Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2004, 15:23   #1
Cleriic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3
Cleriic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Yamaha 3200E - dziwne problemy

Od pewnego czasu mam dziwne problemy z nagrywarką Yamaha.
Używam Windows XP Pro.

Problemy objawiają się tym że po instalacji jakichkolwiek sterowników ASPI (próbowałem drv Adaptec i z Nero 5,6) - nagrywarka przestaje odczytywać jakiekolwiek CD!!!
W podglądzie zdarzeń pojawiają się błedy:
1. atapi: Urządzenie \Device\Ide\IdePort1 nie jest jeszcze przygotowane do dostępu.
2. cdrom: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\CdRom0.
Czasem pojawia się trzeci, wtedy znika literka nagrywarki w "Moim Komputerze":
"Urządzenie: Yamaha CRW3200E zniknęło z systemu bez powiadomienia"!

Najdziwniejsze jest to, że gdy odinstaluje ASPI nagrywarka prawidłowo czyta CD...

Czy ktoś widział takie cuda? ...i może jest na to jakieś lekarstwo??
Zastanawiam się już czy to nie jest jakieś uszkodzenie sprzętowe!?

Pozdrawiam
Cleriic
Cleriic jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.01.2004, 17:27   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
raczej myslalbym o nagrzebanej windzie, moze jakis konflikt pomiedzy scpi a aspi, ew juz masz jakies nietypowe aspi o ktorych nie wiesz i gryza sie z tymi ktore chcesz zainstalowac
nimal jest offline  
Stary 08.01.2004, 22:25   #3
brzuszki
MAJSTER zlotowy
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika brzuszki
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: okolice Iławy
Posty: 1,015
brzuszki niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mi pomogło przeinstalowanie XP /wcześniej miałem nakładkę na ME/ i odpalenie ściągnietego progsu - Nero BurnRidhts.
mam właśnie Yamahe 3200E.
A wczesniej na jakiej windzie pracowałeś?
Nero - wyzsze wersje ma swoje sterowniki - jak palisz bez ASPI,to...
brzuszki jest offline  
Stary 09.01.2004, 12:59   #4
Cleriic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3
Cleriic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
raczej myslalbym o nagrzebanej windzie, moze jakis konflikt pomiedzy scpi a aspi, ew juz masz jakies nietypowe aspi o ktorych nie wiesz i gryza sie z tymi ktore chcesz zainstalowac
Też myślałem że jest to problem zaśmieconych Windows... Niestety reinstalacja nie przyniosła żadnych rezultatów!

Sterowniki ASPI zaś sprawdzałem kilkoma narzędziami, między innymi InfoTool z Nero, który wyświetla wszystkie zainstalowane stery.
Tak, że po usunięciu wszystkich ASPI i zablokowaniu wbudowanego w XP nagrywania... nagrywarka działa prawidłowo jako czytnik CD!
Zaś po instalacji jakiegokolwiek programu nagrywającego, przestaje nawet czytać płytki! Po włożeniu CD zwykle wiesza cały system...

Pozdr
Cleriic
Cleriic jest offline  
Stary 09.01.2004, 15:14   #5
Cooper
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Cooper
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Posty: 21
Cooper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem kiedyś tę Yamahę 3200 (teraz mam F1) i też miałem taki sam problem jak Ty. Po włożeniu płyty do odczytu zaraz zawieszała system, wypalać też się nie dało. Leżała chyba miesiąc w serwisie i okazało się że jest dobra. Myślałem że może mam walnięty kontroler lub kabel albo płyta główna szwankuje. Zacząłem kombinować z taśmami ATA, zmieniałem z master na slave i odwrotnie i nic. Później pozamieniałem kable zasilające od zasilacza z innymi użądzeiami i nastąpiło cudowne ozdrowienie nagrywarki. Wydaje mi się że sprzęt Yamahy jest czuły na wahania napięcia, być może pada Ci już zasilacz albo stracił swoje parametry z czasem użytkowania. Jak masz czas to pokombinuj z kablami tak jak ja a może przyniesie to jakiś pozytywny rezultat.

Pozdrawiam.
Cooper jest offline  
Stary 09.01.2004, 15:34   #6
Cleriic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3
Cleriic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Cooper
[...] Jak masz czas to pokombinuj z kablami tak jak ja a może przyniesie to jakiś pozytywny rezultat.
Pozdrawiam.
EUREKA!!

Okazało się że kabel sygnałowy (taśma ATA) musiał być lewy, gdyż jak zmieniłem na nowy wszystko zaczeło pięknie hulać

Dzięki za podpowiedź!

Pozdrawiam
Cleriic
Cleriic jest offline  
Stary 09.01.2004, 18:45   #7
brzuszki
MAJSTER zlotowy
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika brzuszki
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: okolice Iławy
Posty: 1,015
brzuszki niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
niech żyje Forum i CNI Forumowicze!!!
brzuszki jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.