Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.06.2004, 05:17   #1
Mjoker
The Great Searcher
 
Avatar użytkownika Mjoker
 
Data rejestracji: 10.06.2004
Lokalizacja: Twilight Zone / Delta Quadrent
Posty: 2
Mjoker w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question "zawieszanie sie" procesu nagrywania

Witam. Mam pewien problem, ktory postaram sie opisac jak najdokladniej wraz z okolicznosciami - a nuz znajdzie sie jakies wyjasnienie/porada.

Od jakiegos czasu podczas nagrywania pojawia sie blad, polegajacy na czyms, co z grubsza mozna opisac jako "zawieszanie sie" procesu nagrywania. Postep procesu dochodzi do zazwyczaj 99% [lub 98%, w kazdym razie sama koncowka procesu], po czym staje [nie finalizuje sie]. Jednoczesnie przestaje reagowac rowniez nagrywarka [nie wysuwa podajnika z plyta; dioda sygnalizujaca aktwnosc/prace urzadzenia nie swieci sie; pomimo tego, ze komputer widzi naped, sprawia on wrazenie "pustego" - nie mozna przejrzec tego, co sie zdazylo nagrac]. Dodatkowo program nagrywajacy staje sie nagle "przyblokowany" i sa trudnosci z jego wylaczenie ["zwisa" z lekka i trzeba go wylaczyc z Menadzera Zadan]. Sila rzeczy brak jakichkolwiek komunikatow o bledach czy to od programu [typu "unsuccessful burning"], czy od systemu podczas czynnosci [w stylu: "program wygenerowal bledy..." etc.]... Po prostu Big Nothig - nic sie nie dzieje. Dopiero po restarcie komputera nagrywarka staje sie znow widoczna.
Parametry nagrywarki: LG GCE-8520B; ma nieco ponad rok. Uzywam programu Nero Buring Rom 6 w systemie Windows 2000 Professional.

Zjawisko nie pojawia sie za kazdym razem, wystepuje dosc nieregularnie [np. 6-7 plyt nagranych bez zarzutu - plyta osma = problem; innym razem: pierwsza nagrywana plyta = problem; jeszcze innym: dwie-trzy plyty z rzedu = problem; czasem to jest co druga plyta...], jednak zdarza sie na tyle czesto, ze stalo sie to zastanawiajace [tylko w ciagnu ostatnich dwoch dni skaszanilo mi sie w ten sposb ok. 10 plyt roznej pojemnosci i roznych producentow... az tyle roznych plyt zwyczajnie zwalonych? hm...]. Zwlaszcza, ze przez dlugi okres czasu nic takiego sie nie dzialo, poza tym zdarza sie to bez wzgledu na producenta [uzywam plyt wielu roznych producentow, tam, gdzie obecnie pojawia sie blad, wczesniej wszystko bylo bez zarzutu] czy pojemnosc plyty [zarowno w przypadku plyt 700MB, jak i np. 800MB, zwyczajnie i dopuszczalnymi overburnami - rowniez kiedys bylo wszystko O.K. i na nagrywarke/proces nagrywania nie mozna bylo narzekac].
Dodam jeszcze, ze:
[1] Nie zaistnialo nigdy zadne oczywiste zdarzenie, ktore mogloby uszkodzic nagrywarke jak np. przekroczenie limitu overburnu i nieudana taka operacja; nagrywarka nie bylo rozbierana, nie byla narazona na uszkodzenia mechaniczne i przez wiele nagrywanie przebiegalo bez zarzutu [wyjawszy bledy nagrania zwiazane ze zwisem systemu, gdy byl to jeszcze Windows 98, bardzo niestabilny, i "niedograniem" plyty].
[2] Nagrywarki uzywam do kopiowania plikow z plyty na dysk nieslychanie rzadko, tylko w wyjatkowych sytuacjach - gdy np. cdrom z jakichs wzgledow plyty nie widzi czy ma klopot z przekopiowaniem czegos; nie eksploatuje nagrywarki na inne sposoby - gdy gra wymaga plyty w napedzie czy do ogladajania film "na zywca" z plyty.
[3] Podczas nagrywania komputer [Pentium IV 2,6 GHz Hypertherading, 512 MB RAM] nie bywa jakos wybitnie przeciazony, tak, zeby to bylo w jakis sposob odczuwalne czy widoczne, a juz zupelnie by moglo sie cos "wywalic". Zreszta problem wystapil kiedys rowniez w momencie, gdy nagrywanie bylo jedynym procesem [nie liczac tych, ktore chodza pod winda automatycznie po uruchomieniu]. Wiec juz calkiem nie mam pomyslu, co by to moglo byc i co z tym fantem zrobic, a wyglada to dosc nieciekawie...

