Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 07.06.2002, 23:39   #7
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,864
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Kabel 40żył zapewnia max. transfer UDMA2 = ATA33. Napędy CD-podobne nie mają wyższych transferów od UDMA2 i nic narazie nie wskazuje aby miały większy. Dlatego też dostałeś w pudełku taki właśnie kabel.
Nie wiem co pisze na pudełku Twojego DVD ale zawsze możesz sprawdzić jak jest prawda. Pewnie będzie ona brutalna - polecam SiSandrę (\\kickme.to\fosi).
Kabel 80żył jest dla transferów od UMA3 w górę.
W każdej instrukcji obsługi każdej nagrywarki (na każdej szanującej się stronie www) znajdziesz informację że nagrywarkę wpina się na IDE2 jako master.
Spinanie w jednym kanale IDE wolnych napędów CDpodobnych z szybszymi HDD jest błędem.
Nie pamiętam gdzie jest to w chipie ale jak znajdę czas aby tam ponownie zajrzeć - to dam Ci znać.
Abyś miał spokojne sumienie: zawsze możesz nabyć dodatkowy kontrolet IDE (wpinasz go w slot PCI) - wtedy możesz mieć luksus posiadania każdego napędu na osobnym kanale IDE. Jest to najlepsze rozwiązanie ale kosztuje parę PLN.
Powodzenia
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.