Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.06.2001, 12:36   #1
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 16.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wybór nagrywarki.

Witam wszystkich na początku.
Mam zamiar w ciagu jakichś 2 tygodni kupić nagrywarke. Cena maksymalna to 1000 zł nie wiecej. Powinna nagrywać w tępie 16x 10x 32x, a nawet szybciej. Jakiej firmy nagrywarke radzicie. Przydało by sie aby radziła sobie z zabezpieczeniami, a także mial tryb BurnProof / JustLink i kilka innych przydatnych funkcij jak np. możliwość zapis CD-TEXT'u.

P.S. Przeczytałem wszystko na stronie CDRInfo i przęglądnąłem forum ale nadal niejestem zdecydowany.

Za wszystkie podpowiedzi sugestie z góry WIELKIE DZIĘKI.
Zeus jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2001, 13:48   #2
cdwriter21
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika cdwriter21
 
Data rejestracji: 07.05.2001
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 251
cdwriter21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Teac, Plextor, Ricoh - reszta się nie liczy.
Ciekawą propozycja jest Ricoh 20x10x40 no i ta cena ok 900 zl
__________________
cdwriter21 jest offline  
Stary 25.06.2001, 09:14   #3
Ryu
Gość
 
Posty: n/a
powstaje tylko pytanie czy oplaca sie wydawac prawie 400zl wiecej aby zaoszczedzic niecale 3 minuty Niedawno mialem ten dylemat i kupilem teaca512EB. Ja tam bym pozostal przy nagrywarce x12, no i oczywiscie teac, ricoh, plextor...
 
Stary 25.06.2001, 23:00   #4
Rafal J.
Gość
 
Posty: n/a
Ryu ma racje zachowaj kase na coś innego bo przy obecnych specyfikacjach sprzętu jeśli niebędziesz miał wszystkiego na SCSI to i tak niepoczujesz różnicy między 16x ,a 12x no może z 1 minuta. To bardzo niewiele. Ja sam mam Teac 12x i wcale nienażekam, radzę ci się poważnie zastanowić nad tym czy się opłaca wywalić 400zł w błoto. NIe polecam osobiście Ricohów jakoś mi nie podeszły. [a jeśli zdecydujesz się na TEAC 12x to pamiętaj żeby miał numer 512EB - tylko te modele mają BurnProf i czasem niekup 512E bo się pogżebiesz]
 
Stary 26.06.2001, 07:00   #5
Neo
Wasz Pan i wladca
 
Avatar użytkownika Neo
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 325
Neo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poprzednicy maja racje kup cos w granicach 12/10/32 a reszte kasy na plytki }>
Neo jest offline  
Stary 26.06.2001, 08:56   #6
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 16.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie,

Wielkie dzieki wszystkim za te wskazówki, muszę sie teraz poważnie zastanowić.
Bo faktycznie Ricoh nagrywa z szybkością 20x ale niema aż tak dużej różnicy w czasie tozaledwie ok 2 min, a to niewiele. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przegrywania zabezpieczeń. Jak ta nagrywarka sobie radzi z najnowszymi zabezpieczeniam bo Ricoh cieniutko, (SD 2.0) praktycznie wogóle.

Pozdrowienia Zeus
Zeus jest offline  
Stary 26.06.2001, 09:37   #7
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zeus (26-06-2001 09:56):
Witam ponownie,

...jak ta nagrywarka sobie radzi z najnowszymi zabezpieczeniam bo Ricoh cieniutko, (SD 2.0) praktycznie wogóle.
Ej - nie myl pojęć

Ricoh doskonale sobie radzi z zabezpieczeniami (tak samo jak Teac czy Plextor). Doskonałe czytanie subkanałów, szybkie pomijanie błędów (i to chyba "hardware" jeśli mnie pamięć nie myli) czyni z niej naprawdę dobry kombajn do "palenia".
A co do Safedisc 2, jeśli śledzisz uważnie forum, i czytasz gala, to zauważysz że jest to nie lada problem (dla ludzi którzy chcą mieć idealną kopię, bez żadnych cracków, backupów itp.). Ale przynajmniej jesteś w dobrej sytuacji, bo gry przegrane z zabezpieczeniem SF2 uruchomisz bezproblemowo na swojej nagrywarce.

pozdrawiam
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 26.06.2001, 21:23   #8
Zeus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Zeus
 
Data rejestracji: 16.10.2000
Lokalizacja: Najsmutniejsze miasto w Polsce
Posty: 564
Zeus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
dziś dowiedziałem sie o tym iż przy nagrywaniu z dużymi prędkościami np. płyt audio po pewnym czasie tracą one znacznie na jakości jeśli są szczególnie porysowane. Jak to sie ma np. do nagrywarki Ricoh 20x 10x 40x. Prosił bym o odpowięć tych którzy mają właśnie tą nagrywarke lub o podobnie szybkich parametrach.
Stoje przed dylematem kupna nagrywarki i wybieram jeszcze miedzy - Ricoh MP-7200A (20x 10x 40x), cena ok. 870zł, a Teac Teac CD-W512EB (12x10x32), cena ok. 600 (oczywiście wszystkie w wersji BOX). Pomużcie podiąć mi jednąznaczną decyzję.
Za wszystkie wczesniejsze informacje wielkie dzięki.
Zeus jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.