Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.02.2002, 17:48   #1
johnnywalker
Gość
 
Posty: n/a
trzaski na scieżkach w audiocd

MAM MAŁY PROBLEM Z PRZEGRYWANIEM PŁYTEK AUDIO. MIANOWICIE CHODZI O TO ŻE NA PŁYCIE SŁYCHAĆ UCIĄŻLIWE TRZASKI I JAKOŚCIĄ DZWIĘKU NIE RÓŻNI SIĘ ONA OD PŁYT WINYLOWYCH. PODJRZEWAM ŻE PROBLEMEM JEST MÓJ CZYTNIK CD KTÓRYM ROBIĘ OBRAZY PŁYT. PRZEGRYWAM JE ZA POMOCĄ CLONECD A DO USTAWIANIA TEGO PROGRAMU UŻYWAM CLONY. TEN WŁAŚNIE PROGRAM ZAZNACZA MI OPCJĘ ODCZYTU DANYCH SUBKANAŁOWYCH ALE MÓJ CD ROM NIE JEST KOMPATYBILNY Z CLONECD (CZY MOŻNA COŚ Z TYM ZROBIĆ?). PODCZAS KOPIOWANIA NERO 5.5.0.4 TRZASKI RÓWNIEŻ WYSTĘPUJĄ. NAGRYWAM PŁYTKI AUDIO Z PRĘDKOŚCIĄ x2 PONIEWAŻ SŁYSZAŁEM OD ZNAJOMYCH ŻE PŁYTKI AUDIO MOŻNA NAGRYWAĆ MAKSYMALNIE Z TĄ PRĘDKOŚCIĄ BO INACZEJ NIC Z NICH NIE BĘDZIE (CZY TO PRAWDA?), MIMO TEGO I TAK SĄ SZUMY I TRZASKI. POMÓŻCIE MI. NIE WIEM CO ROBIĆ.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

PIII 500 Mhz 192MB RAM
CDRW: PHILIPS PCRW 1208
CD: SAMSUNG DVD-ROM SD-608
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2002, 18:50   #2
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po pierwsze nie rob tego przy pomocy cdeka tylko nagrywarka rob image na dysku
po drugie to nie wiem ale chyba nie clonem polecam od siebie nero kopiowalem juz sporo plytek audio ale jesli zalezy ci na prawde bardzo i jetes audiofilem to feurio rulez jesli chodzi o audio
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 14.02.2002, 20:01   #3
mAsTeRfX
Gość
 
Posty: n/a
robisz tak zgrywasz ścieżki do plików mp3 (Jakość między 160 a 224) potem wypalasz w nero jako cd audio i jest ok.
a plytki audio można nawet nagrywać 8x ale radze 4x
 
Stary 14.02.2002, 21:15   #4
qbax
Gość
 
Posty: n/a
Ścieżki audio zgrywa sie za pomocą specjalnych programów np. cddae99 lub eacd, najlepiej za pomocą nagrywarki. Co do prędkości nagrywania to 8x jest ok. Bez sensu jest robienie z nich mp3- zrzucaj ścieżki do plików wav. Pozdrawiam.
 
Stary 15.02.2002, 11:38   #5
mAsTeRfX
Gość
 
Posty: n/a
tylko że wawy cholernie dużo zajmują ok 50MB jeden
 
Stary 15.02.2002, 12:03   #6
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to zalezy.Mniej wiecej jest to tak 1minuta =10 MB
bgn jest offline  
Stary 15.02.2002, 12:40   #7
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
mAsTeRfX (14-02-2002 21:01):
robisz tak zgrywasz ścieżki do plików mp3 (Jakość między 160 a 224) potem wypalasz w nero jako cd audio i jest ok.
a plytki audio można nawet nagrywać 8x ale radze 4x
Sprawdź sobie prawie na pierwszej stronie CDRInfo termin "kompresja stratna". A potem sobie zrzucaj z bitratem 160.

