Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.01.2003, 12:23   #1
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
YAMAHA F1 - SCSI vs IDE ??

Witam.
Czy jest mi ktos wstanie powiedziec czy obydwa napedy sa identyczne pod wzgledem budowy ( plytka druk., rozmieszczenie ukladow, jakosc podzespolow ), czy maja jakies roznice ?

Pozdrawiam...

PS. Piszac SCSI, mam na mysli typowy model na SCSI a nie IDE z przejsciowka na SCSI... Typowa Yamaszka SCSI kosztujaca ponad 1000 zl...
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.01.2003, 12:36   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
heh fido - jeszce sie nie zdecydowales?
bo pametam te pytanie - mniej wiecej miesiac temu z okladem...

na moje oko i odpowiedzialnosc - nie zauwazysz roznicy - a wedlug mnie jej nie ma - a cena o 700 zeta wieksza jest chyba argumentem zeby sobie darowac... (F1 IDE kosztuje ~340 zeta...)

zakladam ze kontroler VLSI jest taki sam - a roznice sa na poziomie wstepnych obwodow wejsciowych CYFROWYCH - wiec tu nei moze byc zonkow w dzwieku audio...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 15.01.2003, 13:09   #3
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>

Witaj

No wlasnie ta cena mnie przyciagnela.... 340 zl !!
Tak nawiasem mowiac to jestem zadowolony z Plextorka ( 48/24/48 ) ktorego posiadam okolo 2 miesiace, i gdyby nie te jego odglosy podczas wiekszoci nagrywanych plyt, to nic bym nie kombinowal. Troszke sie zmartwilem tym, ze Plextor pozwolil sobie na wydanie nowego napedu z "bledem". Nie jest dla mnie pocieszeniem, ze kolejny hardware-version ma to poprawione. Do tej pory chwalilem Plextora za to ze mozna w ciemno kupowac jego NOWE produkty, bo nigdy nie mial wpadki. Natomiast (...) ktos mi na forum napisal ze jego zdaniem taki rezonans i wibracje podczas nagrywania, nie sa bez roznicy dla jakosci plyt i zywotnosci napedu. Zarowno firma w ktorej kupilem jak i Alstor umywaja rece Mysle wiec nad zmiana napedu, i dodam ze poczulem sie lekko zdegustowany tym faktem. Faktem ze Plex pozwolil sobie na cos takiego... Caly czas mam jeszcze innego, starego Plexa PX-W124TSi, i nie mam do niego zadnych zastrzezen, ale najnowszy model. Hmmmmmmm !. Teraz jak na WWW.CDRINFO.COM pojawily sie nowe dwa artykuly : QUALITY & JITTER, w ktorych porownywane sa miedzy innymi Yamaha z Plextorem, coraz bardziej mysle o Yamaszce.

Natomiast o roznice SCSI a IDE pytam dlatego, bo mialem pare lat temu przypadki ze dwa identyczne napedy ( niekoniecznie nagrywarki ) rozniace sie na zewnatrz inerfejsem np. CD-ROM Teac 32x IDE/SCSI, roznily sie rowniez w srodku i to znacznie... Natomiast pocieszyles mnie i to bardzo ze nie ma roznic u Yamahy. Bo szkoda by mi bylo wywalac 700 jak piszesz... Jest jeszcze jeden argument, mysle ze predzej z plyt glownych zniknie IDE niz zlacze PCI w ktorym mam Adapteca 2940UW Chyba wiesz o co mi chodzi....

Pozdrawiam.Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 15.01.2003, 15:02   #4
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Nie wierze - fido sie złamał ... ale miejmy nadzieje ze na dobre
Laser jest offline  
Stary 15.01.2003, 18:47   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dla mnie plextor zawsze byl przereklamowanym produktem - po KOMPROMITACJI jaka byl model 24x... nawet za darmo nie wzialbym tej nagrywarki do reki - szkoda nerwow - poza tym to jest dla mnie firma zerujaca na poprzednich - udanych owszem (sam mam tdk cyclone 12x - czyli pexa 12x...) - modelach
na dodatek wspolpracujaca z niebieskimi

gdyby nie to ze cdrom 40x teac;a ejst NAPRAWDE dobry to o tej firmie smialo napisalbym to samo... bajki jakoby teac'i mialy suuper optyke sa bajkami, sa tak samo plastikowe w srodku jak reszta...

a pogon za roznica w jakosci 1% lub mniej przeraza mnie - bo znaczy to ze ludzie naprawde nei maja problemow w zyciu i tylko ja po dupie dostaje...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 15.01.2003, 19:43   #6
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Eee. tam Yamaha na SCSI w wersji BOX kosztuje 600 zl. Wiec sie troche mylisz co do tego 1 tys.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you

Ostatnio zmieniany przez Martin_TP : 15.01.2003 o godz. 19:49
Martin_TP jest offline  
Stary 15.01.2003, 23:28   #7
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na temat optyki TEACa 32x zdania sa podzielone, ja tego nie mam jak sprawdzic - musialbym zniszczyc mojego 32x SCSI a sluzy mi 5 lat, wiec to juz dziadzius i nalezy sie mu spokojma starosc...

