Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2003, 21:34   #1
Szaki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Lokalizacja: Milanówek
Posty: 2
Szaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry Mam problem (straszny)

Moja nagrywarka (TDK 48\24\48 ) ostatniego czasu ma problemy z odczytywaniem płyt, kiedy wkładam cd zaczyna wirować i odrazu przestaje i tak w koło macieja tak jakby chciała a niemoże^_^ oddałem ją do serwisu na gwarancje a te mendy orzekli że wszystko jest OK .Nie wiem co mam robić płyty mi chu.... działają a serwis mówi że wszystko jest w najlepszym stanie.Chciałem jeszcze powiedzieć że nie próbowałem jej nawet czyszciść a ni otwierać.POMOCYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!
Szaki jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2003, 21:41   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,868
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Skoro u nich niby dziala to sprawdz sam na innym kompie np u kumpla, moze jednak to nie wina nagrywarki. Warto byc pewnym swego jak sie chce z nimi wojowac.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2003, 22:02   #3
Szaki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Lokalizacja: Milanówek
Posty: 2
Szaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdzałem u kolesia i tak samo. Już mnie szlak bierze z tym wszystkim!
Szaki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2003, 22:09   #4
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
grzeniu ma racje

ja bym robil tak:
sprawdzil u kogos innego na kompie, jak ma sie sprawa, przetestowal na roznych konfiguracjach
po drugie musisz sprawdzic na jakich plytach wystepuje problem (tloczone, nagrywane przez ta Twoja wlasnie nagrywarke, nagrywane u kogos innego)
jesli problem wystepuje tez na komputerach kolegow (czyli na pewno nie jest to wina Twojej konfiguracji) to pozbieraj te plytki, z ktorymi masz problemy, bierz nagrywarke pod pache, idz do serwisu i kaz sobie pokazac jak u nich wyglada odczyt

po prostu musisz byc pewien, ze to nie wina Twojego komputera i musisz miec dowod, ze problem wystepuje

ja tez ostatnio mialem niemile przygody z serwisem, i juz wiem, ze najlepiej, to wykazac niesprawnosc urzadzenia przy nich

powodzenia
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2003, 23:57   #5
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Szaki napisa***322;(a)
Sprawdzałem u kolesia i tak samo. Już mnie szlak bierze z tym wszystkim!
****************************
łaski to ci serwis nie robi - niech podlacza u siebie i ci pokaza, ze dziala ( jak to kolega wyzej napisal). A nie to kaz im poczytac zmienione przepisy o prawach konsumentow - najlepiej u lokalnego rzecznika
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 08:13   #6
kowanski
Guru
 
Avatar użytkownika kowanski
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,495
kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Re: Mam problem (straszny)

Cytat:
Szaki napisa***322;(a)
Moja nagrywarka (TDK 48\24\48 ) ostatniego czasu ma problemy z odczytywaniem płyt, kiedy wkładam cd zaczyna wirować i odrazu przestaje i tak w koło macieja tak jakby chciała a niemoże^_^ oddałem ją do serwisu na gwarancje a te mendy orzekli że wszystko jest OK .Nie wiem co mam robić płyty mi chu.... działają a serwis mówi że wszystko jest w najlepszym stanie.Chciałem jeszcze powiedzieć że nie próbowałem jej nawet czyszciść a ni otwierać.POMOCYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!
Ten model nagrywarki to OEM LITE-ON-a. A u nich jest ten sam problem, coraz częściej sie pojawia http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...threadid=23246
__________________
YAMAHA CRW-F1, Benq DW1640, PBDV1660B@BENQ DW1650, PLEXTOR PREMIUM, PLEXTOR PX-755A, HP BH30L@LG BH10LS38, iHBS 112 Rev2, Pioneer 112, 215 i wiele innych
kowanski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 13:22   #7
impio
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika impio
 
