Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Gry

Gry Szukasz solucji, patchy, trainerów, porad i nie pytasz o cracki lub warezy? Jeżeli tak to jest to dział dla Ciebie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.10.2009, 14:47   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
CoD Modern Warfare 2

Chciałem dać wczoraj, ale nie zdążyłem, no i dzisiaj już pousuwane.. W każdym razie chodzi mi o nowy filmik z Modern Warfare 2, który wyciekł do sieci. O tytule jest już tak głośno, że nawet nie interesując się grami nie sposób nie trafić na jakieś informacje na jego temat. Po tym, co wczoraj zobaczyłem, nie mam wątpliwości, że po premierze dopiero zrobi się głośno. I to niestety w negatywnym świetle.

Filmik przedstawia podobno pierwszy poziom gry i trwa około 10 minut. W tym czasie pokazuje grupę prawdopodobnie terrorystów, którzy wchodzą na lotnisko i zaczynają strzelać do przypadkowych ludzi. Ale to nie jest strzelanie pikseli do pikseli, jak to jeszcze kilka lat temu było w grach. Jest to bardzo realistycznie pokazana masakra, która zaczyna się od strzałów z karabinów maszynowych do grupki ludzi, a potem na dobijaniu czołgających się 'niedobitków'. Szukaniu kolejnych i masakrowaniu ich wśród panicznych krzyków i paniki..

Przyznam, że tak jak do tej pory wszystkie społeczne akcje krytykujące gry za nadmierną brutalność itp. puszczałem mimo uszu (bo w sumie tyle były warte), tak ten filmik zrobił na mnie wrażenie. I zastanawiam się, czy jednak tu nie została przekroczona pewna granica, które może nie że nie wolno było, ale na pewno nie było potrzeby przekraczać. Przy dzisiejszej technologii w grach można pokazać właściwie wszystko i w to jakości zapewniającej praktycznie realistyczne doznania (oczywiście wizualne), trzeba się więc liczyć z tym, że jeżeli pokazuje się masakrę, pokazuje się ją bardzo realnie. Czy więc jest sens to robić..?

Tak, jak przypuszczałem, od wczoraj wszystkie filmiki zniknęły z sieci i pojawiły się pierwsze komentarze twórców, że przecież pokazują rzeczywistość, nie wymyślają tego i takie tragedie rzeczywiście mają miejsce. Nie można temu zaprzeczyć, ale czy to uzasadnia 'wkładanie' czegoś takiego do gry komputerowej? Na świecie dzieje się wiele paskudnych rzeczy i na wiele z nich nie mamy wpływu, ale czy uzasadnione jest kojarzenie ich z zabawą i rozrywką?


To pozostawiłbym każdemu do własnej oceny po obejrzeniu filmiki. Niestety (a może i stety) trudno do niego już dotrzeć, a ja powoli zaczynam się spodziewać opóźnienia premiery (która miała być już chyba za niecałe dwa tygodnie) i usunięcie tego etapu, a przynajmniej jakieś go ocenzurowanie. Co prawda trudno mi to sobie wyobrazić przy praktycznie gotowej grze, w której fabuła jest jednym z najważniejszych czynników, ale twórcy chyba po reakcjach w różnych miejscach (nie widziałem pozytywnej opinii..) uświadomili sobie, że po prostu przesadzili. I to sporo..



Jeśli ktoś wie o czym mowa i ma namiar na filmik, niech tu wrzuci. Ja znalazłem jeden, gdzie są co prawda fragmenty z tamtego (do pierwszej minuty), ale tylko bardzo krótkie urywki. Poza miejscem 'akcji' niewiele jest tu wspólnego. Warto zobaczyć całość. Choćby po to, żeby samemu to ocenić.

http://www.youtube.com/watch?v=XKVeuxcik-0
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 29.10.2009 o godz. 14:51
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.10.2009, 16:03   #2
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Chciałem dać wczoraj, ale nie zdążyłem, no i dzisiaj już pousuwane.. W każdym razie chodzi mi o nowy filmik z Modern Warfare 2, który wyciekł do sieci. O tytule jest już tak głośno, że nawet nie interesując się grami nie sposób nie trafić na jakieś informacje na jego temat. Po tym, co wczoraj zobaczyłem, nie mam wątpliwości, że po premierze dopiero zrobi się głośno. I to niestety w negatywnym świetle.

