Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2002, 14:20   #1
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
YAMAHA CRW- F1 vs. PLEXTOR PX-W4824A

Witam !

YAMAHA CRW- F1 vs. PLEXTOR PX-W4824A

No właśnie , która z tych dwóch nagrywarek wybrać ***8211; obydwie mają wady i zalety ich ceny są porównywalne.

Patrzac na wady znalazłem rzeczy następujace:

YAMAHA
***8211; duzy przeskok w predkosciach zapisu nie ma posrednich wartosci między 16x ***8211; 44x
***8211; brak mozliwosci montarzu w pionie
***8211; brak zwracania błędów C2

PLEXTOR
***8211; w pierwszych egzemplarzach niedopracowany system tłumienia wibracji / w
nowszych wprowadzono możliwość obnizenia predkosci odczytu i wzmocniono przedni panel/

***8211; słaba korekcja błedów.


To są tylko niektóre punkty które mnie wpadły w oko / pomijam łamanie zabezpieczeń bo to mnie najmniej interesuje /

Jeśli chodzi o cenę to nie ma tu znaczenia / ceny są porównywalne / wiec to kryterium odpada.

Co mi radzicie ***8211; niedługo gwiazdka wiec chce sprecyzować swoje rządania !
Laser jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.11.2002, 15:13   #2
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bede wymagal na gwiazdke nowej karty graficznej bo mi nfs szarpie w najwyzszych detalach, a nie mam wcale zlej karty. Nagrywarka nie jest mi az tak potrzebna, mam jedna i mi styka.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline  
Stary 02.11.2002, 15:13   #3
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mialem Yamahy i mialem Plextorki... Do tej pory mam pierwsza nagrywarke Yamahy, jaka wyprodukowala - Yamaha CDR-100 ( 4x4 ).
Zaplacilem za nia 9.000 zl. Ale oplacalo sie. Wtedy jeszcze stalem na gieldzie i wypalarka zwrocila sie bardzo szybko... Co ciekawe, i za razem smutne, byl to NAJLEPSZY model jaki jamaha wyprodukowala, do dzisiaj ta nagrywarka chula w kompie mojej siostry. Wypala i czyta plytki :-))). Jedyna niedogodnoscia, jest wkladanie plytki za kazdym razem do CADDY - weterani powinni wiedziec co to jest ;-))

Nastepne modele Yamahy juz nie byly takie dobre, mialy rozne wady; awaryjnosc, slaba jakosc wypalania CD, kaprysnosc... ITD. Mialem 5 kolejnych modeli... Dzisiaj Yamaha chwali sie modele F1, ktory uwazam za udany model, choc nie tak udany jak wspomniana CDR100.

Co do plextorka. Hmmmmmmmmmm. Dla mnie Bomba ! Biorac pod uwage caloksztalt, to Yamaha miala duuuuzo wiecej wpadek niz Plextor ( bez porownania !!! Mam w tej chwili 3 Plextorki 8x ( SCSI ), 124TS ( 12cdr/ 4xcdrw - SCSI ). no i najnowszego 48/24/48. Osemke mam z sentymentu ( bo mi zal sprzedac ;-)), 12 SCSI mam do audio, a najnowsza kupilem bo tak ;-))) Lubie Plextorki i mam do nich slabosc. Moze wydac sie to komus chore, ale prawda jest taka ze stac mnie na to i dlatego bawie sie w to... Po za tym to wcale nie takie drogie hobby, co maja powiedziec Ci ktorzy maja slabosc do kobiet - bez opamietania ( he he ). Ja takiej slabosci juz nie mam, odkad nosze obraczke ;-)...

Wracajac do tematu, nagrywarka, jak sama nazwa mowi ma sluzyc do nagrywania !!! Wiec pomijajac wszystkie wodotryski, Plextor wydaje sie lepszym rozwiazaniem. Oczywiscie wybor zostawiam Tobie.