Czy komus zdarza lub zdarzalo sie cos podobnego? Czy przyczyn takiego stanu rzeczy szukac w:
-- techicznych klopotach z nagrywarka?
-- problemach zwiazanych z oprogramowaniem]?
-- w bledach systemowych [system byl nie tak dawno reinstalowany po formacie dysku - mniej wiecej 3-4 mies. temu]?
-- a moze to jeszcze cos innego?
Z gory dzieki za jakas odpowiedz/porade.
Pozdrawiam serdecznie.
PS: Jesli ewentualnie jakichs danych w moim poscie brak, chetnie doprecyzuje w razie potrzeby.
__________________
Q'pla!

---
"That's no moon [...] That's a budong!" [J.Crichton]

Ostatnio zmieniany przez Mjoker : 10.06.2004 o godz. 08:11
Mjoker jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2004, 09:21   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Możesz spróbować przeczyścić soczewke. Ja stawiam na wymiane płytek na inne i nagrywarka do serwisu !NIESTETY!
Piterniel jest offline  
Stary 12.06.2004, 06:29   #3
ME
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 89
ME w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Mam ten sam problem i myślę że wina tkwi w nero 6
Na innych programach się to niezdarza
Program zawiesza się zazwyczaj przy wypalaniu lead out i tylko wyłącznie przy nagrywaniu danych
Używam takze innych programów i niema to miejsca
Używam win XP, nagrywarka Plextor i Asus
Może to wina płyty głównej i kontrolera ide?
__________________
Plextor PX 755A
ME jest offline  
Stary 12.06.2004, 08:38   #4
Dragon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.09.2003
Posty: 120
Dragon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może trojan.
Mis się komputer zawieszał, gdy wkładałem płyte do napędu. Okazało się , że były trojany, których Norton 2003 nie wykrywał. Sprawdź dysk np. demem MKS-vira (on mi je odnalazł).
Dragon jest offline  
Stary 12.06.2004, 12:59   #5
Mjoker
The Great Searcher
 
Avatar użytkownika Mjoker
 
Data rejestracji: 10.06.2004
Lokalizacja: Twilight Zone / Delta Quadrent
Posty: 2
Mjoker w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ME
Witam
Mam ten sam problem i myślę że wina tkwi w nero 6
Na innych programach się to niezdarza
W tym cos moze byc [nagrywam w zasadzie tylko dane sensu stricte, nie nagrywam cdaudio ani dvd].
Wkurzylam sie wlasnie powaznie, napozyczalam sobie kilka plyt cdrw, zainstalowalam sobie przez dwoma godzinami pod linuksem programik ECLIPT Roaster [nawiasem mowiac bardzo dobry program - jak widze z praktyki, znacznie bardziej przypadl mi do gustu niz np. GNOME-Toaster] i zaczelam tam nagrywac. W Efekcie problem mi nie zainstnial na plytach cdrw, wiec sprobowalam ze zwyklymi i tez bylo okej [wnioskuje wiec, ze ewentualny klopot techniczny mozna odsunac na plan dalszy, ale hm... moje nagrywareczka kochana i tak nie uniknie wizyty w serwisie]. Przyznam, ze nie chwilowo chce mi sie juz testowac innych programow windozowych [zrobie to kiedys, jak mi plyt obrodzi :oczko.
Dzieki serdecznie za porady. Zawsze dobrze znalezc chociaz jakis punkt zaczepienia i zaczc robic testy pod jakims katem.

Z roznych przyczyn czesciej musze byc pod winda niz pod linuksem, wiec mam jeszcze jedno pytanie: czy ktos moglby polecic mi jakis w miare dobry, bezpieczny i wygodny program do nagrywania, chodzacy pod winda [wazne, zeby bez problemow obslugiwal nagrywanie z overburnem, w tym plyt do 800 MB]? Bo Nero to ogromny bloody kombajn, ma mase funkcji, z ktorych nie korzystam wcale [tradycyjnie jak wiekszosc programow windozowych ], natomiast jesli lubi sie czasem tak wychrzanic, jak sie wychrzania i powodujac straty, to.. hm.. no coz... czas na goodbye dear Nero...
__________________
Q'pla!

---
"That's no moon [...] That's a budong!" [J.Crichton]

Ostatnio zmieniany przez Mjoker : 12.06.2004 o godz. 13:48
Mjoker jest offline  
Stary 12.06.2004, 13:42   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie wiem ,czy w tym akurat jest problem...
ale zły key (piracki) do Nero, także jest przyczyną wysypywania się Nero podczas nagrywania.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.