Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.05.2003, 18:41   #1
BIGNiusia
Registered
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 10
BIGNiusia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wolno nagrywa Lg

NIGDY WIĘCEJ LG ! Same problemy z tą firmą i z napędem i z nagrywarką i z serwisem. Nagrywarka (GCE-8400B) ni z tego, ni z owego zaczęła wolno nagrywać. Przed tym wypalenie płytki z 700MB danych trwało ok.4min teraz 10-12min. Prędkość waha sięod 7 do 12x i nie mówcie mi o DMA, bo wszystko jest jak trzeba. Mam XP Proffesional,dwa razy dawałem ją do serwisu, za pierwszym razem wróciła z wymienionym laserem (na gorszy oczywiście) a za drugim z adnotacją "sprzęt sprawny", no i co mogę jeszcze zrobić, bardzo zorientowana pani w serwisie poradziła mi, że najlepsze na to jest przeinstalowanie Windowsa, ale myślę że są jakieś prostsze metody
BIGNiusia jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.05.2003, 18:49   #2
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te nagrywarki są bardzo wybredne jeśli chodzi o stosowane czyste płyty. Sam mam 32x podkręconą do 40x (a za radą z forum wgrałem BIOS od LG dla IBM, v. 1.12 - udostępnia on Mt Rainier i obsługę Ultra DMA 33 - polecam!) - i też mam z nią kłopoty. Zrobiłem nawet test Nero CD Speed na chyba 25 różnych płytkach, ale nie mam czasu opracować wyników i opublikować tutaj. Zauważyłem, że praca tej nagrywarki bardzo się zmienia zależnie od tego, czy jest zainstalowane Nero ASPI - generalnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że z Nero ASPI nagrywarka łyka więcej różnych płytek.

Sprawdzone płytki, na których bez problemu osiąga 40x to Fuji (made in Germany) 48x i 52x, Dye type 5 (Short strategy Phtalocyanine). Te mogę spokojnie polecić.
Na innych bywa różnie - najgorsze jest to, że kolejne testy na tej samej (lub takiej samej) płycie dają różne rezultaty - wgranie Nero ASPI powoduje, że wyniki są bardziej powtarzalne. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia!
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 18:59   #3
BIGNiusia
Registered
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 10
BIGNiusia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Używam praktycznie cały czas tych samych płytek Platinium i było super, a obecnie wszystkie rodzaje dają ten sam wynik 10-12 min.Przetestowałem co najmniej 5 rodzajów.Może jakieś znaczenie ma fakt, że zdarzyło mi się że nagrywarka przepaliła mi płytkę na wylot (przy nagrywaniu z wykorzystaniem overburningu) i od tego momentu pojawiły się problemy
BIGNiusia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 19:32   #4
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A masz pewność, że to TAKIE SAME płyty? To, że napis na nich Platinum niestety jeszcze o niczym nie świadczy: Platinum to nie producent, tylko marka handlowa - więc płyty mogą pochodzić z różnych wytwórni, mieć różną chemicznie warstwę nośnika, itd.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 19:44   #5
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
BIGNiusia napisa***322;(a)
... i nie mówcie mi o DMA, bo wszystko jest jak trzeba...
Cytat:
BIGNiusia napisa***322;(a)
... zdarzyło mi się że nagrywarka przepaliła mi płytkę na wylot (przy nagrywaniu z wykorzystaniem overburningu) i od tego momentu pojawiły się problemy ...
Heh no wiesz jak wypalara przepala plyte na wylot to raczej wszystko nie jest tak jak trzeba. Zakladajac ze masz wylaczone nagrywanie w WinXP na burnerze , to wydaje mi sie ze ten nieudany overburning pograzyl LG. No coz wypada tylko potwierdzic Twoje slowa:
NIGDY WIĘCEJ LG - LiteOn ROX da world
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 19:08   #6
DimSim
•HaRdCoRe•WiLl•NeVeR •DiE•
 
Avatar użytkownika DimSim
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 155
DimSim w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG - a mialo byc tak pieknie...
__________________
DimSim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 22:16   #7
Stick
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.05.2003
Lokalizacja: Strzyżów
Posty: 14
Stick w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdy kupowałem nagrywarke to właśnie polecono mi LG . Ale teraz wiem ( głównie z doświadczeń ) że lepsze są Teac , Plextor , LiteOn - mniej palą CDków i sa skuteczniejsze z zabezpieczeniami . Do tego dobra płyta główna i dysk z ATA 133 i żyć nie umierać !.
__________________
JustGet Warez King !
Stick jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 23:07   #8
Dareks1000
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dareks1000
 