Laser, czy sie zlamalem to Ci powiem jak pouzywam troszke Yamaszke, na razie mam dosc buczacego Plextora, i jak najszybciej chce sie go pozbyc... Nagrywa oki, ale jest troszke niedociagniec, a po za tym bardzo niepodoba mi sie kilka maili ktore dostalem od panow z Plextor-Belgia. Od dzis moga mnie pocalowac tam gdzie gazy gnilne maja ujscie, nie zasluguja na to abym dalwal im zarobic... O Yamaszce coraz wiecej dobrego slysze, sam mam Amplituner i stacjonarny DVD tej firmy i uwazam ze w klasie cenowej ponizej 6000,- Yamaha - Ampli rzadzi... Mowa oczywiscie oczywiscie o cyfrowce, bo nie mam zamiaru porownywac jej do niesamowitych lampowcow z jakimi mialem do czynienia, lub klasycznych STEREO firm takich jak Harman&Kargon.....

Wracajac do tematu, ostatnio doszly jak wspomnialem 2 ciekawe artykuly ( na www.cdrinfo.com ), ktore daja duzo do myslenia. Do tego jeszcze ta cena ! Moze faktycznie Yamaha wydala ostatni model CD-RW przed DVD recorderami, i dopiescila go na maxa. Dla mnie wazne zeby nie buczala, nagrywala dobrze Audio, no i nie psula sie.... Bo ktos kiedys powiedzial madre slowa, ze najlepsze ............(cos), to cos takiego co sie nie psuje... Po za tym Laser, duzo daly mi tez posty wymieniane z Toba....Dziekuje.

Pozdrawiam,Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 15.01.2003, 23:50   #8
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hymm.. wiesz, tez mam Plextora 4824TA i sie zastanawiam nad kupieniem tej Yamahy. Kupujac nagrywarke wybieralem miedzy nimi.. ale do YAmahy zrazila mnie jedna rzecz.. byla z 1 roczna gwarancja Roznica cen miedzy Plexem a Yamaszka to bylo 50 zl. Ale ta gwarancja... no i dlatego wybralem plextora. Jednakze denerwuja mnie pewne rzeczy.. dzwine "tykanie" glowcia podczas weryfikacji nosnika.. i pare innych pomniejszych rzeczy. Audio zupelnie nie nagrywam.. jednakze, slszyalem opinie ze jak nagrywarka swietnie nagrywaa Audio, rownie dobrze nagrywa dane - a cos w tym musi byc. Co do tych artykulow to pierwszy z nich to ten o Jitter i jakosci Audio prawdwa ? A drugi to ktory? Moglbys bardziej rozwinac wypowiedz? Pozatym nie wiem czy warto kupowac Yamahe jak ma sie Plextora.. jednakze czuje sentyment do Yamahy (model 8824E sluzy mi dzielnie i bezawrayjnie ponad 2,5 roku i wypalil przeszlo 4 tys. plytek).
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 16.01.2003, 01:22   #9
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czlowiek z Alstora podczas rozmowy telefonicznej stwierdzil, ze jest to blad konstrukcyjny, ktory zostal wyeliminowany w kolejnej wersji sprzetowej. Zapewnial mnie ( ja mimo wszystko mam swoj rozum ), ze te dziwne oglosy zle wywazonego nosnika nie maja wplywu na jakosc oraz zywotnosc. nie do konca sie z nim zgadzam, choc nie mam jak tego udowodnic. Logiczne dla mnie jest, ze takie drgania NA PEWNO nie sa obojetne dla sprzetu jak i plytki ktora sie przeciez nagrywa w tym samym momencie... Natomiast stukanie jest zecza normalna. W tym modelu Plextorkam zostalo zmienione wiele konstrukcji. Miedzy innymi zostal wprowadzony nowy silniczek sterujacy optyka i to on wydaje takie dzwieki. Zreszta wystarczy przesledzic wyniki testow, np. czasu dostepu ( seek time ), aby stwierdzic ze owy naped jest rekordzista w tym tescie. Ten slilniczek naprawde baaardzo szybko zmienia kierunek, steruje szybko i precyzyjnie ukladem soczewki, a jest to okupione tym wlasnie stukaniem...

