Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.10.2002, 08:01   #1
banshee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2002
Lokalizacja: Olesnica, Poland
Posty: 15
banshee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Warcraft III, Securom i Clony XXL

Witam!
Wątek problemów ze skopiowaniem Warcrafta III PL był już nieraz poruszany na niniejszym forum. Jak się okazało, gra była zabezpieczona zabezpieczniem Securom New . Dlaczego jednak ClonyXXL nie wykrywa tego zabezpieczenia?
banshee jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.10.2002, 09:48   #2
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
....poniewaz clony xxl jest bardzo niedopracowany i niestety nie radzi sobie z coraz to nowszymi zabezpieczeniami. (I nigdy nie bedzie dopracowany poniewaz prace nad nim zostaly przerwane. Ostatnia wersja to 2.0.0.6)
Taz40 jest offline  
Stary 12.10.2002, 09:55   #3
banshee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2002
Lokalizacja: Olesnica, Poland
Posty: 15
banshee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W takim razie, które narzędzia powinienem stosować do sprawdzania zabezpieczeń płyt CD?
banshee jest offline  
Stary 12.10.2002, 10:00   #4
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Taz40 napisa***322;(a)
....poniewaz clony xxl jest bardzo niedopracowany i niestety nie radzi sobie z coraz to nowszymi zabezpieczeniami. (I nigdy nie bedzie dopracowany poniewaz prace nad nim zostaly przerwane. Ostatnia wersja to 2.0.0.6)
Tak jest kolega Taz ma racje.
Chcialem ostatnio wejsc na strone clonyxxl i niestety juz nie istnieje.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 12.10.2002, 10:16   #5
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na stronach www.gamecopyworld.com znajdziesz przy kazdej grze rodzaj jej zabezpieczenia. Rowniez znajdziesz tam kilka programow do wykrywania zabezpieczen: http://www.cdmediaworld.com/hardware...cd_utils.shtml
dzial CD Identifying Utilities
Taz40 jest offline  
Stary 12.10.2002, 10:27   #6
Niewiem
Musztarda
 
Avatar użytkownika Niewiem
 
Data rejestracji: 10.03.2002
Posty: 38
Niewiem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na gry z zabezpieczeniami starcza clone z wszystkimi ocjami zaznaczonymi - tak udalo mi sie nagrac kazda gre jaka mialem w tym wara3 i dziala bez plyty (war3 to oczywiscie backup - serio)
__________________
Niewiem
czy redaktorzy graja w Textowki??
Niewiem jest offline  
Stary 12.10.2002, 10:31   #7
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Niewiem napisa***322;(a)
Na gry z zabezpieczeniami starcza clone z wszystkimi ocjami zaznaczonymi - tak udalo mi sie nagrac kazda gre jaka mialem w tym wara3 i dziala bez plyty (war3 to oczywiscie backup - serio)
Jak dziala bez plyty to napewno nie jest to kopia 1:1.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 14.10.2002, 17:28   #8
mixer_
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Posty: 29
mixer_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
banshee Warcraft III z tego co mi wiadomo jest zabespieczony Safe disk 2.5x i bez wiekszych problemow (oprocz standardowych bledow przy tym zabespieczeniu).
mixer_ jest offline  
Stary 14.10.2002, 19:53   #9
banshee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2002
Lokalizacja: Olesnica, Poland
Posty: 15
banshee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie byłbym taki pewien, wyniki wszystkich programów wykrywających zebzepieczenia wskazują na Securom *NEW*.
P.S. Chodziło mi o polską wersję , może angielska faktycznie jest zabezpieczona w inny sposób...
banshee jest offline  
Stary 15.10.2002, 04:59   #10
bevier@wp.pl
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.06.2002
Posty: 37
bevier@wp.pl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moze ale jak ustawisz opcje w clonie pod safedisk 2
to przegrasz ja robilem kopie bezpieczenstwa z orginalu bez problemu
__________________
bevier
bevier@wp.pl jest offline  
Stary 15.10.2002, 07:09   #11
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ClonyXXL szuka zabezpieczenia SecuROM w okreslonych plikach, czesto natomiast zdarza sie, ze te pliki na plycie sa w ktoryms z plikow instalatora, wtedy ClonyXXL nic nie znajdzie. Wtedy nalezy zainstalowac gre z plyty i przeskanowac folder z zainstalowana gra. Wszystko jest w instrukcji od ClonyXXL - mozliwość 4:

Nie zostanie rozpoznane zabezpieczenie to:

1. Możliwość: Zmienić opcję skanowania
2. Możliwość: Kliknąć na przycisk<Ustawienia ręczne> i wprowadzić własne ustawienia.
3. Możliwość: Kliknąć na przycisk <Uszkodzone sektory> i przeszukać płytę pod kątem obecności uszkodzonych szktorów.
4. Możliwość: Zainstalować program z płyty na dysku twardym i w menu >Skanuj< kliknąć na <SecuRom *new* >.
5. Możliwość: Z tego wynika, że płyta ma nieznane zabezpieczenie lub wcale nie jest zabezpieczona przed kopiowaniem

Warcraft III jest zabezpieczony jedna z ostatnich wersji SecuROM, ktore daja sie skopiowac na dzien dzisiejszy (wersja i polska i angielska i wszystkie inne, Blizzard nie zmienia zabezpieczen w lokalizacjach - inaczej musialby tworzyc osobne patche dla roznych jezykow). Poza tym jest bardzo latwy sposob na dowiedzenie sie czy plyta jest zabezpieczona Safedisciem czy SecuROM-em - jest mnostwo programikow potrafiacych pokazac wersje zabezpieczenia na podstawie oryginalnego pliku .exe, jednym z nich jest programik zrobiony przez yAtEs'a, ktory zalaczam - Prot.zip (inna rzecz, ze wystarczy podgladnac plik .exe w notatniku zeby wiedziec jakie to zabezpieczenie - SecuROM ma w naglowku sekcje cms_t i cms_d a Safedisc ciag znakow 'BoG_ *90.0&!! Yy').
VLuka jest offline  
Stary 15.10.2002, 07:59   #12
mixer_
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Posty: 29
mixer_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Warcraft III PL jest zabespieczony safedisk 2.5x serio. Qmpel kupil oryginala, pozyczylem go na 2 godz i mialem wlasna kopie.
Mam LG x16. Ustaw opcje na Safedisk 2.5x i powinno byc okie.
mixer_ jest offline  
Stary 15.10.2002, 11:00   #13
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Warcraft 3 PL nie jest zabezpieczony Safedisciem tylko SecuROM-em, ile razy mam to powtarzac? Sam mam oryginal. Poza tym sprawdz sobie war3.exe i worldedit.exe.
VLuka jest offline  
Stary 17.10.2002, 20:38   #14
mixer_
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Posty: 29
mixer_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
VLuka napisa***322;(a)
Warcraft 3 PL nie jest zabezpieczony Safedisciem tylko SecuROM-em, ile razy mam to powtarzac? Sam mam oryginal. Poza tym sprawdz sobie war3.exe i worldedit.exe.
Sprzedaje oprogramowanie, wiec dostep do oryginalow mam nieograniczony, 3 x pozyczalem z roboty wara3pl (w polsce sprzedawana jes wersja pl, chyba ze zamowisz ja u dystrybutora) i za kazdy razem kopiowalem go z ustawieniami na safediska.
mixer_ jest offline  
Stary 17.10.2002, 20:43   #15
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
mixer_ napisa***322;(a)


Sprzedaje oprogramowanie, wiec dostep do oryginalow mam nieograniczony, 3 x pozyczalem z roboty wara3pl (w polsce sprzedawana jes wersja pl, chyba ze zamowisz ja u dystrybutora) i za kazdy razem kopiowalem go z ustawieniami na safediska.
Co prawda nie wiem co tam wyprawiales z ta plyta.
Ale jedno jest pewne to nie jest napewno SD2 tylko securom new.
A, ze skopiowales z ustawieniami dla SD2 to o niczym nie swiadczy.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.