Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.11.2002, 08:50   #16
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Mam teraz Amplituner "z gornej polki" wlasnie Yamahy, tak samo DVD ktore jest podlaczone "optycznie" do amplitunera tak samo jak moj SB Audigy... Wszystko napedza bardzo fakne kolumny, a mianowicie, B&W DM 603-S3.
Witam !

Od razu widać ze się w badziewie nie bawiz, osobiscie posiadam sprzet Technicsa / kilka klocków pare z seri AA / i na jakosć nie narzekam - co do kolumn to stare ale jare TONsile które jak na swoje lata i tak nieżle grają.

Wracając do tematu:

Czytałem parę testów zarówno YAMAHY jak i PLEXTORA i wiecie co mnie zdziwiło ze w testach YAMAHA dostawała max punktów a PLEXTOR zazwyczaj połowę tego co YAMAHA ... i jak tu wierzyć testom !

MAM jeszcze małe pytanko z tych o estetykę wykończzenia - jaki na prawdę jest kolor przedniej ścianki PLEXTORA bo wszystkie zdięcia jakie mam są zrobione tak ze sa strasznie przeswietlone i ten PLEXTOR jest biały a podobno naprawdęjest szary / chodzi mi o kolor bo mam śnieznobiałą obudowę .. i sami wiece ale kolor jest tu najmniej ważny pytam tak z ciekawości ! /
Laser jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2002, 10:07   #17
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moja 1610Ta jest biała, ale żeby śnieżnobiała, tzn. różni się od odcienia myszki, która jest śnieżnobiała...

Chesus, oni powinni jakoś znormalizować te kolory 8)
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 03.11.2002, 16:08   #18
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jedynym napedem o "snieznobialym" kolorze jaki znam, to DVD Toshiba SD-M1612... Inne sa mniej lub bardziej "kremowe". Co ciekawe, stara wersja Toshiby ( SD-M1212 ), tez jest nadal snieznobiala !!! Czyzby dobrej jakosci plasktik ?!!. NOL, mialem tego plextora co Ty. Fajna maszynka, a jesli chodzi o kolor, to moim zdaniem ( nie mam juz 16-stki, wiec nie mam pelnego porownania ) kolorem-odcieniem sie nie roznia....

Pozdrawiam. Rafal
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 03.11.2002, 16:13   #19
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Laser, co do Tehnicsa, to wzbudzil on kiedys moj szacunek, a dokladnie koncern "Matsushita" zrzeszajacy Technicsa, National'a i Panasonica... Nie bede pisal czym, bo nie mam tyle czasu, po prostu zycia szkoda ;-))) Ale do tej pory pamietam ze DECK jednokasetowy model "AZ7" to byl najlepszy kaseciak jaki mialem !

;-))

Pozdrawiam. Rafal
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 03.11.2002, 17:36   #20
forest
odgrzewany user
 
Data rejestracji: 20.10.2001
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 379
forest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Forest, pamietaj ze wydluzenie sciezki audio jest ingerencja w format "CDDA", a to samo daje duzo do myslenia.

Po drugie, Ty faktycznie (jak juz ktos stwierdzil) musisz miec Yamahe, bo bronisz jej za wszelka cene.

Po trzecie, czy czasem Tobie nie chodzi bardziej o rysuneczki na plycie niz o jakosc wypalania ?

Po czwarte, na jakiej podstawie uwazasz ze Yamaszka jest najlepsza do Audio..... Jakie inne nagrywarki testowales ? Bawiles sie Plextorem, albo Teac'em, ktory pomimo ze nie ma zadnych bajerow wcale duzo nie ustepuje w jakosci ani Yamaszce ani Plextorkowi ??

Po piate, Technologia Yamahy o ktorej mowisz to AudioMaster, ktora jest o du** rozbic tak samo jak VariRec Plextora. Obydwie technologie bardziej dzialaja na wyobraznie niz na faktyczna jakosc dzwieku, co widac np. po Twoich postach... Szpece od marketingu doskonale wiedza gdzie uderzyc, jak widac udaje im sie to w 100%
Ad2.
Jak juz napisałem mam TEAC-kę.
Nie bronie YAMAHY.
Ad.5
Technologia to Audio Master Quality Recordnig i różni się od Audio Quality Mastster zastosowanej w modelu CRW3200E i ja bym jej o d..ę nie roztrzaskiwał...
Może rzeczywiście YAMAHA ma lepszych speców od marketingu i wciskania ludziom kitu.
Ad.3
Co do mozliwości wypalania obrazków to wolę ją miec niż nie mieć, bo uwazam,że to niezły bajer.
Ad.Ad.2
Tym kimś był Laser.
Pozdrawiam
ps.
Czy ty nie masz czasem Plexa,że go tak bronisz...?
Pozdro
F.
__________________
Nie ma głupich pytań.
Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
*************************

The only way to get smarter is by playing a smarter opponent
-Fundamental of Chess 1883
forest jest offline  
Stary 03.11.2002, 18:10   #21
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Musze Wam panowie powiedzieć że normalnie nie wiem co lepsze !

Przeczytałem wszystkie testy obydwóch napędów jakie udało mi sie znalesć i dochodze do wniosku ze sa one poprostu w pewnym sensie równe / moje zdanie / - sa to sprzęty z najwyższej półki i kosztują podobnie wiec róznić ash tak bardzo sie nie mogą / jesli nie brać pod uwagę Disk T@2 Yamahy - uznaje to jako fajny bajer / to na serio nadal nie wiem co lepsze.

Mam pare testów kazdej z tych nagrywarek i zrobię sobie porównanie na spokojnie i w miarę mozliwosci je opublikuję !