Filmik przedstawia podobno pierwszy poziom gry i trwa około 10 minut. W tym czasie pokazuje grupę prawdopodobnie terrorystów, którzy wchodzą na lotnisko i zaczynają strzelać do przypadkowych ludzi. Ale to nie jest strzelanie pikseli do pikseli, jak to jeszcze kilka lat temu było w grach. Jest to bardzo realistycznie pokazana masakra, która zaczyna się od strzałów z karabinów maszynowych do grupki ludzi, a potem na dobijaniu czołgających się 'niedobitków'. Szukaniu kolejnych i masakrowaniu ich wśród panicznych krzyków i paniki..

Przyznam, że tak jak do tej pory wszystkie społeczne akcje krytykujące gry za nadmierną brutalność itp. puszczałem mimo uszu (bo w sumie tyle były warte), tak ten filmik zrobił na mnie wrażenie. I zastanawiam się, czy jednak tu nie została przekroczona pewna granica, które może nie że nie wolno było, ale na pewno nie było potrzeby przekraczać. Przy dzisiejszej technologii w grach można pokazać właściwie wszystko i w to jakości zapewniającej praktycznie realistyczne doznania (oczywiście wizualne), trzeba się więc liczyć z tym, że jeżeli pokazuje się masakrę, pokazuje się ją bardzo realnie. Czy więc jest sens to robić..?

Tak, jak przypuszczałem, od wczoraj wszystkie filmiki zniknęły z sieci i pojawiły się pierwsze komentarze twórców, że przecież pokazują rzeczywistość, nie wymyślają tego i takie tragedie rzeczywiście mają miejsce. Nie można temu zaprzeczyć, ale czy to uzasadnia 'wkładanie' czegoś takiego do gry komputerowej? Na świecie dzieje się wiele paskudnych rzeczy i na wiele z nich nie mamy wpływu, ale czy uzasadnione jest kojarzenie ich z zabawą i rozrywką?


To pozostawiłbym każdemu do własnej oceny po obejrzeniu filmiki. Niestety (a może i stety) trudno do niego już dotrzeć, a ja powoli zaczynam się spodziewać opóźnienia premiery (która miała być już chyba za niecałe dwa tygodnie) i usunięcie tego etapu, a przynajmniej jakieś go ocenzurowanie. Co prawda trudno mi to sobie wyobrazić przy praktycznie gotowej grze, w której fabuła jest jednym z najważniejszych czynników, ale twórcy chyba po reakcjach w różnych miejscach (nie widziałem pozytywnej opinii..) uświadomili sobie, że po prostu przesadzili. I to sporo..



Jeśli ktoś wie o czym mowa i ma namiar na filmik, niech tu wrzuci. Ja znalazłem jeden, gdzie są co prawda fragmenty z tamtego (do pierwszej minuty), ale tylko bardzo krótkie urywki. Poza miejscem 'akcji' niewiele jest tu wspólnego. Warto zobaczyć całość. Choćby po to, żeby samemu to ocenić.

http://www.youtube.com/watch?v=XKVeuxcik-0
To juz nie moze byc gier dla doroslych ? Przeciez nie wszystko w co da sie grac jest dla dzieci.
Co z filmami i ksiazkami ?
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 16:29   #3
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Chciałem dać wczoraj, ale nie zdążyłem, no i dzisiaj już pousuwane.. W każdym razie chodzi mi o nowy filmik z Modern Warfare 2, który wyciekł do sieci. O tytule jest już tak głośno, że nawet nie interesując się grami nie sposób nie trafić na jakieś informacje na jego temat. Po tym, co wczoraj zobaczyłem, nie mam wątpliwości, że po premierze dopiero zrobi się głośno. I to niestety w negatywnym świetle.

Filmik przedstawia podobno pierwszy poziom gry i trwa około 10 minut. W tym czasie pokazuje grupę prawdopodobnie terrorystów, którzy wchodzą na lotnisko i zaczynają strzelać do przypadkowych ludzi. Ale to nie jest strzelanie pikseli do pikseli, jak to jeszcze kilka lat temu było w grach. Jest to bardzo realistycznie pokazana masakra, która zaczyna się od strzałów z karabinów maszynowych do grupki ludzi, a potem na dobijaniu czołgających się 'niedobitków'. Szukaniu kolejnych i masakrowaniu ich wśród panicznych krzyków i paniki..