Pozdrawiam i zycze udanego weekendu.

PS. Potrzebuje jeden plik z instalacyjnej plytki Office XP PL, jezeli ktos moze mnie poratowac to niech zostawi mi wiadomosc w skrzynce.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 02.11.2002, 16:02   #4
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam podobne przekonania, co fido2001

Wszystko zależy od przeznaczenia nagrywarki...

Dla mnie wielką i chyba decydującą wadą Yamahy jest brak płynnej regulacji pomiędzy 16x a 44x. Mogliby się też z tym zwracaniem C2 poprawić. Kolejną rzeczą związaną z audio jest brak możliwości kopiowania z Key 2 Audio...

Odnośnie awaryjności, to w sprawie Yamahy nie mogę się wypowiedzieć (bo nigdy nie miałem), ale w przypadku Plextora nie ma w ogóle takiej rzeczy jak awaryjność (pewnie, że się czasami zdarzają, ale niewielki procent). W każdym razie moja 1610TA pracuje bez zarzutu jakieś niecałe 2 lata. W ogóle Plextor jest nie do zdarcia (wyłącznie moja subiektywna opinia).

BTW

Też bym chciał na gwiazdkę nową nagrę Plextora Szkoda tylko, że tego Safedisc >= 2.51 nie kopiuje
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 02.11.2002, 16:09   #5
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

No dzieki tera to dopiero daliście mi do myslenia !
Laser jest offline  
Stary 02.11.2002, 16:14   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Nol napisa***322;(a)
Mam podobne przekonania, co fido2001

Wszystko zależy od przeznaczenia nagrywarki...

Dla mnie wielką i chyba decydującą wadą Yamahy jest brak płynnej regulacji pomiędzy 16x a 44x.
Witam !

Z tym nie jest tak żle najnowszy bios 1.0d wnosi nowe prędości 14 i 32 _ czyli teraz jest 1x, 2x 4x 8x 16x 24x 32x 44x - jush nie zle !
Laser jest offline  
Stary 02.11.2002, 16:16   #7
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Brak pelnej obslugi SafeDisc 2.51.xx i wyzej, to jedyna wada Plextorka, ale i Yamaha tez tego nie ma... Ale do tego uzywam LiteONa.... Po za tym jesli kogos nie stac na dwie wypalary, to LiteONa ma co drugi czlek - bo to tania nagrywarka, wiec jak czasami jest potrzeba cos wypalic zabezpieczonego, to zawsze mozna pognac do kumpla, nie prawdaz ?!! I jeszcze jedno, duzo mowi sie teraz o nowym SecuROMie i nowym SafeDiscu, Jesli sie sprawdza proroctwa i faktyycznie nie bedzie mozna tego kopiowac w 100%, a do tego dojdzie jeszcze niekopiowalny Tages, i inne badziewia, to nawet LiteON i inne "wszystko-kopiujace" wypalary na nic sie nie zdadza. Wtedy tylko ratuje *****...

I jeszcze jedno... Jedynym sensem robienia idealnych kopii z zabezpieczeniem, byla pozniejsza mozliwosc instalowania poprawek( czyt. patches ) - ale teraz na co drugie stronie pojawiaja sie cracki do nowych wersji, albo tzw. xxxxxxx xxxxxxxx 2003 - v1.02 cracked version ;-))). Wiec po grzyba walczyc z zabezpieczeniem ??!!

Owszem czasami to atysfakcja, ale dla satysfakcji to ja kupuje oryginal ( nawet jesli jest niezabezpieczony ).Dla przydladu takiej satysfajcji : Planescape Torment, Wszystkie "Baldury" i "Icewindy Dale" z dodatkami, Fallout Tactics, Mok=nkey Island Bounty Pack,Robbo Millennium naszej rodzimej produkcji ( moja ulubiona )
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 02.11.2002, 18:39   #8
forest
odgrzewany user
 
Data rejestracji: 20.10.2001
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 379
forest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja Ci powiem:
YAMAHA, bo tak...
Pozdro
f.
__________________
Nie ma głupich pytań.
Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
*************************

The only way to get smarter is by playing a smarter opponent
-Fundamental of Chess 1883
forest jest offline  
Stary 02.11.2002, 20:02   #9
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
forest napisa***322;(a)
Ja Ci powiem:
YAMAHA, bo tak...
Pozdro
f.
Witam !