Dzieki !
Laser jest offline  
Stary 03.11.2002, 19:51   #22
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Forest, oczywiscie ze mam Plextorka i to 3 sztuki, Yamahe - 1 sztuka ( model CDR100 ) ;-)))

I faktycznie, bronie Plextorka, i wole go od Yamahy, a to dlatego, ze na Yamaszce sie juz kilka razy przejechalem, a na Plextorku nigdy..

Po za tym przepraszam za zlosliwe i ironiczne uwagi. Pozdrawiam...

P.S. Nowej Yamaszce - F1 - zazdroszcze jednej tylko rzeczy, a mianowicie SCSI.... Ale podobno i Plextor ma w nie dlugim czasie wypuscic cos na SCSI... Jesli tak to dla mnie BOMBA !! Nawet moj "Adaptec" juz sie cieszy ;-)))

Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 04.11.2002, 00:20   #23
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze i nie jestem audiofilem ale zabiore glos w tej dyskusji

jezeli chodzi o spawary jakie mialem i mam to jest to raczej skromna lista

najpierw teac cd-w54e (4x4x32)
a teraz yamaha crw3200e (24x10x40)

ten AMQR w tym modelu yamahy to po prsotu byl test nowej technologii w nowym modelu czyli wspominanym tutaj F1 jest Advanced AMQR wiec na pewno cos ulepszyli
co do scsi to do mojego modelu byla dolaczona przejsciowka z atapi na scsi ktora przykrecalo sie do tylnego panelu nagrywary

a co bym polecal - mimo wszystko yamahe plextor o ile mnie pamiec nie zwodzi - mial klopoty z korekcja bledow - jak cos nie tak bylo z plyta to spadala predkosc odczytu i juz nie wracala do pierwotnej predkosci po wyjsciu z obszaru bledow

a poza tym yamaha ma fajna dwukolorowa diode
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 04.11.2002, 11:29   #24
forest
odgrzewany user
 
Data rejestracji: 20.10.2001
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 379
forest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Majonez napisa***322;(a)
ciach
AMEN.

ps.
fiodo ja się nie obraziłem
pozdrawiam
f.
__________________
Nie ma głupich pytań.
Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
*************************

The only way to get smarter is by playing a smarter opponent
-Fundamental of Chess 1883
forest jest offline  
Stary 04.11.2002, 12:03   #25
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

forest jescze nie amen !

Majonez jak to dwu kolorową diodę - wszędzie się plują ze jest to dioda jednokolorowa - fioletowa / osobiście mi sie podoba !

PS: Robie sobie testy porównawcze napędów Y vs P na podstawie testów z CDRINFO.com / CDfreaks .... jak skończe to jak będą chetni to je tu zamieszczę ! / narazie prace wstrzymane bo czekam na czpeczke której nie dostałem jescze a jutro dwie klajby >>>>> ufff <<<<
Laser jest offline  
Stary 04.11.2002, 12:36   #26
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do korekcji bledow - zgadza sie Plextor ma z tym problemy... Ale NAGRYWARKA slyzy do NAGRYWANIA a nie do ODCZYTU... Po za tym LiteON 40 lub 48, jest rewelacyjny w czytaniu, a to przeciez wcale nie oznacza ze jest super wypalarka...

Po za tm, przedmiotem dyskusji tego POSTA, jest nie caloksztalt, lecz tylko zapis, a dokladniej jego JAKOSC ( dla przypomnienia ).

Pozdrawiam...

PS. W nowym modelu Yamahy, predkosc wypalania w tym SPECJALNYM trybie wzrosla z 4x do 8x wzgledem poprzedniego modelu...
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 04.11.2002, 16:27   #27
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

forest jescze nie amen !

Majonez jak to dwu kolorową diodę - wszędzie się plują ze jest to dioda jednokolorowa - fioletowa / osobiście mi sie podoba !

PS: Robie sobie testy porównawcze napędów Y vs P na podstawie testów z CDRINFO.com / CDfreaks .... jak skończe to jak będą chetni to je tu zamieszczę ! / narazie prace wstrzymane bo czekam na czpeczke której nie dostałem jescze a jutro dwie klajby >>>>> ufff <<<<
Laser jest offline  
Stary 04.11.2002, 16:28   #28
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !


PS: Robie sobie testy porównawcze napędów Y vs P na podstawie testów z CDRINFO.com / CDfreaks .... jak skończe to jak będą chetni to je tu zamieszczę ! / narazie prace wstrzymane bo czekam na czpeczke której nie dostałem jescze a jutro dwie klajby >>>>> ufff <<<<
Witam !

Zdążyłem zrobic test - wersja BETA jst troche braków ale dane są prawdziwe.

Prosze o sugestie co jecszcze sie powinno w tym porównaniu znaleśc !
Dołączone pliki
File Type: zip yamaha vs plextor.zip (8.8 KB, 28 oglądane)
Laser jest offline  
Stary 04.11.2002, 18:44   #29
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Majonez jak to dwu kolorową diodę - wszędzie się plują ze jest to dioda jednokolorowa - fioletowa / osobiście mi sie podoba !
tzn nie wiem jak w F1 ale w mojej jest dwukolorowa jak nic nie ma w napedzie to swieci na fioletowo a jak jest jakas plytka to na niebiesko podczas nagrywania mruga fiolotowo
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 05.11.2002, 07:16   #30
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)


Witam !

Zdążyłem zrobic test - wersja BETA jst troche braków ale dane są prawdziwe.

Prosze o sugestie co jecszcze sie powinno w tym porównaniu znaleśc !
Heh, widzę że starannie dokonujesz wyboru sprzętu. To dobrze. Wydaje mi się, że kupując którykolwiek z tych napędów, to nie stracisz zbyt wiele. Osobiście brałbym Plexa
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.