Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.06.2004, 20:08   #1
22
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 25
22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question zwykła płyta CD-R a wypalanie audio???

wsio

mam 85 min utworów w postaci pojedyńczych mp3 i chce je wypalić na zwykłej płycie CD-R 800MB/90min jako audio, czy to sie da na zwykłej czy musi być jakś specjalna pod audio, i jaki program do tego polecacie [ byle nie nero bo mi się wiesza]
22 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.06.2004, 21:26   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
audio chyba ci się nie uda overburningiem nagrać bo lasery w odtważaczach nie są przystosowane do odczytu tak wypalonych CD, a do nagrywania użuj np. WinOnCD5 lub 6, CDRwin3 lub 5, lub jakąś darmową aplikacje do wypalania
Pozdro
__________________

gallus jest offline  
Stary 12.06.2004, 16:46   #3
Quattro Pete
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 6
Quattro Pete w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

22,

Spokojnie. Wypalałem już parę płyt zawierających do 90min materiału audio na płytach CD-R 90min (Philips CD-R90) bez problemów. Używałem Nero 5.5.coś.tam z overburn oczywiście.

Chodzi na wszystkich moich domowych odtwarzaczach CD poza jednym - discman'em Philips - na tym chodzi, tylko jak chcesz przeskoczyć do utworu, który znajduje się powyżej 80 minuty, to już tego utworu nie potrafi znaleźć. Ale jak ustawisz na "Play", to sam do końca płyty dojdzie. W innych odtwarzaczach jest bez problemu.

Pozdr.
Quattro Pete jest offline  
Stary 13.06.2004, 16:23   #4
primo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.06.2004
Posty: 23
primo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mój 4-o letni Phillips odtwarza 90 min płytki, a Yamaha 7 letnia też!!!/nero z OVERB... to wypali np.
primo jest offline  
Stary 13.06.2004, 18:44   #5
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś u kumpla testowałem badziewną esperanze 99 min na cd Diora 704 nagrywaną na LG 8320, muzyczka grała do końca bez problemów tj. do ok 99 minuty, ale nie polecam takich płytek, no może ew. TDK 90.
Ricki jest offline  
Stary 13.06.2004, 21:57   #6
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 22
wsio

mam 85 min utworów w postaci pojedyńczych mp3 i chce je wypalić na zwykłej płycie CD-R 800MB/90min jako audio, czy to sie da na zwykłej czy musi być jakś specjalna pod audio, i jaki program do tego polecacie [ byle nie nero bo mi się wiesza]
Bez problemu nagrasz to na zwyklej plycie CDR. Te ktore sa oznaczone jako "for AUDIO" roznia sie tylko tym ze posiadaja w ATIP specjalne oznaczenie mowiace wlasnie o tym ze sa to plyty AUDIO. Poza tym fizycznie nie roznia sie niczym. Ten wpis potrzebny jest tylko dla STACJONARNYCH nagrywarek, ktore w wiekszosci odmawiaja zapisu na zwyklych plytach CDR. Ale nie dzieje sie tak ze wzgledu na gorsza jakosc zwyklych plyt tylko na celowe blokowanie zapisu CDR przez producentow czesci stacjonarnych nagrywarek. Chodzi tu o tantiemy, swego rodzaju podatek ktory wliczony jest w cene nosnika oznaczonego jako "for AUDIO". Dlatego te plyty sa zdecydowanie drozsze niz zwykle. Co do jakosci to markowa plyta CDR bedzie o wiele lepsza niz jakas "no name AUDIO"
Sebastian997 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.