Reasumujac, wiele roznosci mozna zaakceptowac, ale wydaje mi sie ze te dzwieki wibirujacej plyty i licho wie jeszcze czego nie sa do zaakceptowania - przynajmniej dla mnie. Jak stwierdzil SID, nie ma sie co podniecac kolejnymi wynikami benchmarkow, czy roznica 1-go procenta, bo to nie o to chodzi. Dla przykladu, wiekszosc audiofilskich kolumn glosnikowych jest dwu lub dwu i poldrozna, nie mowiac o tym ze w danych techniczych podane pasmo przenoszenia jest "wezsze" niz w np. "Tonsilach". Ale chyba nikt mi nie powie ze takie Tonsilowskie Voyageryy albo Scherzo graja lepiej od kolumn firmy B&W, Sonus Faber czy Tanoy... Ja tez czesto ulegam sugesti i mysle ze kazdy ma swoje slabosci ktore sa wykorzystywane przez wielkie korporacje a wlasciwie marketing. Dobrze jest wtedy miec kogos kto otworzy oczy... Lub samemu sie obudzic....

Pozdrawiam. Rafal...
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 16.01.2003, 08:13   #10
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
heh co do Tonsili to mozna sie klocic - te kolumienki, choc tanie i polskie maja od lat grono ludzi ktorym ich dzwiek i tylko ICH dzwiek odpowiada... jakas taka cieplote w sobie maja... kwestia kasy i sluchu

co dokladnie napisali o tym jitterze bo nie moge tego znalesc - z tego co ewiem to jest to losowy rozrzut chwil probkowania - zjawisko teoretycznie nie do wyelilminowania - mialem z tego laborke na Teorii Syg i Modulacji... - tylko ze ten rozezut to sie najabrdzioej uwidacznia podczes nagrywania w studio a nie w nagrywarkach...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 16.01.2003, 12:14   #11
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mialem kiedys kilka roznych kolumienek Tonsilowskich... To bylo baaardzo dawno jak jeszcze sie uczylem w ogulniaku i nie bylo mnie stac na nic lepszego.. Moglem tylko na mame liczyc. Najpierw mialem Scherzo potem Bolero; miedzy czasie mialem tez zestawik SubSat 1.0 i 1.1.. Ale minelo troszke czasu i zaczalem zarabiac pieniazki. Do dzisiaj nie kupilem samochodu, bo wolalem zainwestowac w sprzet... Kupowalem cora lepszy ( oczywiscie w mooim mniemaniu ). W zaprzyjaznionym sklepie zawsze moglem sobie w sali odsluchowej posiedziec kilka godzin i posluchac jak muza wplywa w moje uszy z roznych zestawow.. Wtedy to np. zakochalem sie w brzmieniu kolum firmy B&W - Nautilus. Niestety cena byla zabijajaca, ale okazalo sie ze tansze modele, nawet te najtansze tej firmy graja rowniez cudownie. I w taki oto sposob zostalem posiadaczem kolumienek tej firmy. Przytocze dwie rzeczy. Po pierwsze, dokad nie uslyszalem lepszych kolumn to Tonsile graly rewelacyjnie, a po drugie jest takie powiedzenie " Jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma..."

Po za tym mysle ze dla przecietnego nastolatka ktory slucha Rapu, i Techno to faktycznie takie Tonsile model TON200, beda lepsze od B&W, bo (...) liczy sie BAS Zeby walilo az leb peka - cytuje kolege mojej mlodszej siostry....

Co do Jitter, to panowie przetestowali i porownali do siebie Yamahe i Plextora pod wzgledem jakosci zapisu Audio i wplywu predkosci na jakosc. tu masz linka do pierwsze stronki :

http://www.cdrinfo.com/Sections/Arti...Tests&Series=0

Pozdrawiam. Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 16.01.2003, 15:10   #12
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Po za tym Laser, duzo daly mi tez posty wymieniane z Toba....Dziekuje.

Pozdrawiam,Rafal.
Witam !

Jak pewnie sam zauwazyłes napaliłem sie na te YAMAHE od momentu kiedy wyszła na rynek - poprostu jedyne co mnie hamowało to jej ówczesna cena, oraz to ze mam sprawny narazie wystarczajacy mi sprzet.