Przyznam, że tak jak do tej pory wszystkie społeczne akcje krytykujące gry za nadmierną brutalność itp. puszczałem mimo uszu (bo w sumie tyle były warte), tak ten filmik zrobił na mnie wrażenie. I zastanawiam się, czy jednak tu nie została przekroczona pewna granica, które może nie że nie wolno było, ale na pewno nie było potrzeby przekraczać. Przy dzisiejszej technologii w grach można pokazać właściwie wszystko i w to jakości zapewniającej praktycznie realistyczne doznania (oczywiście wizualne), trzeba się więc liczyć z tym, że jeżeli pokazuje się masakrę, pokazuje się ją bardzo realnie. Czy więc jest sens to robić..?

Tak, jak przypuszczałem, od wczoraj wszystkie filmiki zniknęły z sieci i pojawiły się pierwsze komentarze twórców, że przecież pokazują rzeczywistość, nie wymyślają tego i takie tragedie rzeczywiście mają miejsce. Nie można temu zaprzeczyć, ale czy to uzasadnia 'wkładanie' czegoś takiego do gry komputerowej? Na świecie dzieje się wiele paskudnych rzeczy i na wiele z nich nie mamy wpływu, ale czy uzasadnione jest kojarzenie ich z zabawą i rozrywką?


To pozostawiłbym każdemu do własnej oceny po obejrzeniu filmiki. Niestety (a może i stety) trudno do niego już dotrzeć, a ja powoli zaczynam się spodziewać opóźnienia premiery (która miała być już chyba za niecałe dwa tygodnie) i usunięcie tego etapu, a przynajmniej jakieś go ocenzurowanie. Co prawda trudno mi to sobie wyobrazić przy praktycznie gotowej grze, w której fabuła jest jednym z najważniejszych czynników, ale twórcy chyba po reakcjach w różnych miejscach (nie widziałem pozytywnej opinii..) uświadomili sobie, że po prostu przesadzili. I to sporo..



Jeśli ktoś wie o czym mowa i ma namiar na filmik, niech tu wrzuci. Ja znalazłem jeden, gdzie są co prawda fragmenty z tamtego (do pierwszej minuty), ale tylko bardzo krótkie urywki. Poza miejscem 'akcji' niewiele jest tu wspólnego. Warto zobaczyć całość. Choćby po to, żeby samemu to ocenić.

http://www.youtube.com/watch?v=XKVeuxcik-0


nie wiem czy wiesz, ale większość gier jest dla ludzi dorosłych. To tak jak z filmami animowanymi. W PL dalej ludzie maja zakodowane ze jak animacja to dla dzieci. Ale wcale tak nie jest.

Prawdę mówiąc to co opisujesz jest dla mnie bardziej normalne niż sadystyczne i masochistyczne metody okaleczania ludzi w filmach pokroju piła (cała 6), hostel, Friday 13(cała seria), japońskie i chińskie kino (np, machine girl). Czy nawet filmy odrobinę bardziej ambitne (Pathology).

Oczywiście może i wydaje się brutalne, ale to Twój wybór czy zagrasz w tę grę, czy obejrzysz film. Jesteś rodzicem. Niestety trzeba się zainteresować co ogląda czy w co gra Twoje dziecko. Świat się zmienił.

Nie mówię że to jest dobre, ale osobiście widzę różnicę miedzy animacją, nawet bliską fotorealizmowi (ale dopóki producenci gier nie idą w tym kierunku - pomimo że mogliby, stajają się poprawiać fizykę itp - był gdzieś art), a filmami gdzie krew przelewa się strumieniami, pokazane jak ludzie cierpią.

Nie wiem, może to zależy tez od podejścia człowieka do gier jako rozrywki. Dla mnie gry były, są i będą rozrywką. Od dziecka traktuję gry jako miejsce gdzie można się odstresować, oderwać się od aktualnego problemu, który się rozwiązuje. Nieraz zagranie jednej planszy - nawet w COD: MW - powodowało, że gdy wracałem do projektu ze w głowie miałem mnóstwo nowych pomysłów i rozwiązań. Ale podkreślam. Gry są dla mnie jedynie rozrywką na chwilę aby oderwać się od aktualnych problemów - nie jest to moje ani zainteresowanie ani zajęcia na 2/3 wolnego czasu. Gram często ale po małym kawałku.

