Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.03.2003, 21:31   #1
Goomy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 14
Goomy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wina nagrywarki czy czystych CD ?

Witam , mam takie pytanko , posiadam nagrywarke TEAC W540E , nagralem na niej kilkadziesiat plyt , polowa na CD MEDIASONIC 700 mb 40x , Polowa na złotego koloru CD GM Platinum 40 x , i okazalo sie ze niektore CD przy przegrywaniu ich zawartosci na HDD przy 60% , 80% czy 90 kilku procentach postepu wyskakuje "nie moge czytac CD", a nagrywarka po nagraniu mowi ze wszystko jest ok. nagralem kilka tych Cd na inych nagrywarkach , i trafilo sie to samo , co w zasadzie odpowiada na moje pytanie postawione w temacie ..... Czy ktos z was spotkał sie z takim problemem ?

BTW nagrywalem tez z mniejsza predkoscia , x8 x24 x12 i to samo sie dzialo i u mnie i na innych nagrywarkach , o co chodzi ?

bo juz mnie szlag trafia bo ze 60 CD jak nie lepiej , jest do niczego,

Dzieki za wszelkie info.

Pozdrawiam

G@@my
__________________
-.:<< 4D Machinery >> :.-
Goomy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.03.2003, 23:20   #2
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Podejrzewałbym płyty. Ani Platinum, ani tym bardziej MediaSonic nie należą do tych najbardziej firmowych...
Poza tym - podobno płyty CD-R ulegają stopniowej degradacji z upływem czasu i po pewnym czasie mogą stać się nieczytelne. W tanich płytach niskiej jakości proces ten podobno zachodzi szybciej...
puch jest offline  
Stary 27.03.2003, 23:34   #3
Goomy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 14
Goomy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co do utleniania to chyba nie bardzo bo nagralem je w tamtym tygodniu. A co powiesz o plytach Xdsisc 700mb 40x albo esperanza silver 40x ? dobre sa ? ewentualnie akoss ? musze znalezc jedna a porzadna i tania firme , choc wiem ze plyta dobra i tania to dwie plyty .

Pozdrawiam

G@@my
__________________
-.:<< 4D Machinery >> :.-
Goomy jest offline  
Stary 27.03.2003, 23:43   #4
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Akoss Silver 48x 700MB w folii szczerze polecam. (oznaczenie silver nie określa zewn. koloru - są czarne te akossy, po obu stronach), Ale wiedz, że różne nagrywarki lubią różne płytki....
pali jest offline  
Stary 28.03.2003, 00:14   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ano właśnie: kiedyś szedłem ulicą z kolegą (a rozglądałem się wtedy pomału za nowym skanerem) i weszliśmy do "zaprzyjaźnionego" sklepu komputerowego, gdzie zapytałem znajomego sprzedawcę o skaner dobry, tani i szybki. Na to kolega: "A po co ci trzy skanery?".

Niestety, wygląda na to, że prawda jest okrutna: kupuj płytki tanie, jak musisz oszczędzać, a dobre, jak Ci zależy na jakości. Obawiam się, że te dwie cechy się wykluczają.

Poza tym, Pali ma rację: wobec ogromnej różnorodności substancji chemicznych używanych do produkcji płyt oraz bardzo różnego poziomu jakościowego różnych producentów, zwłaszcza tych mniej renomowanych, chyba nie sposób wyprodukować nagrywarkę, która równie dobrze nagrywałaby na nich wszystkich, mimo stosowanych podobno różnych mechanizmów kalibracji lasera, itd. Jedne nagrywarki nagrywają lepiej na jednych płytach, inne na innych - ale chyba żadne nie nagrywają dobrze na marnych nośnikach.

Proponuję płyty firmowane przez tzw. renomowane marki, znane od lat z produkcji rozmaitych nośników (taśm, kaset, dyskietek, itd.) - nawet jeśli nie są faktycznymi ich producentami, a tylko je firmują, to i tak można oczekiwać, że normy są surowsze i bardziej przestrzegane, kontrola jakości bardziej skrupulatna, itd.

