub chociaż opisu tej nagrywarki. Dlatego ośmielam się :-) prosić zaawanosowanych użytkowników tego forum o wyrażenie jakiegoś zdania na jej temat. Wiem z własnego doświadczenia, że cd-romy tej firmy są niewiele ( mówiąc delikatnie ) warte. A co z nagrywarkami ? Czy tu też tak jak u Lite_on'a cd-romy to jedno wielkie g... a nagrywarki są extra ?
pavlosz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.02.2003, 12:41   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ta sama klasa co cd-romy BTC


Pozdrawiam
para jest offline  
Stary 10.02.2003, 12:52   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

BTC - / Bechavior Tech Computer / firma uznawana jako krzak na polskim rynku - sam nic do niej nie mam ale jakos mnie nie przekonuje

Jesli chodzi o wytrzymałosc tych napedów kolega kupił BTC zdaje sie 24x i o dziwo ! pali mu to na wszystkim i nie ma narazie zadnych problemów - a archiwizuje dużo.

Wiecej o tym sprzecie znajdziesz na Polskiej (!!!) stronie BTC

http://www.btcpolska.pl/btc/2_18.html

Pozdrawiam.

PS: Test jest dostepny na cdrinfo tyle ze modelu 24x http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/btc24/1.php3
Laser jest offline  
Stary 11.02.2003, 09:16   #4
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i nie mogłem się powstrzymać. Kupiłem tą nagrywarkę.
Kilka wstępnych informacji dla ludzi ewentualnie zastanawiających się nad zakupem. W polskiej i ogólnoświatowej sieci praktycznie ten model nie istnieje. Są oczywiście opisy na stronach producenta. Ale kto wierzy w deklaracje wytwórcy ?

Wygląd - nawet ładna. Wd. mnie bardziej "przystojna" od Lite'onów. Do niczego nie można się przyczepić.
Odgłosy - cicha, bardzo cicha. Odgłos wysuwanej tacki jest na poziomie. Tacka wysuwając się zwalnia przy samym końcu. Ładnie to wygląda.
Tryb transferu: udma 2
Gwarancja - 24 miesiące w Media Markt.
Cena - 199 PLN

A teraz najważniejsze. Wrażenia z pierwszych 4 godzin użytkowania.
Porysowaną odrobinę płytkę z filmem, napęd przeczytał. Fakt troszkę kręcił płytką na samym początku ale dał radę. Dla porównania cd-rom NEC'a 40x nie potrafił poradzić sobie z tym krążkiem. Super wielo sesyjną płytkę ( tak ze 20-25 sesji ), też przeczytał. Co prawda nie był to błysk ASUSA 52x ale jednak poszło. Wspomnainy NEC i LG'iki u mnie w pracy najczęściej mają więsze problemy z tą płytką.
Nagrywanie - miałem mało czasu więc wielu rzeczy nie sprawdziłem, ale:
- napęd nie współpracuje z żadnym ClonemCD. Próba nagrania kończyła się całkowitą zawieszką systemu mniej więcej przy 4-5% na pasku. Clone wykrywa nagrywarkę prawidłowo, obraz da się stworzyć, test nagrywania też. Niestety tylko test. Nagrywarka nie znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń Clone'a.
- Alcohol 120 1.3.6.1223 - działa jednak płytki LG 48x są nagrywane z maksymalną prędkością 16x
- Alcohol 120 1.4.0.114 - działa płytki LG 48x nagrywane są z prędkością max. 32x ( na innych płytkach nie nagrywałem - jeszcze ) obciązenie procesora w zakresie 2-9%. Zapis wygląda na Z-CLV ze strefami odpowiednio przy 16x, 24x, 32x i 40x.
- Nero 5.5... dostarczone z nagrywarką ( nie pamiętam dokładnie wersji ). Nagrywa bez problemu. Płytki po 700 MB nagrał w czasie 2 min 58 sek i skopiował w czasie 3 min 8 sek ( cd-rom ASUS 52x )
- Laser Lock ( POLSKIE KSIĄZKI TELEFONICZNE ) tworzył obraz w czasie pow. 20 min. Gorzej od Lite'onów, lepiej od LG'ików.

Dzisiaj sprawdzę safe diska, secu roma, nagrywanie i odczyt płyt 90 i 99 min, nagrywanie czarnych cd-rów, pracę z płytkami CD-RW. I dam znać o wynikach.
pavlosz jest offline  
Stary 11.02.2003, 13:02   #5
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Obyś był tak samo zadowolony po roku użytkowania.
Powodzenia.
para jest offline  
Stary 11.02.2003, 13:28   #6
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,625
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... czekamy z niecierpliwością :cool:
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 11.02.2003, 18:11   #7
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak trafiłeś na dobry egzemplarz to się dobrą chwilą tą nagrywarką pocieszysz. Mam złe wrażenia po CD-ROMie BTC x48. Kilkadziesiąt użyć i po 2 latach do kosza. 8)
esem jest offline  
Stary 11.02.2003, 18:43   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,922
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Niech moc lasera BTC bedzie z toba a nasze krakanie na pohybel
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 13.02.2003, 11:58   #9
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgodnie z obietnicą - ciąg dalszy refleksji na temat
NAJTAŃSZEJ NA RYNKU POLSKIM NAGRYWARKI 40x/12x/48x BTC 1240 IM

zapis:
płytki 99 min 875 MB DATEX
nagrywa i czyta: film 787 MB plus kilka mpeg'ów razem 829 MB napęd nagrał w czasie 6 min 23 sek ( NERO, 16X )

płytki 90 min 780 MB CORSO
nagrywa i czyta: film 742 MB napęd nagrał w czasie 5 min 46 sek. Niestety zmarnowałem 2 płytki przez nadmiar dobrych chęci. W Nero dostępny był zapis w prędkościach 40x 32x 24x ... Jak nie trudno się domyślić w 40x i 32x nagrywanie było nie możliwe. Dopiero przy 16x
płytka została nagrana prawidłowo.