Kończąc ten przydługi post. Gry dopóki nie są fotorealistyczne, będę uznawał za rozrywkę. Nie wiem skąd się bierze takie tabu że w grach wiele rzeczy jest niedopuszczalnych - co w filmach przechodzi i nikt nie pyta.

Wyobraźcie sobie CARMAGEDON z FOTOREALISTYCZNĄ grafiką... tu było złamane wiele TABU...

Ostatnio zmieniany przez polakT : 29.10.2009 o godz. 16:31
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 17:17   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,269
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No właśnie w Modern Warfare 2 grafika stoi na dość realistycznym poziomie... Ja też początkowo jak przeczytałem post Andrzeja, pomyślałem o filmach, które już bardzo dawno pokazują rzeczy, których nie sposób było pokazać w grach z powodu grafiki. No, ale nikt jeszcze nie sprawdził ,czy filmy wpływają na psychikę oglądających czy nie - a w każdym razie nie ma jeszcze wyników badań w 100% podających odpowiedź na to pytanie.

Problem z grami jest jednak taki, że angażują bardziej niż film. To gracz jest daną postacią, to gracz strzela, to gracz zabija. Kiedyś przyszło mi takie coś do głowy - decyzjami gracza można sterować bardziej, niż widza czy słuchacza - widz nie zgadza się z tym co widzi, jesli to jest złe. A jeśli fabuła wymusza na graczu złe postępowanie (choć tylko w wirtualnym świecie), to osoba ta nie ma wyboru, a panowie psychologowie mówią przecież, że my się identyfikujemy z naszymi decyzjami (nawet wymuszonymi).

Nie mam do końca wyrobionego zdania na ten temat, ale raczej byłbym ostrożny we wprowadzaniu takich treści do gier, gdyby to ode mnie zależało. Na wszelki wypadek.

Co do tego, że gry są dla dorosłych - pokażcie mi 15-16-latka twierdzącego, że jest jeszcze dzieckiem. A niestety dziś to dziecko często decyduje, czy jest dorosłe, czy nie ("Strona przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Zaznacz proszę to pole poniżej, a my ci uwierzymy, że taki właśnie jesteś" ) Dziś chyba trudniej kupić dziecku alkohol niż zagrać w grę dla dorosłych...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 17:32   #5
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ale trzeba rozróżnić między filmem a grą. To nie to samo.
W filmie brutalne sceny często skłaniają do refleksji nad ludzką naturą itd. Jak ostatnio w Dystrykcie 9.

Filmy sensacyjne nastawione na rozrywkę pokazują to inaczej, ludzie padają, dużo wybuchów ale bez "wchodzenia" w to.

Natomiast gra to gra. To jest zawsze rozrywka. A w dodatku tutaj to GRACZ wciela sie w rolę tego złego. Nie sądze zeby taka gra skłaniała do refleksji "o rany co ja zrobiłem", raczej po zamordowaniu np błagającej o litość ciężarnej kobiety na ustach gracza ma pojawić sie uśmiech. To jest chore! Jeszcze może zrobić tak ze jak nie zabije to nie przejdzie misji?

Tu rozrywka ma płynąć z tego że sie brutalnie nad kimś znęcamy? Chyba nikt normalny specjalnej przyjemności z tego czerpać nie bedzie i wyłaczy gre po 5 minutach. Ja na przykład bardzo lubię serie GTA, ale przechodzenie niektórych misji stanowiło dla mnie raczej marną przyjemnosć i chciałem to już skończyć.

Tu nawet nie chodzi o to czy to jest dla dorosłych czy nie, to chyba dla psychopatów.
Całkowicie chybiony pomysł na rozrywkę!

