Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.02.2003, 10:26   #16
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
moze zainstaluje nero od zera bo chodzi juz
od maja, wiec moze jak uaktualnialem itd zrobil
sie gdzies syf?? Wyrzuce cale nero wyczyszcze rejestr
i jeszcze raz zainstaluje^_^
Dzieki
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.02.2003, 21:49   #17
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mialem do czynienia problemami, jakie poruszono w dyskusji. Odnośnie powolnego uruchamiania Nero na Win 98 rozwiązaniem okazała się instalacja pakietu Norton System Works 2002 i użycie opcji Find and Fix Problems i Optymalizacji dysku. Po tym Nero uruchamia się bardzo szybko, a wcześniej trwało to naprawdę długo. Co ciekawe działa to pomimo tego, że w z sysytemu wywaliłem już Nortona.

Co do wolnego uruchamiania Nero pod Win XP to ratunkiem okazała się lektura jedengo z numerów "Chipa" z końca 2002 roku. Podano tam sposób modyfikacji rejestru, aby przyspieszyć uruchamianie programów i otwieranie okien w systemie. Trzeba zrobić tak:

Start - uruchom - wpisać regedit. Następnie Hkey Current User - Control Panel - Desktop i w oknie po prawej stronie ekranu zmodyfikować wartość w pozycji MenuShowDelay z domyślnych 400 na dowolną mniejszą liczbę, może być nawet 0. Potem restart i system wyrażnie przyspieszy. U mnie na kompie przy 256 MB Ramu otwiera okna tak, jak na kompie z 512 MB Ram.

Poporawić też może sytuację instalacja świetnego programu do edycji rejestru JV 16 Power Tools( w którymś z postów tej dyskusji jest chyba link na stronę z tym programem). Należy tylko nie używać opcji związanych z usuwaniem plików dublujących się i tymczasowych, bo może się to skończyć reinstalką systemu.
Pozdrawiam.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 25.02.2003, 22:29   #18
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No nie wiem, u mnie bez zmiany tych wszystkich ustawien (chociaz niewykluczone, ze u siebie tez je zmienie, a nuz bedzie jakis przyrost wydajnosci dzialania) Nero uruchamia sie doslownie ulamek sekundy (a mam rowniez 256MB, system XP Pro). Poza standardowymi radami, jak defragmentacja dysku, zainstalowanie jeszcze raz programu, sprawdzenie DMA, sterownikow itp nie mam jednak innych pomyslow
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Stary 25.02.2003, 22:53   #19
Kwiatekpl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.11.2002
Lokalizacja: Ozorków
Posty: 17
Kwiatekpl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mialem problme z wolnym uruchamianiem sie nero, gdy moj cd-rom zazcal sie rypac. Niby hcodzil ale jak wlaczlame nero to trwalo to ok. 1,5 minuty. Tak samo bylo jak barlaem wlasciwosci cd-romu albo uzywalem menedzera uzradzen. kiedy wyywalielm ten cd-rom wszystko smiga elegancko, nero uruchamia sie w ulamek sekundy. Moze Ci to cos pomoze sprobuj jesli chcesz
Kwiatekpl jest offline  
Stary 26.02.2003, 17:55   #20
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Kwiatekpl napisa***322;(a)
Ja mialem problme z wolnym uruchamianiem sie nero, gdy moj cd-rom zazcal sie rypac. Niby hcodzil ale jak wlaczlame nero to trwalo to ok. 1,5 minuty. Tak samo bylo jak barlaem wlasciwosci cd-romu albo uzywalem menedzera uzradzen. kiedy wyywalielm ten cd-rom wszystko smiga elegancko, nero uruchamia sie w ulamek sekundy. Moze Ci to cos pomoze sprobuj jesli chcesz
I tutaj zdaje się jest sedno problemu: zauważcię, że Nero przy starcie skanuje całą magistralę IDE i SCSI. A więc czas jego odpalania może być zależny także od twardego dysku, od zipa, od tego czy cd/cdrw/dvd jest z płytą czy bez a moze i od np. skanera na scsi.

Rozwiązaniem problemu byłaby pewnie modyfikacja ustawień Nero (na sztywno go ustawić), pewnie w rejestrze, ale mi się tego nie chce szukać, bo mi sie odpala szybko
pali jest offline  
Stary 28.02.2003, 13:07   #21
Pirxeus
Poszukiwacz Grawitonów
 
Avatar użytkownika Pirxeus
 
Data rejestracji: 15.01.2003
Lokalizacja: Neptun
Posty: 18
Pirxeus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
...

Ludzie nie rozumiem czym się stresujecie... Co za różnica czy odpala się 5, 8, 16 czy 20 sekund - jak się uruchomi to działa i to jest najważniejsze. U mnie odpala się 9 sekundach.
__________________
Pirxeus jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.