Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.03.2002, 10:00   #31
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser (01-03-2002 21:20):
Miałem Lg 48x padł po 1.5 roku [ chyba rekord jak na Lg ]
To co powiesz o LG x32, ktore mam w robocie? pracuje od 35 miesiecy, a ten CD byl zanim zaczalem pracowac i nadal jest w pelni sprawny
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.03.2002, 14:27   #32
BARTI
Gość
 
Posty: n/a
Wiek napędu nie zawsze mówi o jego "przebiegu"
Można mieć napęd kilka lat i używać go sporadycznie ale przypuszczam że większość ludzi z tego forum używa je na maksa
pozdro
 
Stary 06.03.2002, 09:08   #33
IGI
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.03.2002
Posty: 34
IGI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
okiej i ja sie przylacze !!!
Nowosc w tym poscie ----- LiteOn 24x dziadek rok produkcji 1998 czyta i czytal wszystko swietnie az do konfrontacji z plytkami z ricoha 12x10x32 ktore odczytuje po 20 min mielenia ale jak juz odzyta to idzie swietnie a tak to czyta wszystko bez problemow
Hitachi czy jak to sie tam pisze 1996 ? 4x czyta za***iscie super korekcja bledow ale cdrw wiadomo nie widac
NEC cdr-272 1996 chyba x2 czyta tloczone czasem wypalane
Toshiba x2 i x4 czytaja dobrze ale maja problemy z audio i czasem z wypalanymi plytkami
IGI jest offline  
Stary 06.03.2002, 09:15   #34
IGI
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.03.2002
Posty: 34
IGI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
okiej i ja sie przylacze !!!
Nowosc w tym poscie ----- LiteOn 24x dziadek rok produkcji 1998 czyta i czytal wszystko swietnie az do konfrontacji z plytkami z ricoha 12x10x32 ktore odczytuje po 20 min mielenia ale jak juz odzyta to idzie swietnie a tak to czyta wszystko bez problemow
Hitachi czy jak to sie tam pisze 1996 ? 4x czyta za***iscie super korekcja bledow ale cdrw wiadomo nie widac
NEC cdr-272 1996 chyba x2 czyta tloczone czasem wypalane
Toshiba x2 i x4 czytaja dobrze ale maja problemy z audio i czasem z wypalanymi plytkami
cyberdrive 24x totalna porazka tej firmy srednia dlugosc zycia okolo 3 miesiecy
wogole ta firma to jeden wielki shit
creative 40 x po roku zaczynaja sie sypac - napedy tej firmy to badziew
sony super dzialaja swietnie mam jakas stara x2 bez tacki (wypadla )))) a mimo to dziala super (bez cdrw of course)
wszystkie napedy testowane w warunkach niemalze bojowych czyli w szkole sredniej a dokladniej w technikum pelnym dresiwa
a takzeu mnie w domu
liteon np ma pekniete mocowanie od lasera - ta czesc osadzona na prowadnicy
i w zamian tego przykleilem kawalek plastiku a sprzet zacza dzialac dalej - widac jakis drehhhh sie wk....... (aa laser jest sanyo)
IGI jest offline  
Stary 06.03.2002, 10:54   #35
Rock_n_Rolf
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.03.2002
Posty: 3
Rock_n_Rolf w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Posiadam Teac CD-RW 4x4x32 od przeszło 12 mesięcy, używam go codziennie (wypalanie, odczyt) i skrzywdziłbym go gdybym go obraził stwierdzeniem o nieprawidłowym działaniu. Nie jestem nerwowy więc te prędkości mi odpowiadają.
Podzielam również opinie iż stare i wolne ale niezawodne. Na razie nie śni mi się wymieniać :-). Natomiast Philips CD-R(VideoCD) 12x z 1997 po ok.roku zaczął szwankować z odcztytem. Działa ja sam chce. Zanim zacznie czytać to i mnie nerwy zaczynają ponisić! Ale jestem na niego skazany :-( (niestety).
Rock_n_Rolf jest offline  
Stary 06.03.2002, 17:11   #36
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wprawdzie większość firm została już opisana ale ja tu też dołącze własne doświadczenia w pracy mam
hitahi x32 niby wszystko ok ale głośność wysuwania tacki jest podobna do przjeżdzającego pociagu i tak jest od 3 lat ale działa poprawnie
w domu miałem jakiś chiński bez nazwy x52 ale jak się rozpędzała też było ciężko wytrzymać zamieniłem w miejscu zakupu na acera x50 i jest cichutki i komfortowy jak narazie działa prawie rok i nic się z nim nie dzieje zobaczymy dalej, kolega miał acera x32 i padł po roku przestał czytać ,teść ma też acera x48 i chodzi dwa lata bez zarzutu,kolega ma pioniera x32 i jedynym mankamentem jest to że niemożna do niego włożyć małej płytki ale działa poprawnie.