johnnywalker
Nie kompresuj audio do mp3 i odwrotnie o ile chcesz zrobic zwykłą kopię audio. Według mnie możesz zrobić zrzut na dysk lub skopiowac w locie - może to mieć znaczenie ale nie musi. Użytkownicy EAC-a wykonują obraz tracków na dysk. A potem kopia na płytę czymkolwiek.
Muszę się przyznać że dziwne są te trzaski i szumy. Nie spotkałem się z czymś takim.
Może ktoś coś na ten temat wie?
Pozdro
Pedros jest offline  
Stary 15.02.2002, 22:11   #8
mholy
Gość
 
Posty: n/a
polecam EAC do zgrywania , jasli zalezy Ci na jakosci/nero tez robi to dobrze/uzywając nagrywarki;cały czas mówię o wav-ach,mp3 oprócz niewielkiej ilości zajmowanego miejsca ma same wady
 
Stary 15.02.2002, 23:16   #9
Marius The Mad
Gość
 
Posty: n/a
Prawda. MP3 sa do d... Sciagnij EAC, posiedz przy nim troche, skonfiguruj, zrob troche miejsca na dysku, skopiuj utwory na nagrywarce do wavow i wypal nero albo czyms innym, byle dobrym (feurio np.). Predkosc - x8. A dlaczego EAC? Jesli masz EKSTREMALNIE dobry naped, mozesz uzyc czegos innego. Jesli nie uwazasz swojego sprzetu za najlepszy we Wszechswiecie, to EAC jest JEDYNYM programem, ktory potrafi PRAWIDLOWO zgrac sciezki audio do wavow (prawidlowo = wavy beda identyczne co do bitu z tym, co jest na plycie). Kumpel ma nagrywarke LG 8120B. Po zgraniu audio do wavow za pomoca easy cd plik brzmial tak tragicznie, ze gosc odinstalowal to @#$%^.
Nigdy nie lubil uzywac EAC, bo czasem jest naprawde powolne, ale teraz jakos sie przekonal :-) www.exactaudiocopy.de
Powodzenia.

Marius The Mad
 
Stary 16.02.2002, 10:51   #10
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No proszę, co niektórzy zrozumieli moje przesłanie ;-)

Gratulacje i oby was było więcej!
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline  
Stary 16.02.2002, 20:44   #11
CD
Gość
 
Posty: n/a
nagrywam odrobinę w podobnym stylu co ty i z tym problemem poradziłem sobie w ten sposób, że wyłączyłem wszystkie ustawienia w clonie bez żadnej zabawy ze zgrywaniem ścieżek, a jakość taka sama albo lepsza ...
 
Stary 16.02.2002, 23:53   #12
Marius The Mad
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Zbieg12 (16-02-2002 11:51):
No proszę, co niektórzy zrozumieli moje przesłanie ;-)

Gratulacje i oby was było więcej!
Eee... Jakie przes... Aaaa... ;-) Mila rzecz, ta wyszukiwarka postow :-) "Na pohybel AudioGrabberowi !", jak glosi zaklecie, wyryte runami na pewnym starozytnym, krasnoludzkim mieczu ;-) Nie sugerowalem sie przeslaniem (bo ja... tego... tylko chwilowo tutaj - osobiscie nie mam nagrywarki :-( ), ale LOGIKA I JAKOSCIA DZWIEKU. Masz racje, oby nas wiecej ;-)
Pozdrawiam.

Marius The Mad
 
Stary 17.02.2002, 12:49   #13
mAsTeRfX
Gość
 
Posty: n/a
lepsza napewno nie będzie
 
Stary 17.02.2002, 22:47   #14
Marius The Mad
Gość
 
Posty: n/a
Czy ja wiem...? Clone ma bledy i nie radzi sobie z NIEzabezpieczonymi plytkami (kumpel mial juz problemy), wiec moze jednak bedzie lepsza po wylaczeniu wszystkiego? Ale do EAC nie ma co porownywac ;-)
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.