płytki PROFORMANCE 48x 700 MB
film 701 MB nagrany w czasie 3 min 14 sek ( NERO 40x)

Safe Disk 2 ( prawdopodobnie 2,51 )
gra Command and Conquer Generals, Alcohol 120, 2 płytki
ClonyXXL - rozpoznaje Safe Disk 2
odczyt
obraz tworzony przy profilu safe disk 2, prędkość odczytu max, czas
1 min 46 sek płytka 1 i 1 min 57 sek płytka 2, maksymalny odczyt podawany przez Alcohol 48,2x od mniej więcej 80-85% nośnika.
zapis
przy profilu safe disk 2, szybkość ustawiona na 40x, płytki PROFORMANCE 48x, czas 3min 1 sek ( plik obrazu 624,4 MB ), maksymalny zapis podawany przez Alcohol 120 - 32x od 50% nośnika.
Po nagraniu przy maksymalnej szybkości odczytu i zapisu gra zainstalowała i uruchamia się.

Płytki MEDIASONIC 40x - możliwość nagrywania tylko przy prędkości 24x
Płytki CDRW EMTEC 650 MB 10x - Nero dopuszcza nagrywanie przy 12x
Płytki DYSAN 700 MB czarne 40x - Nero dopuszcza nagrywanie z maksymalną prędkością 40x
Nie sprawdziłem SecuRoma - nie mam nic takiego

Podsumowując. Nagrywarka jest nowa, jej parametry można określić jako dobre. Przy 24 miesiącach gwarancji zakup nie jest wielkim ryzykiem. Producent deklaruje bezawaryjną pracę w czasie 125 000 tzw POH czyli normalnych godzin przy założeniu 20% wykorzystania do odczytu. A jak jest naprawdę ? Tego nikt nie wie.

Możliwe, że BTC produkuje naprawdę dobre-tanie napędy cd-rw. Nie odniosą one jednak w Polsce takiego sukcesu jak Lite_ony - dostępność. Na marce tej ciąży także negatywna opinia której firma BTC dorobiła się przy okazji napędów cd-rom. Sam miałem problem z tym ustrojstwem jakieś 4 lata temu. Obiecałem sobie wtedy, że nigdy pod żadnym pozorem nawet nie spojrzę na coś od BTC. Ale tak samo było z Lite-on'em. Prawdopodobnie nagrywarka ta zostanie u mnie troszkę dłużej niż 3 miesiące - w takim tempie wymieniałem te urządzenia ( kolejno Lite-on 24x, Lite-on 32x, Lite-on 40x, LG 48x24x w ciągu ostatnich 12 miesięcy ). Zostanie tylko ze względu na chęć sprawdzenia jej wytrzymałości.
pavlosz jest offline  
Stary 31.03.2003, 14:11   #10
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Refleksja na temat nagrywarki po "pewnym czasie".
Najpierw pozytywy:
Po pierwsze: nadal działa.^_^ Dziwne jak na BTC. Sporo płytek już skopiowałem
Po drugie: nie niszczy nośników.
Po trzecie: nadal jest cicha.
Po czwarte: nie spotkałem się jesczcze z żadnym typowym zabezpieczeniem z którym ta nagrywarka sobie nie poradziła. Choc proces tworzenia obrazu przy niektórych jest okropnie długi.

A teraz wady:
Nie znalazłem żadnej płytki którą mógłbym nagrać z efektywną maksymalną prędkością 40x. Są nośniki które aplikacje ( Nero i Alcohol 120 ) rozpoznają jak " czterdziestki " ale czas nagrania w Nero i efektywna prędkość nagrywania pokazywana przez Alcohol jednoznacznie wskazują na maksymalny możliwy transfer tego cd-rw na 32x. Prawdopodobnie producent chciał mieć w swojej ofercie jakiś model 40x i przmalował oznaczenia na modelu 32x.
Przerwy jakie pojawiają się na płytkach podczas nagrywania z prędkościami pow. 16x ( pomiedzy strefami 20x24x32x ) są bardzo rozległe tak od 1 do może nawet 2mm. Szczególnie widoczne na płytkach typu - cyanine. Niby wszystko działa ale jakoś mi się nie podoba.
Zdecydowana większość tańszych nośników nagrywarka rozpoznaje jak max. 24x. Niezależnie od deklaracji producenta. Producent płytek swoje a nagrywarka wie lepiej
Brak możliwości uaktualnienie firmwaru. Producent nie udostępnia nowych biosów.

Mimo wszystko spodziewałem się większych "kwiatków" od BTC. Wspomniane wady są wliczone w cenę nagrywarki. Za 199 PLN niczego więcej nie mogłem się spodziewać. Podsumowując jest to całkiem przyzwoite urządzonko w klasie: cd-rom z możliwością nagrywania.
Ooo - stworzyłem nową kategorię podzespołów komputerowych.

I jeszcze jedno. Wszystkie wady zgłosiłem do BTC Polska. Jakie było moje zdziwienie gdy na swój mail otrzymałem odpowieć w ciągu 1 dnia. Pani wymieniająca korespndencje ze mną naprawdę wykazywała zainteresowanie moimi problemami i starała się pomóc. Nie mogłem wymagac od niej odpowiedzi na szczegółowe pytania techniczne. BTC - Polska nie prowadzi pomocy technicznej. Dla mnie jest to zrozumiałe. Na cześć pytań dostałem odpowieć pozostałe zostały skierowane do centrali ( prawdopodobnie ) BTC w Holandii. I tam gdzieś utkneły.
pavlosz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.