pozdrowienia
jacoob jest offline  
Stary 29.03.2002, 00:28   #37
kolarz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2002
Posty: 15
kolarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój pierwszy Creative z pilotem chyba x40 padł po roku ,qumpel miał takiego i to samo.
Następna była nagrywara Memorex4420(Ricoch7040) padła po 2,5 latach i miała problem z czytaniem tłoczonych płyt 700MB od Chipa.
Teraz mam DVD LG x12 piękna korekcja błędów ,cichy jak narazie od ponad roku bez problemów.
Qumpel ma CTX x52 i czyta jak chce kiedy chce-kończy sie.
A innemu qumplowi w LG x 52 wybuchają płyty.
Pozdrawiam kolarz
kolarz jest offline  
Stary 29.03.2002, 09:07   #38
Marks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.03.2002
Posty: 2
Marks w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak na marginesie, wszyscy pewnie wiedza, ale... mowia ze Cd-romy Creativa sa bardzo dobre, tzn jest taka opinia. OK! Samsungow nie kupujcie, to jest najwieksze ***, a tak a propos wlasnie to samsung robic cd-romy cretivowi podobno i dlatego wlasnie zywotnosc ma jaka ma, ja narazie mam ASUSA x50 rok i chodzi dobrze
Marks jest offline  
Stary 29.03.2002, 22:03   #39
Pab
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 80
Pab zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pasuje mi taki duecik (od 11 m-cy):
DVD Toshiba SD-M1502 (Toshiba wtykał nos w spec. Windowsów)
Teac CD-W512EB 12x/10x/32x (Hmm... nie najnowszy, ale nie zawiódł mnie nigdy, chyba że sam coś w sofcie spieprzyłem)
Kiedyś CD-ek również Teac - bezbłędnie wszystko czytał.
I tyle.
__________________
Cze!
Pab
Pab jest offline  
Stary 29.03.2002, 22:40   #40
bartR
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 37
bartR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mialem NEC x24 i pracowal przez ponad 3 lata az w koncu padl ...
bartR jest offline  
Stary 30.03.2002, 11:10   #41
kondzik
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kondzik
 
Data rejestracji: 24.07.2001
Lokalizacja: Polska
Posty: 95
kondzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LG x32, 3 letni, może nie najlepszy ale czyta wszystko, miał drobną awarie ale dostał z buta :-)) i działa dalej
kondzik jest offline  
Stary 30.03.2002, 14:28   #42
Slajer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2002
Posty: 5
Slajer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siemanko
A ja wam powiem jedno-LG 40x to najwiekszy badzief. Mam Lite on
24x10x40 i jak copiuje jakiegos cd to mi bufor skacze jak brazylijska ****** bo nagrywara nagrywa 2400 kilo\s a ten k****ewski LG czyta 600 kilo\s i to jeszcze z przerwami. Na testy do Cd polecam Nero speeda, mozna przynajmniej zobaczyc co i jak wyglada na tych cd romach a moja statystyka looking tak:
LG 6x total traktor, sie gry zacinaly a sie nagrzewal lepiej od kaloryfera w zime
LG 32x po kilku miechach poszedl spac na smieciach wogule plyt tloczonych nie widzial nie wiem czemu
LG 40x spoczatku dobrze, mam go juz od 3 lat i chodzi jako tako, ale na predkosci to on stracil i to powaznie, startuje z plytkami nawet szybko ale czeba czekac chwile
LG4x4x4x24czy 32 nie kojarze- nagrywac to to nagrywa ale wooolnooo mial problemy z czytaniem audio a tak poza tym to czytal plytki i tloczone i CD-r\rw ale juz 90 min i 99 to se mozna pomazyc
Lite-on 24x10x40 moja sweet nagrywareczka, chodzi jak burza czyta
jak tornado tylko troche start za dlugo trwa i tacka sie dziwacznie sunie, tak jaby pod koniec zwalniala. ale wsuwa sie juz normal.
Ijeszcze jedno, predkosci odczytu zalezy tez na czym nagralismy plyte, tloczone chodza zawaliscie, ale pomiedzy esperanza a takim verbatimkiem to roznica jest kolosalna.
Pozdrovka all piratof, nie piratof, i tych ktorzy uzywaja tylko nagrywarek dla siebie, wesolego Alleluja!
__________________
ehh
Slajer jest offline  
Stary 31.03.2002, 01:54   #43
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Slajer (30-03-2002 15:28):
Siemanko
A ja wam powiem jedno-LG 40x to najwiekszy badzief. [...]

Ijeszcze jedno, predkosci odczytu zalezy tez na czym nagralismy plyte, tloczone chodza zawaliscie, ale pomiedzy esperanza a takim verbatimkiem to roznica jest kolosalna.
Również mam (w drugim komputerze) napęd LG 40x od ponad 3 lat i nadal chodzi bez zarzutu... zero problemów z odczytem... czy to płytki Esperanza, czy też Verbatim. Zauważalna różnica w odczycie płytek faktycznie występuje, ale (przynajmniej w moim przypadku) zależy to nie od nośnika na jakim wypalono dane, lecz od nagrywarki którą nagrano dane płytki (czasem też od tego z jaką prędkością były one "wypalone")...
InfoNexus jest offline  
Stary 31.03.2002, 09:08   #44
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wbre powszechnej opinii, ze LG to chłam - mojego x32 maltretuje od 3,5 roku.
Kusiu jest offline  
Stary 31.03.2002, 09:11   #45
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A tak w ogóle to najlepiej wspominam moją starą Toshibę x4!
Kusiu jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.