Za tydzień kupuje nowy HDD nastepnym zakupem bedzie wasnie ta YAMAHA ...

Myslie ze ta konfronatacja pogladów w topicu Yamaha vs Plextor dały nam dwum oraz mam nadzieje ze tesh innym troche do myslenia oraz wniosły troche czegos nowego.

Mi osobiscie duzo do myslenia dała Twoja wypowiedz której mówiłeś o przeprowadzeniu testów nagrywarek / zdaje sie ze na jakims uniwerku ale nie pamietam - wiesz o co chodzi /

Mamy tutaja najlepszy przykad ze Mercedes który jest nie dopracowanym Mercedesem nie jest jush taki jaki powinien być - w końcu Plex to czołówka wiec trzeba od nich wymagac

Dzieki za dyskusje i wymiane pogladów na poziomie Tobie fido oraz wszystkim Tym którzy brali w niej czynny udział ...

Pozdrawiam - Mateusz
Laser jest offline  
Stary 16.01.2003, 16:17   #13
Grzegorz75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Grzegorz75
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 207
Grzegorz75 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moim zdaniem zalety SCSI:

- nie obciąża procesora można wykonywać w tym czasie inne operacje dyskowe a w połączeniu z 8 Mb buforem Yamahy - wypas. W przypadku wypalania audio mogą w takim przypadku wystąpić trzaski przynajmniej na IDE i przy małej wydajności systemu.

- podobno większa trwałość napędu(?)
Zastanawia mnie ta technologia AudioMaster po przeczytaniu tego
Cytat:
Jednak, jeśli chodzi o ilość artefaktów, Yamaha wypadła najgorzej w zestawieniu.
Zerknijcie tutaj:
www.nagrywarki.pl/news.php?&kat=54&podkat=70&podpodkat=0&nid=427&cze sc=2
Dlaczego wszędzie gdzie czytam otej nagrywarce czasy dostepu so podawane od 100-150 ms i dlaczego tak tanieje.

Ostatnio zmieniany przez Grzegorz75 : 16.01.2003 o godz. 16:56
Grzegorz75 jest offline  
Stary 16.01.2003, 17:36   #14
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Grzegorzu, ten test w kturym Yamaha wypadla najgorzej, to jest test na odczyt, a nagrywarki sluza glownie do wypalania, natomiast mozliwosc odczytu nalezy potraktowac jako efekt uboczny... Prawde mowiac, to dla mnie nagrywarki moglyby wogule nie odczytywac CD....
Oceniajac wypalare, nalezy kierowac sie glownie zapisem, a nie kompromisem w relacji odczyt - zapis. Np. Wiele modeli Plextora bylo jednymi z NAJGORSZYCH jesli chodzi o odczyt. Najgorzej wypadala u nich korekcja, DAE, i wiele innych...

Natomiast SCSI ?? hmmmmmm.
Nie wypalam w celach handlowych, lecz tylko dla siebie, i lubie miec dobry sprzet ktorego nie musze co chwila wymieniac na inny... Rzekl bym, ze mam ambicje miec pewne dobra materialne najlepsze... Takie mam hobby, a po za tym ta swiadomosc pewnego rodzaju jest przyjemnym uczuciem...

Pozdrawiam, Rafal
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 16.01.2003, 19:27   #15
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok.. poszukalem i poczytalem troche i tak pokolei:
1. Niska cena Yamahy. Wyglada na to ze z nowym rokiem zostala wprowadzona jakas wielka obnizka z ~640 zl -> ~390, i dotyczy to nie tylko Polski ale tez innych krajow, chocby Hollandia cena: 98 Euro.

2. Co do halasu jaki wydaje Yamaha podczas pracy. Nie widzialem w akcji tego urzadzenia, ale Plextora faktycznie troche halasuje szczegolnie przy poczatkowym obszarze plyty. Na TomsHardware byl zas taki oto tekst "Ograniczone są również wibracje powodowane przez wysokie prędkości obrotowe, które CRW-F1 dodatkowo ogranicza mechanizmem zwanym Dynamic Damper. Zauważyliśmy, że podczas nagrywania przez nagrywarkę CRW-F1 z szybkością 44x, jest ona cokolwiek hałaśliwa, ale całkiem spokojna."
Wiec nie wiem czy akurat odczujesz ta roznice w glosnosci urzadzenia.