Forest czy Ty przypadkiem nie masz tej YAMAHY

A tak pozatym - dla mnie nie ważne jest czy spawarka łamie zabezpieczenia - Ja poprostu nie nagrywam / czytaj trzepie / płyt na skale masową tylko dla własnego użytku - ot tak dla przyjaciół jakieś mp3, jakiś "NIEZBĘDNIK" czsami filmik, mnie obchodzi żeby spawareczka żyła długo i nie sprawiała kłopotów a'la RICOH czytaj Medium Speed Error !!!

PS: I tak 80% tego co wypalam to audio 10% to filmy i 10% to gry które nie są orginałami tylko "kopiami bezpieczeństwa" z crackiem wiec łamanie zabezpieczeń nie jest mi do niczego potrzebne !

Oczywiscie korekcja błędów i eleganckie wykończenie tak samo są dla mnie ważne.

Czasu do namyśłu troche jeszcze mam !!!

Dzięki za odp !
Laser jest offline  
Stary 02.11.2002, 21:08   #10
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odbiegajac na jeden poscik od wypalarek, to musze powiedziec ze lubie i szanuje Yamahe, ALE jesli chodzi o sprzet audio. Mam teraz Amplituner "z gornej polki" wlasnie Yamahy, tak samo DVD ktore jest podlaczone "optycznie" do amplitunera tak samo jak moj SB Audigy... Wszystko napedza bardzo fakne kolumny, a mianowicie, B&W DM 603-S3. Pisze to wszystko po to aby Ci ktorym mowia cos te nazwy zauwazyli ze uzywam dobrego sprzetu... Dobrego dlatego, bo lubie sluchac muzy z jakoscia na jaka zasluguje... BARDZO duza uwage przykladam do kompilacji plyt audio, zgrywam sciezki na EACu, samodzielnie tworze pliki *.CUE, dodaje do nich CD-TEXT, i tak spreparowane pliczki wypalam na CdrWin'ie...

Z grami jak jest - kazdy wie.. Teraz sie gra, a kiedys sie o nich zapomni, albo nowoczesne systemy operacyjne beda niezgodne i nie pozwola uruchomic naszych "zabytkow". Jezeli nie wiecie o czym mowie, to sprobujcie uruchomic np. Monkey Island ( 3 dyskietki ) na obecnych komputerach, albo inne przeboje z czasow "Prince of Persja"... Po prostu nawet taki Unreal Tournament 2003 odmowi posluszenstwa za jakis czas... Juz w przyszlym roku jak wejda nowe procki i systemy 64-bitowe, zaczna sie problemy... A CO POZNIEJ !!!!
Muzyka, to inna sprawa, ona sie nie starzeje i jest ponadczasowa, w najlepszych przypadkach jest jak dobre wino, z czasem lepiej smakuje ;-))) Wystarczy zobaczyc "mloda" ELITE ktora slucha np. Doorsow, HendriXa, KingCrimsona, Oldfielda, Jarra, etc.... Ile ta muza im radosci sprawia....

Wracajac do tematu, Programy i gierki nagrane na CD maja dane potzrebne do korekcji, adresowanie, itd... muza tego nie posiada, dlatego nagrac gierke lub programik umie co druga wypalareczka, natomiast nagrac muzyke z wysoka jakoscia (...) to juz inna historia...

