Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2006, 00:33   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Win XP dziwnie widzi NEC'a 3540A

Witam wszystkich na Forum. Mam taki mały(chyba) problem i szukam pomocy w jego rozwiązaniu. Otóż mój system(WinXP+SP2) wykrywa uporczywie od jakiegoś czasu moją nagrywarkę Nec'a jako _LEA DTD]RU LD-3540A zamiast jak poprzednio _NEC ND-3540A. Jakieś 3 dni temu system ni z tąd ni z owąd wykrył na nowo nagrywarkę i zainstalował ją właśnie jako takie dziwo. Moje pytanie brzmi: czy dziwna/nieprawidłowa identyfikacja nagrywarki DVD RW może mi utrudnić korzystanie z nagrywarki. A także zastanawiam się czy ktoś już miał podobny problem, więc ewentualnie chce wiedzieć czy wiadomo komuś tu na Forum jak sobie z tym poradzić wyłączajac update firmware'u nagrywarki? Wszelkie sugestie mile widziane.
zadymek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2006, 00:40   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Albo sypie Ci si***281; system, albo posypa***322; Ci si***281; bios w nagrywarce, wi***281;c update biosu wydaje si***281; konieczny.

Wgraj najnowszy bios ze strony NECa.

A czy takie rozpoznawanie nie utrudni korzystania z nagrywarki? --> sprawd***378;.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 12.07.2006, 01:11   #3
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No cóż, pytanie swoje na forum zamieściłem nie bez powodu. Nie napisałem o tym wcześniej ale właściwie to już mam problem z nagrywaniem ...DVD. Wszystkie aplikacje nagrywające(Alcohol, nero itp) wykrywają mi płyty DVD 4.7GB(realnie 4380MB) jako posiadające 4.13GB, i oczywiście nici z nagrania jakiegokolwiek obazu DVD dla przykładu.
zadymek jest offline  
Stary 12.07.2006, 01:28   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dziwne, rzeczywi***347;cie.

Sprawd***378; jeszcze, jak t***281; nagrywark***281; wykryje na innym komputerze.

Je***347;li tak samo, upgrade biosu b***281;dzie konieczno***347;ci***261;.

Jednak***380;e je***347;li i to nie pomo***380;e (co jest niewykluczone), pozostaje serwis - dlatego najlepiej wgra***263; bios oficjalny, bo to absolutnie nie powoduje utraty gwarancji.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 12.07.2006, 10:31   #5
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak właśnie myślałem. W najlepszsym razie przywracanie systemu w najgorszym Reinstalacja systemu ew. updadte biosu nagrywarki, pomyślałem sobie dzisiaj. I tak już dla pewności odpaliłem dzisiaj pełny skan CHKDSK. A po nim...o dziwo nagrywarka nazywa się _NEC DVD RW ND-3540A i nawet wypaliłem krążek DVD(już teraz posiadający 4.7GB). Tak więc najpweniej przbieg wydarzeń wyglądał u mnie tak:
coś się w systemie zawiesiło(a jednak da się mimo, że to XP)->reset->jak zwykle głupawy XP nie przeprowadza automatycznie skanowania po każdym nieprawidłowym zamknięciu->i jak zwykle byle zwiecha powoduje cuda w systemie->widzę _LEA DTD]RU LD-3540A zamiast _NEC DVD RW ND-3540A, co wiąże się oczywiście z problemami z nagrywaniem->wnerwiam się i mam ochotę połamać kolejne DVD w rękach(to pomaga rozładować się)->piszę na Forum...
i ostatecznie pomogło mi jedno małe pełne skanowanie powierzchni partycji systemowej.
I co? Czyż to bydle XP nie potrafi być upierdliwe?

Moja rada do wszystkich, z podobnymi kłopotami, radzę najpierw przeskanować powierzchnię dysku systemowego. Bo już pod Win98 (zawsze), gdy pojawiały się błędy na dysku, pojawiały się również problemy z napędem cd.
zadymek jest offline  
Stary 12.07.2006, 10:42   #6
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@zadymek tak si***281; robi je***380;eli mamy system plik***243;w FAT 16/32. Pod NTFS nie ma si***281; takich problem***243;w. Nale***380;y robi***263; tak***380;e defragmentacje systemu co jaki***347; czas.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 12.07.2006, 22:36   #7
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
@zadymek tak się robi jeżeli mamy system plików FAT 16/32. Pod NTFS nie ma się takich problemów. Należy robić także defragmentacje systemu co jakiś czas.
Tak? A ja akurat mam system na partycji NTFS. I to właśnie z nim miałem ten (a jednak)problem.
zadymek jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.