3. Co do rezonansu i wibracji to sie zgadza. To wplywa na jakos zapisu. Zreszta prosty przyklad. Trudniej jest Ci pisac po kartce papieru ktora sie porusza i drga. I juz prosta doroga do wplywu takich czynnikow na tak czuly i precyzyjny proces jakim jest zapis laserowy. Nawet urzywanie mechanizmow korekcji wibracji etc. poprawia coprawda skutki uboczne tego zjawiska.. ale takie wibracje nie sa obojetne dla napedu, i skraca to jego zywotnosc, ze wzgledu na wieksze zurzycie mechaniczne.

4. Co do testu JITTER. No to rzeczywiscie. Jestem pod wrazeniem wynikow jakie wychodza spod lasera Yamahy. Nawet w zwyklym trybie 4x pali lepiej niz reszta urzadzen.

5. Ceny tak jak mowilem: Yamaha EIDE BOX = ~380zl, Yamaha SCSI BOX = ~600zl. Wiec jak chcesz miec koniecznie SCSI dokladasz 220 zl i masz.

6. Wracajac do plexotra. Od ktorej wersji Revision ten blad zostal usuniety? Nie wiesz moze ?

7. Co do tego stukania chodzilo mi o cos innego. Ale problem juz ustalilem... byly winne plyty. Dokladnie mialem takie zajwisko namysli, ktore jest zupelnie czym innym niz przesuwem glowicy zwiazanym z wyszukiwaniem. Ok.. idzie o takie zdarzenie. Naped przeprowadza weryfikacje nagranej plyty.. odczytuje.. odczytuje.. i nagle PYK PYK wyrazne stukniecie, zwalnia sie predkosc odczytu dramatycznie.. znow troche PYK PYK.. i czyta powoli, koncowe obaszary plyt. Dzialo mi sie to tylko na Plexie, (DVD Toshiby, i nagrywarka Yamahy) nie mialy tego problemu. Okazalo sie ze winne byly plyty -> Platinium Mutlispeed, bo po przeprowadzeniu testow okazalo sie ze tylko one cos takiego wywoluja. Co do samego PYK PYK, to jest to efekt.. nie wiem jak to dokladnie opisac, pewnego ruchu samej glowicy lasera, a nie jak w przypadku stukania calego "wuzka" w ktorym ta glowica sie znajduje. Przy problemach z odczytem tez mozna w niektorych napedac spotakac sie z wlasnie takim tykaniem glowicy.

8. Ano.. skrajne prekosci sa jak wiadomo przesadzone, i nie ma co sie cieszyckolejnymi Xami na napedzie. Samo 48x juz jest przesadzone, nie mowiac o 52x. Cyfry robia wrazenie na pudelku, zas w praktyce to sa sekundowe roznice, a przekladajace sie bardziej na pogorszony zapis. Stad optymalne predkosci dla danych to w przedziale 24-32x... no a dla audio to 2x-8x.

9. Nie wiem czy mi tez sie oplaca kupowac ta Yamahe. Audio nie nagrywam bo wszystko trzymam w mp3 i slucham z komputera na zestawie 5.1, lub w przenosnym odtwarzaczu mp3, ale zalezy mi na jakosci danych... i jak juz bylo mowione, jak nagrywarka swietnie zapisuje audio, to sadze ze i dane tez. Od poczatku mnie ten model interesowal, ale odstraszyla mnie 1 roczna gwarancja, a jako ze duzo nagrywam balem sie ze urzadzenie padnie mi po roku.. a juz gwarancji nie bedzie. 2 lata to wiekszy margines bezpieczenstwa, a do tego czasu juz pewnie bede palil na DVD+RW, albo Blue Ray Za to Tobie Fido.. jako pasjonatowi audio, Yamaszka pewnie bedzie bardzo dobrze sluzyc.

10. No i wlasnie jestem w kropce brac ta YAmahe czy nie Wyznaczinki to:
- duza wytrzymalosc napedu i bezawaryjna praca
- swietna jakosc zapisu danych
- kopiowanie zabezpieczen i jakos zapisu audio mnie wogole nie interesuje bo sprzet do tego nie sluzy

.. sprzet sluzy praktycznie w firmie do kopi zapasowych waznych danych, a prywatnie nagrywam sobie na nim mp3, i rozne dane sciagniete z netu. he..he.. anime . Mam Plextora i nie wiem czy warto brac ta Yamahe do kolekcji czy tez nie. Ale tak z sentymentu do tej firmy i wlasnej satysfakcji chyba bym wziol. Funjcja T@2 tez wydaje sie ciekawa Mily bajerek.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.