Ja kupujac pierwsza nagrywarke sugerowalem sie wlasnie jakoscia wypalania muzyki,i .... wybralem Plextora. Jest pewna zaleznosc : nagrywarka ktora dobrze wypala Audio, MUSI dobrze wypalac dane...

Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 02.11.2002, 21:45   #11
forest
odgrzewany user
 
Data rejestracji: 20.10.2001
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 379
forest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też cenie sobie jakość dźwięku, o czym mozna sie przekonać na kupię/sprzedam/zamianię.
Odpowiadając na pytanie Lasera niestety jeszcze nie mam tego cuda,
czekam aż ceny trochę "znormalnieją" bo jak na razie mozna w tej cenie miec 3 liteony.
Poza tym żal mi mojego TEAC'a, ale jeśli padł by i miałbym teraz kupowac wypałkę to F1 rulez.
Co do postu fido to nic nie wypali audio lepiej niż Yamie,
poza tym Yamaha zastosowała system wydłużania ścieżek co sprawia że nie ma sobie równych do audio(moim zdaniem).
Ja wypalam dokładnie tak samo jak laser (80-90% audio).
No i jeszcze tatu

Poza nawiasem, rozbawiła mnie recenzja plexa (wzmocnienie przedniej ścianki w celu ochrony użytkownika przed wybuchem płytki... )

F1 - my dream.
__________________
Nie ma głupich pytań.
Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
*************************

The only way to get smarter is by playing a smarter opponent
-Fundamental of Chess 1883
forest jest offline  
Stary 02.11.2002, 23:59   #12
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Forest, pamietaj ze wydluzenie sciezki audio jest ingerencja w format "CDDA", a to samo daje duzo do myslenia.

Po drugie, Ty faktycznie (jak juz ktos stwierdzil) musisz miec Yamahe, bo bronisz jej za wszelka cene.

Po trzecie, czy czasem Tobie nie chodzi bardziej o rysuneczki na plycie niz o jakosc wypalania ?

Po czwarte, na jakiej podstawie uwazasz ze Yamaszka jest najlepsza do Audio..... Jakie inne nagrywarki testowales ? Bawiles sie Plextorem, albo Teac'em, ktory pomimo ze nie ma zadnych bajerow wcale duzo nie ustepuje w jakosci ani Yamaszce ani Plextorkowi ??

Po piate, Technologia Yamahy o ktorej mowisz to AudioMaster, ktora jest o du** rozbic tak samo jak VariRec Plextora. Obydwie technologie bardziej dzialaja na wyobraznie niz na faktyczna jakosc dzwieku, co widac np. po Twoich postach... Szpece od marketingu doskonale wiedza gdzie uderzyc, jak widac udaje im sie to w 100%
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 03.11.2002, 00:05   #13
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze jedno.

Najlepsza jakosc wypalania AUDIO, ze wszystkich nagrywarek jakie testowalem na uczelni ( Uniwersytet Informatyki w Krakowie - CYFRONET ), a bylo ich ponad 50, ma Plextor PX-R820 SCSI - Hardware revision 0010....Co tu duzo mowic, najlepszy jitter, stabilnosc ( laserek ), wspolczynnik odbicia swiatla plyty nagranej wzorcowym materialem...

PS, jak ktos ma taka nagrywarke, to za zadne skarby niech sie jej nie pozbywa. !!!
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 03.11.2002, 06:56   #14
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)

Co tu duzo mowic, najlepszy jitter, stabilnosc ( laserek ), wspolczynnik odbicia swiatla plyty nagranej wzorcowym materialem...
Mogłbyś mi dokładnie napisać na jakiej zasadzie/sprzęcie przeprowadzane są takie testy? Tzn. interesuje mnie zależność AUDIO a nagrywarki i chciałbym trochę się dowiedzieć na ten temat. Póki co zbieram opinie od użytkowników forum, ale chciałbym ponadto otrzymać wiedzę typowo techniczną.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 03.11.2002, 07:47   #15
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.mscience.com/test.html
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.