Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.05.2004, 00:50   #1
tot
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 146
tot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question watpliwosci przed zakupem LiteOn'a 52327s

w najblizszym czasie zamierzam kupic cdrw liteon ltr-52327s, ale pare spraw jeszcze mnie niepokoi:
1. czy brak kosci eeprom jest wielkim minusem? jesli tak, jak w sklepie sprawdzic firmware zeby trafic na wersje biosu oznaczona jako QS0* (wg http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/005591.php#005591)?
2. jesli polecicie mi wersje z koscia, to jak upgrade'owac bios? nie chodzi mi o proces tylko o wersje nowego firmware - w tabeli http://www.cdrinfo.pl/software/stron...eid=2178234833 sa wersje oznaczone jako nieoficjalne, czy to znaczy, ze lepiej ich nie ruszac? czy ostani QS0E58 jest stabilny/oficjalny i zalecany? czy po zakupie nagrywarki od razu go instalowac?
3. jak wyglada kwestia upgrade'u biosu w nagrywarce bez kosci eeprom? ostrzezenia/porady?
4. box czy oem? oprogramowanie mozna zassac, parka gratisowych plytek mnie nie wzrusza, oszczedzac czy rzucac sie na pudelko? a moze jakies inne roznice (gwarancja/serwis/inne)?
5. czy liteon radzi sobie z nowymi zabezpieczeniami i jest dobrze "wypasiony w bajery"? chdzi mi o poziom technologiczny. moja poprzednia nagrywarka to yamaha crw 88824e (dinozaur, r.i.p.) wiec jak po latach robic zakupy to porzadne (nie pisac o plextore, fundusze studenckie).
6. czy przed kopiowaniem nowych plyt liteon sam rozpozna zabezpieczenia i je ominie, czy tez trzeba je zawczasu wykryc jakims softem i kombinowac? przegladalem dzial zabezpieczenia i nie wyglada to najprzyjemniej jesli idzie o "reczna robote".

po lekturze wielu Waszych postow na temat litka mam wrazenie, ze albo trafi czlowiek na dobry model i jest super zadowolony, albo dostanie knota, ktory pozyje pare miesiecy, a potem pielgrzymki do serwisu. i, o zgrozo, jest mniej wiecej remis. jaki wyrok?
tot jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2004, 23:12   #2
tot
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 146
tot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy do wlascicieli liteon'a 52327s

przeczytajcie http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=35285 i odpowiedzcie prosze przynajmniej na pojedyncze pytania, cokolwiek. .
tot jest offline  
Stary 07.06.2004, 23:27   #3
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
4. box czy oem
nie ma znaczenie... +- parenasie zlotych. Ja wziolem box, bo zawsze sie przyda pudlo do wysylania czegos na allegro
1. czy brak kosci eeprom jest wielkim minusem? tak i nie. nie bede sie wypowiadal w kwestiach technicznych... o tym mozesz przeczytac w wielu postach. Napewno taniej
3. jak wyglada kwestia upgrade'u biosu w nagrywarce bez kosci eeprom? ostrzezenia/porady?
Sciagasz plik, wgrywasz i tyle ostrzezenia takie same jak z epromem.

Jesli chciales przypomniec o poscie, to mogles dopisac do poprzedniego... nie ma sensu zaczynac nowego.
Nie dziwie sie, ze nikt nie napisal... taki natlok pytan... ciezko sie polapac
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 08.06.2004, 11:50   #4
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
troche pokleilem

1. ja jakos sie nie doczytalem nigdzie zeby brak kosci eeprom mial w jakims stopniu zgubny wplyw na dzialanie samej nagrywarki lub tez odejmowal cos z jej mozliwosci, problemy sa bardziej losowe niz mialy by byc jakas regula
nie wiem jaki jest sens sprawdzania czy to rev1 czy 2, bo i tak szanse sa bardzo marne, ze dostaniesz rev1
2. upgrade dziala na zasadzie uruchom i klikaj dalej
a nieoficjalny... nie wiem co tu wyjasniac, bios jest po prostu z niewiadomego zrodla
jesli sciagane ze strony litka, tzn. ze oficjalny/stabilny/teoretycznie lepszy, rozne sa opinie
w przypadku rev2 raczej nalezy pakowac ten qs58, ale przed tem zalecam zrobienie kopii oryginalnie wgranego
w przypadku rev1 chyba ten przedostatni cieszy sie najlepsza opinia, wlasciciele takiego modelu musza sie wypowiedziec
3. ostrzezen... brak, porady... jak juz napisalem, zrobic kopie obecnego biosa i przed flashowaniem wylaczyc dla napedow DMA/przelaczyc na tryb PIO
4. jesli box daje dluzsza gwarancje to bierz BOX, no i mysle ze dla samego oryginalnego oprogramowania mozna sie skusic na BOXa, ale jesli to pelny Nero a nie Express
5. daje rade
6. sam nie wykryje (chociaz to moglby byc dobry patent )
omijanie zabezpiecznien to wlasnie kombinowanie i nie zawsze przyjemna praca, szczegolnie gdy sie dopiero zaczyna, przy jednych jest mniej roboty, a w innych przypadkach mozna wylysiec ze zlosci

wyrok: brac
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 08.06.2004, 12:15   #5
tot
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 146
tot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wrocila mi wiara w ludzi . dziekuje.
tot jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.