A konkretnie - do płyt Akossa bardzo się zraziłem, bo kupiłem kiedyś w pośpiechu kilka i wszystkie potem wyrzuciłem, bo po nagraniu były nieczytelne. Teraz są już pewnie zupełnie inne, ale uraz został. Z Platinum też miałem kiedyś kłopoty, i z Esperanzą też, więc teraz generalnie omijam wszelkie no-name'y i pół-name'y, jak je nazywam, bo wychodzę z założenia, że moje dane są dla mnie zbyt cenne, by ryzykować ich utratę zaoszczędzając, powiedzmy, złotówkę na płycie. Wolę zapłacić 2,50 za lepszą płytkę niż 1,50 za no-name'a i zastanawiać się, czy płytka po nagraniu da się odczytać, zwłaszcza np. w innym napędzie.
Oczywiście nie oznacza to, że z płytkami "firmowymi" nigdy nie miałem kłopotów - np. moja nagrywarka LG nie bardzo sobie radzi z TDK d-view i Speed-X, kiedyś z płytki d-view złuszczył mi się lakier i była nieczytelna, itp., ale generalnie szansa, że coś takiego się stanie jest chyba znacznie mniejsza w przypadku lepszych płyt.

Ostatnio zmieniany przez puch : 28.03.2003 o godz. 00:28
puch jest offline  
Stary 28.03.2003, 06:39   #6
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Fakt iż płytka, płytce nie równwa i można się spodziwać kłopotów z markami o dość egzotycznych nazwach. Ja niedawno z braku laku zakupiłem kilka zwykłych Akossów i nagrałem na nich kilka składanek audio na imprezkę. Jakie było moje zdziwienie, jak się okazało że miniwieża Panasonica miała problemy z ich odczytem, lub wogóle nie mogła czytać - płytki dopiero poszły bez problemu na stacjonarnym Technicsie. Wniosek - cena ceną ale poniżej pewnych standardów, tym bardziej w przypadku nagrywania na własny użytek schodzić nie można.
Ja osobiście do danych używam w zasadzie tylko Platinum (te od Riteca, a do audio czarne Dysany lub Esperanza, ewentualnie Verbatim Pastel - i to jest dla mnie standard.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 28.03.2003, 07:09   #7
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wygląda na to, że trafiłeś na felerną partię płyt.
To się niestety zdarza.

Pozdrawiam
para jest offline  
Stary 28.03.2003, 08:56   #8
Goomy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 14
Goomy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
taaa, fakt felerna jak jasna cholera tyle ze felerna partia z jednej firmy i drugiej pech jak nic , kiedys jak mialem nagrywarke Samsunga 8x8x32 , palilo toto przerozne CD i bylo ok, glownie palilem na Esperanza , green, silver-green, silver-blue,i biale ze srebrnym napisem esperanza i bylo ok, teraz z Teac w540e , przy nagrywaniu z duza predkoscia (40x) dzieja sie dziwne rzeczy, ale idzie w tym w parze opisywana przez was jakosc czystych CD, coraz ciezej dobrac dobra marke z tej nizszej polki choc jeszcze pol roku temu nie mialem z tym problemu. Moze mi jakis uzytkownik TEAC w504e polecic dobra marke CD, takie z ktorymi nie mial problemu, zaznaczam ze nie do audio, tylko na duze pliki 700 mb ;P hehe i wiadomo o co chodzi . Mam juz dosc experymentow.

Bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie postem,

G@@my
__________________
-.:<< 4D Machinery >> :.-
Goomy jest offline  
Stary 28.03.2003, 09:14   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,834
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Goomy napisa***322;(a)
...Moze mi jakis uzytkownik TEAC w504e polecic dobra marke CD, takie z ktorymi nie mial problemu, zaznaczam ze nie do audio, tylko na duze pliki 700 mb ;P hehe i wiadomo o co chodzi . Mam juz dosc experymentow.

Bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie postem,

G@@my
Odpowiem ci ze ja do tych celow uzywam Platinum, ale zawsze szukam tych od Riteka, jeszcze sie na nich nie zawiodlem. Sa one na oko nie do odroznienia od platinum innych producentow i trzeba wczesniej samemu sprawdzic zanim sie kupi wieksza ich ilosc a sprzedawcy oczywiscie nie wiedza o co chodzi jak sie ich pytam. A do rzeczy waznych to verbatim metal/superazo, ostatecznie TDK. Acha, mam teac 524 ale to nie ma wiekszego znaczenia gdy za bledy odpowiedzialne sa plytki.
PS Goomy - tu teraz jest nagonka na slownictwo i nie zdziwilbym sie gdyby twoj powyzszy post wycieli ze wzgledu na slowko z pierwszej linijki
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 28.03.2003, 09:18   #10
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
PS Goomy - tu teraz jest nagonka na slownictwo i nie zdziwilbym sie gdyby twoj powyzszy post wycieli ze wzgledu na slowko z pierwszej linijki
Już tak źle ?
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 28.03.2003, 09:21   #11
Goomy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 14
Goomy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
"Platinum, ale zawsze szukam tych od Riteka"

dzieki za info. mozesz mi jeszcze powiedziec jak one wygladaja ?
od Riteka nie za duzo mo mowi .