Data rejestracji: 30.06.2002
Posty: 120
impio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niestety serwis moze duzo a my nic proponuje zapoznac sie ze swoimi prawami >prawami konsumenta i karta gwarancyja<
impio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 15:01   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No a ja wlasnie po swiezym zapoznaniu sie z tymi przepisami twierdze odwrotnie - to my mozemy duzo, a serwis niewiele

A w tym konkretnym przypadku wez nagrywarke, zanies do serwisu i nawet nie probuj korzystac z gwarancji tylko z rekojmi. Powiedz, ze nagrywarka nie dziala, tak jak powinna (wada istotna) i w zwiazku z tym zyczysz sobie zwrotu pieniedzy (chyba, ze chcesz tylko wymienic - tego tez mozesz zadac). Na to oni maja prawo niezwlocznie (co oznacza 14 dni (zwyklych, nie roboczych - po prostu czternascie kolejnych dni) naprawic wade i zwrocic Ci dzialajaca nagrywarke. A jesli wada powtorzy sie jeszcze raz, masz juz prawo zadac zwrotu pieniedzy bez proby naprawy.

W przypadku skorzystania z gwarancji wyglada to troche inaczej i zalezy od umowy gwarancyjnej, ktora dostales. A to, jak ona brzmi, to juz niestety pelna (prawie pelna) dowolnosc sklepu, gdzie dokonywales zakupu. Mysle, ze rekojmia bedzie lepsza.

Natomiast jesli chodzi o udowodnienie, ze nagrywarka nie dziala, to do powyzszych rad juz wlasciwie nic nie moge dodac. No moze poza tym, ze ja nawet nie probowalbym tego udowadniac. Nagrywarka nie dziala i koniec, jesli uwazaja inaczej, niech oni to udowodnia przy Tobie
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 16:16   #9
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam pytanie do andrzejj9: skad wziales te informacje? z checia tez bym sobie o tym poczytal

i czy to prawda, ze jesli wada powtorzy sie jeszcze raz, masz juz prawo zadac zwrotu pieniedzy bez proby naprawy?
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 16:39   #10
impio
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika impio
 
Data rejestracji: 30.06.2002
Posty: 120
impio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bez komentarza andzerq pozdrowienia teraz bedziesz nam sluzyc radom w walce z serwisami
impio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 17:34   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
http://www.federacja-konsumentow.org...s&new_topic=10 - swietny adres, sam dodalem go do ulubionych, a znam dzieki yahol-owi (dzieki ).

A z tym zadaniem zwrotu pieniedzy to prawda, o ile skorzystales z rekojmii (w przypadku gwarancji obowiazuja osobne ustalenia wlasnie w niej zawarte) a wada jest istotna. Prawo nie definiuje wady istotnej, ale ogolnie uwaza sie za nia taka wade, ktora uniemozliwia urzadzeniu wykonywanie funkcji, do ktorej jest przeznaczone, czyli w przypadku nagrywarki do odczytu i nagrywania plyt
Taka przynajmniej jest moja interpretacja
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 18:08   #12
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzieki za linka - male a cieszy

no coz, fajnie to wyglada na papierze (monitorze), ale czy to jest respektowane przez sprzedawcow (jakos nigdy nie mialem okazji, zeby to sprawdzic empirycznie i mam nadzieje, ze nie bede musial tego robic z tym moim litkiem)
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2003, 21:46   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No wiesz, sady w Polsce dzialaja tak, ze bac sie ich to glupota i prawdopodobnie sprzedawcy o tym wiedza. Jednak wiekszosci sklepow powinno zalezec i zwykle zalezy na zadowolonym kliencie, a pojedyncza sprzedaz nie jest warta zlej opinii, ktora na dodatek mozna latwo rozpowszechnic. Konkurencja na rynku jest na to zbyt duza. Mysle, ze zawsze warto sprobowac, a jesli pojawia sie problemy, to wtedy mozna zdecydowac, czy sie wycofac, czy walczyc dalej - nawet na drodze sadowej.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.