Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.10.2003, 19:29   #1
Dannyboi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 4
Dannyboi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Wiem wiem ze 1000 razy bylo ale please help

Cze . Jestem new na tym forum. Nie wiem czy moge sie bezposrednio ciebie pytac o porade, ale sprobuje. Nie jestem jakims zieloniakiem w temacie wina sprzetu itp eee...Ale mam pewien problem i jest on tym bardziej wkur..... ze nie moge znalezc jego podstaw, co znacznie ulatwilo by mi naprawienie go. widzialem ten temat na forum ale dlatego ze nie znam jego podłoża musze spytac sie o to. Problem nazywa się CDRW LG 8400B.Moj sprzet to ecs k7s5a Athlon XP 1600 386 MB RAM Quadro Pro 2 Maxtor 60GB (Dzialajacy w UDMA mode 5) i sys XP Pro SP1. Problemy z LG sa rozne w zaleznosci jak kolejna instalka xp jest ustawiana i jakie stery oraz progi sa instalowane. Wiec : 1. LG wraz z rozpoczeciem nagrywania (NERO) udaje ze dochodzi do 5-6 % i NIC. Bufor zazwyczj w tym przypadku wogole sie niepokazuje(znaczy sie jego wielkosc w pasku na dole nero podczas nagrywania). Zostaje wtedy twardy reset po Nero wylaczyc nie mozna a diodka lasera jest zapalona. 2. Nieraz ?? Nagrywaja sie tylko CDRW a CDR nie chca za nic. 3. Nieraz nie zawsze wydaje nagrywarka dziwne odglosy jakby silnik ruszal i zaraz sie zatrzymywal i tak w kolko. Oczywiscie pozostaje Reset. Ustawienia : LG Wlaczona jest na PIO 4 nie moge zmienic w tym momencie na udma ale nie wiem jak ma byc? na Primary mam Maxtora i CD na secondary tylko LG CDRW. MAM ASPI Windows i ASPI nero BIOS LG 1.12(mam nowszy ale nie chcialbym po prostu zje... nagrywarki). Nie wiem czy czasem BIOS ECS tez n ie pomaga w zlym znaczenie tego slowa - mam jeden z ostatnich biosów ale nie wiem czy ustawienia sa dobre - tu pytanie co ustawic dla CD CDRW i Twardego najlepiej. Wiecej nie pisze bo mnie wysmiejesz i tak juz przesadzilem . Please Pomoz mam Caly zawalony HD, 15 czystych CDeków czeka a ten *****ny CDRW tylko RWuszki chce nagrywac.
Dannyboi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.10.2003, 19:52   #2
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Staraj się pisać czytelniej , tzn. tak, żeby inni mogli się rozczytać -> nie w jednym ciągu

A co do Twojego problemu, to chyba najlepiej by było sprawdzić nagrywarkę u znajomego, chociażby dlatego, że zaoszczędziłoby Ci to czas na sprawdzaniu kwestii software'owej (przeinstalowanie systemu itp).
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 29.10.2003, 20:13   #3
PRzeMO
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika PRzeMO
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Lokalizacja: LV-426
Posty: 89
PRzeMO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A jak i to nie pomoze oddaj nagrywarke do serwisu jak oni stwierdza ze nagrywarka jest w 100% sprawna to znaczy ze twoj system albo podzespoly w kompie nie sa na 100% sprawne lub kompatybilne
PRzeMO jest offline  
Stary 29.10.2003, 20:58   #4
Dannyboi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 4
Dannyboi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale....

dzia za odp ale... Nieraz (czyli za ktoryms tam razem Instalacji Xpeka wszystko chodzi extra (nagrywa CDR i CDRW bezproblemowo). Lecz w miare instalacji softu itd. nagle cos zaczyna sie psuc. ?? Wiec jesli nieraz chodzi nie jest to CHYBA wina LGika. Choc o pojsciu do serwisu juz myslalem dlugo, tylko nie chcialem sie zblaznic. Moze jeszcze cos poradzicie? Moze BIOS upgradnąć ?
Dannyboi jest offline  
Stary 29.10.2003, 20:59   #5
Dannyboi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 4
Dannyboi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PIO 4 czy DMA

A i jak ma byc ustawiony PIO 4 czy DMA
Dannyboi jest offline  
Stary 29.10.2003, 21:17   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ona ma tylko pio4 co moze dziwic przy szybkiej w miare spawarce
wiecej info:
http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/lgx40/11.php3
nimal jest offline  
Stary 29.10.2003, 21:20   #7
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmiana BIOSu raczej Ci nic nie da, skoro sam piszesz, że w miarę instalacji softu zaczyna się coś psuć. Proponuję zainstalowanie XP jeszcze raz i obserwowanie po instalacji jakiego softu nagrywanie się kisi. Sposób mozolny, ale znajdziesz przyczynę. A ponadto na stronie głównej CDRInfo.pl w sekcji artykuły znajduje się tekst zawierający porady dla userów nagrywających pod XP.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 29.10.2003, 21:28   #8
Dannyboi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 4
Dannyboi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bufor....

A czy da sie rozwiazać problem bufora tj. gdy próbuje nagrać plytke w Nero(najczęstszy problemos) bufor pozostaje przy 0 % . Czy jest na to jakas rada. Autorun jest wylaczony, żadne dodatkowe programy nie sa włączone Czy jest lek na Bufor
Dannyboi jest offline  
Stary 30.10.2003, 23:37   #9
tower
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 09.05.2003
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 209
tower w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam tą spawarę z tym biosem ibm(skąd masz nowszy)
tą samą plytę i procesor oraz 256 ram
win xp z sp1 lub bez sp1 wszystko jest w miarę ok.
co bym tam nie poustawiał.
plyty głownej nie upgradowalem więc może w tym przyczyna.
tower jest offline  
Stary 30.10.2003, 23:41   #10
tower
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 09.05.2003
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 209
tower w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
nimal napisa***322;(a)
ona ma tylko pio4 co moze dziwic przy szybkiej w miare spawarce
wiecej info:
http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/lgx40/11.php3
z biosem 1.12 jest udma2
tower jest offline  
Stary 31.10.2003, 14:18   #11
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Re: PIO 4 czy DMA

Cytat:
Dannyboi napisa***322;(a)
A i jak ma byc ustawiony PIO 4 czy DMA
Złe pytanie: pownieneś się zapytać: UDMA czy PIO-4.
A DMA i tak zawsze powinieneś mieć włączone. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 06.11.2003, 17:19   #12
Tribunal
net został :)
 
Avatar użytkownika Tribunal
 
Data rejestracji: 29.07.2003
Lokalizacja: Cracow
Posty: 1,101
Tribunal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bym Ci proponował tak:
1.Przeinstalować windowsa.
2.Wgrac nowy bios.
3.Jeśli to nie pomoze to nowe aspi.
Moze tak to jakos będzie
__________________
Tribunal jest offline  
Stary 06.11.2003, 20:01   #13
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: PIO 4 czy DMA

Cytat:
Dannyboi napisa***322;(a)
A i jak ma byc ustawiony PIO 4 czy DMA
Jeśli chcesz mieć dostępny tryb DMA albo UDMA to zrób tak: Wywal ten kanał IDE w menedżerze urządzeń na którym jest podłączona nagrywarka, potwierdź i zrestartuj kompa. Później wejdź tu aby zobaczyć jak włączyć DMA albo UDMA: http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/win...ptips.php3#dma

P.S.
Mam nadzieje że to pomoże.
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.