Data rejestracji: 26.02.2003
Posty: 14
Dareks1000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale wybrzydzacie na LG !!! Wybrzydzajcie na WinXP. Czy zauważyliście w postach ile jest problemów z nagrywaniem pod WinXp ?
Mam Win 98SE LG 8400B z biosem 1.12 i jest OK.
Platinum 40 wypala x40. Minta 40 wypala x36 . Inne czterdziestki też 35-38x. Rw Dysan 12 wypala x10. Zaznaczam, że to wszystko bez BŁĘDÓW.
Czego więcej wymagać ?
Pozdrawiam
Dareks1000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 02:11   #9
tox
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika tox
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 22
tox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn ROX da world

Ah niewiele dodam od siebie)ale zgadzam sie co do LiteOn-a)
tox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 02:17   #10
tox
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika tox
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 22
tox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Ale wybrzydzacie na LG !!! Wybrzydzajcie na WinXP. Czy zauważyliście w postach ile jest problemów z nagrywaniem pod WinXp ?
Mam Win 98SE LG 8400B z biosem 1.12 i jest OK.
W sumie masz racje,ale pod innymi wzgledami nie odpowiadala mi awaryjnosc tego systemu.
Pozdrawiam
tox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 02:33   #11
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
co do windy

to lepszej od XP nie ma ( narazie )ao LG -przemilcze ,
zreszta Niusia (sam/sama) sie wypowiedziala

przeciez polowa tego boardu jest o LG

ps. nagrywarki cd-rw sa tak tanie ze nie widze problemu wymiany na nowa tylko wybierz taka zeby byc
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 12:56   #12
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Dareks1000 napisa***322;(a)
Ale wybrzydzacie na LG !!! Wybrzydzajcie na WinXP.
Heh ja od dawna wybrzydzam na oba Nie przypominam sobie zebym kiedys przepuscil okazje zbesztania WinXP. I tak wszyscy wiedza ze najlepszym systemem (do uzytku domowego) jest win98SE. Do koloru niebieskiego jakos mozna przywyknac , ale i tak pojawia on sie rzadziej niz mrowie/ogrom bledow WinXP. LG przynajmniej kiedys bylo dobre ale tylko dlatego ze na rynku nie bylo jeszcze LiteOna - w koncu plytki BTC tez kiedys uchodzily za "dobre" .
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2003, 16:48   #13
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG nie jest zła

ASPI - generalnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że z Nero ASPI nagrywarka łyka więcej różnych płytek.
Sprawdzone płytki, na których bez problemu osiąga 40x to Fuji

LG nie jest zła jest beznadziejna i nie pisz proszę, że mam uzywać Nero ASPI bo nie mam ochoty uzywać Nero - uzywam Winoncd

I powiedz mi proszę dlaczego mam być skazany na jedyne słuszne płytki CDR Fuji - zresztą gdzie je kupic? We Wrocłaiu nie ma nigdzie - zresztą dlaczego mam ich szukac - bo np. TDK 48x są do d... dla tej nagrywarki

Kupiłem wczoraj CDR firmy LG 40x - jak nagram na nich to powiem czy na swoich płytkach nagrywa z 40x czy tez 12-16x

Pozdrowienia
JerzyR
JerzyR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 18:09   #14
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
albo koreańce pozamieniali sie na rozumy z ruskimi albo my nabywcy nie potrafimy obsłużyc sprzetu. Miałem Lg 40x od poczatku byyło z nim cos nie tak. Próbowałem wszystkiego aspi, degragmentaje ine kompy i nic dalej ten sam problem nigdy nie doszla do 40 nawet tdk 48 nagrywala z 32 malo tego w 60% plyty predkoss spadala do 16 i tak do konca. Naped byl dwa razu w warszawie i nic zdespeowany malo nie nastukalem sprzedzawcy na sczescie znalazl sie jeden kles któremu ja pogonilem. LG TO FAJANS, SIET I H........ostwo. Teraz mam liteona i narazie jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy LG 40x i innych nie łamcie sie zawsze mozecie otworzyc oko i wywalic bubla na zbity pysk.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2003, 18:59   #15
BIGNiusia
Registered
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 10
BIGNiusia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najgorsze jest to że z serwisu w Warszawie nagrywarka wróciła z wymienionym laserem, przedtem spoko oglądałem filmy a teraz skrzeczy i szarpie. I szlag mnie trafia.. Serwis godny firmy
Nawet im nic nie napiszę, bo im automat obsługuje pocztę
BIGNiusia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.