Dzieki i pozdrawiam.

aaa i co do slownictwa to przepraszam , ale sami rozumiecie jak sie czlowiek denerwuje jak mu tyle danych idzie sie ... odlozyc na polke i juz nie chce dzialac sobie. :[

Goomy
__________________
-.:<< 4D Machinery >> :.-
Goomy jest offline  
Stary 28.03.2003, 09:55   #12
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,834
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Goomy napisa***322;(a)
dzieki za info. mozesz mi jeszcze powiedziec jak one wygladaja ?
od Riteka nie za duzo mo mowi .

Dzieki i pozdrawiam.

aaa i co do slownictwa to przepraszam , ale sami rozumiecie jak sie czlowiek denerwuje jak mu tyle danych idzie sie ... odlozyc na polke i juz nie chce dzialac sobie. :[

Goomy
Te Platinum wygladaja dokladnie tak samo jak inne, musisz kupic 1-2 plytki i sprawdzic samemu np cdridentifierem i dopiero zdecydowac sie na wiekszy zakup. Najczesciej trafisz CMC, to jest totalny szajs i z tego biora sie narzekania na platinum.
PS To slownictwo mnie nie przeszkadza, ale spojrzcie na off topic co sie dzieje - wlasnie robia polowanie na czarownice.
Paput - chyba nie zajrzales do pierwszego od gory topicu, jest przyklejony, na OT.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 28.03.2003, 10:10   #13
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Możesz też użyć funkcji Disc Info z Nero CD Speed; "na oko" niestety trudno coś poznać . Trzeba kupić jedną, sprawdzić, i ew. kupić więcej z tej samej paczki.

Niedawno nagrywałem płytki audio na TDK metallic - niestety, części tych płytek nie czytają niektóre odtwarzacze audio. Sprawdziłem te płyty jw. - dowiedziałem się, że producentem jest TDK, kod: 97m15s05f, warstwa nośnika: Dye Type 5: Short Strategy Phtalocyanine,
pojemność: 159:59.74, 1406 MB () - dokładnie tak samo jak TDK d-view oraz TDK Speed-X.

Ale kupiłem też kilka płytek, także TDK metallic, z kołka - i oto co mówi o nich Nero CD Speed:
producent: Ritek, kod: 97m15s17f, nośnik: Dye Type 7: Short Strategy Phtalocyanine, pojemność: 79:59:70, 703 MB. Nie wiem, jak się sprawują, bo jeszcze nie nagrywałem.
Fizycznie płyty różnią się od siebie tylko minimalnie, w okolicy środkowego otworu (Riteki mają kod na srebrnym pierścieniu).
Dokładnie takie same informacje, co o tej drugiej płycie, otrzymałem o płytce Platinum, którą kupiłem na próbę w tym samym sklepie...
I bądź tu mądry...

Ostatnio zmieniany przez puch : 28.03.2003 o godz. 10:18
puch jest offline  
Stary 28.03.2003, 11:05   #14
Ackbar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Ackbar
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 95
Ackbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Goomy napisa***322;(a)
A co powiesz o plytach Xdsisc 700mb 40x

G@@my
Z plytami Xdisc nie mam zadnego klopotu, nagralem ich z 100, rozne partie, padlo mi z 10 ,ale to z mojej winy, bez problemu daja sie odczytuja w innych napedach.
Pale na TeacEB-516 z predkosciami 8-12x ,rzadko 16x
Jak dla mnie sa spoko.
Ackbar jest offline  
Stary 28.03.2003, 18:49   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Ano właśnie: kiedyś szedłem ulicą z kolegą (a rozglądałem się wtedy pomału za nowym skanerem) i weszliśmy do "zaprzyjaźnionego" sklepu komputerowego, gdzie zapytałem znajomego sprzedawcę o skaner dobry, tani i szybki. Na to kolega: "A po co ci trzy skanery?".

niezle

Ale w tym akurat przypadku moglbym polecic model spelniajacy te trzy rzeczy jednoczesnie, a mianowicie Microtek ScanMaker 3800. Kupilem sobie taki i jestem naprawde zadowolony, a kosztowal 245zl.

Ale wracajac do tematu. Ja polecalbym jednak Esperanzy. Nagrywam na nich od dluzszego czasu i jeszcze sie nie zawiodlem. Sa niedrogie (kupuje je po 90 groszy), a nawet nagrywane z predkoscia max czyli 48x nie wykazuja zadnych bledow i sa wszedzie czytane. Moze to zalezy od partii, ale jeszcze z zadna nie mialem problemow.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.