PS nie widziałem tych filmów więc moj post moze nie całkiem do nich pasować, ale generalnie takie jest moje zdanie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.10.2009 o godz. 17:37
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 17:49   #6
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,269
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O właśnie, z ust mi wyjąłeś to GTA. To właśnie przy GTA IV przyszła mi do głowy ta myśl o wymuszaniu przez fabułę czegoś, czego nie chcemy. Zapłaciłem za grę ponad 100zł o ile pamiętam, tak więc chciałem ją przejść do końca, a tu w połowie mam wybierać, czy chce zdradzić tego fabularnego przyjaciela, czy tamtego i oczywiście którego wobec tego zabić. To tylko gra i tylko wirtualna postać, ale to już nie jest boss z dawnych gier, zły i niedobry, albo chociaż będący bezkształtną masą, mutantem nieprzypominającym człowieka. A "kompan" z GTA towarzyszył nam od x misji, podczas dojazdu do miejsca misji gadał o dupie marynie, a - co najlepsze - twórca zadbał, żeby co jakiś czas w trakcie gry nasz bohater dzwonił do nas i namawiał nas na bilard, rzutki, prostytutki...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 17:49   #7
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Gram we wszystkie części COD/a - w najnowszą zagram też zapewne-jak i w różne inne gry,w których zabijam,podrzynam gardła,palę i gwałcę Ale w realnym świecie jeszcze nigdy nikogo nie zabiłem,nie pobiłem-ba nawet dla paru moherowych beretów ustąpiłem miejsca,czy otworzyłem drzwi I nigdy nie zgodzę się z twierdzeniem że kto gra w gry wideo-jest pop...i dziecinny-grają nie tylko dzieci-a jak ktoś nie umie odróżnić dobra od zła-lub gry os rzeczywistości-ten powinien się leczyć Moim skromnym zdaniem to TV bardziej szkodzi-wystarczy obejrzeć byle bajkę -aby zobaczyć przemoc!
Ja wychowałem się na Reksio,Jacek i Agatka że o Bolku i Lolku nie wspomnę-dlatego też wiem co białe a co czarne!
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86...o_dobrze_.html
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 18:04   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ależ ja bardzo lubie gry i nie twierdze że to zło.
Ale jeżeli zgwałcenie kogoś czy podrzynanie gardła na ekranie daje Ci frajde to coś nie tak.
Chyba że zabijasz ociekającego krwią okropnego stwora albo chociaz nazistę a nie bezbronnych ludzi.

Ja wiem że każdy odróżnia gre od rzeczywistości ale czy chciałbyś w grze np strzelic bawiącemu sie dziecku w potylicę z magnum?
No przyznasz chyba że to rozrywka dla chorych ludzi by była.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 18:20   #9
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
mam iść się leczyć może już za późno -uwielbiam strzelanki i w COD ZAWSZE gram Nazistą wolę być szkopem jak ruskiem -i zabijam przeciwnika/żołnierza mającego tak jak i ja broń-nie morduję cywili-dlatego też nigdy nie przemawiały do mnie gry typu GTA-z których grałem tylko w Vice City,lecz nie do końca-bo mi się znudziła nie przypominam sobie też abym grał w grę w której zabija się dzieci
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 19:08   #10
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Ależ ja bardzo lubie gry i nie twierdze że to zło.
Ale jeżeli zgwałcenie kogoś czy podrzynanie gardła na ekranie daje Ci frajde to coś nie tak.
Chyba że zabijasz ociekającego krwią okropnego stwora albo chociaz nazistę a nie bezbronnych ludzi.

Ja wiem że każdy odróżnia gre od rzeczywistości ale czy chciałbyś w grze np strzelic bawiącemu sie dziecku w potylicę z magnum?
No przyznasz chyba że to rozrywka dla chorych ludzi by była.
Przypomnij sobie teraz ile razy zrobiles cos zlosliwie zeby dopiec innym ? I jak to sie ma do mordowania pikseli na komputerze ?
Wg mnie to hipokryzja przemowila wlasnie.
Nikogo nie powinno obchodzic co innych rajcuje jezeli nie przekraczamy granic.
Zabronic nozy ?
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 19:32   #11
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Owszem, macie racje. Jednak porównałbym COD MW czy MW2 do GTAIV - jakby nie było chyba o co innego chodzi. Jednak zawsze nawet w naszym społeczeństwie żołnierz na wojnie czy SWAT, policja, milicja to ci dobrzy. (o milicji mówię bo mam na myśli kraje gdzie jest dalej milicja np Rosja)

Sam nie wiem co myśleć, raczej jestem fanem gier niż ich przeciwnikiem. Wśród moich znajomych jest kilku noLife'ów, ale co dziwne, wszyscy ciapamy w brutalne gry, jednak zawsze mamy czas na działania niosące pomoc - ostatnio na rzecz domu dziecka zorganizowaliśmy imprezę (parę tys. zł było ) - Tu nie gry i filmy się liczą, a ludzie i ich psychika + wychowanie...

Chociaż temat z każdej strony jest rozległy i w każda stronę z nim można iść i każdy będzie mial rację. Podobają mi się takie dyskusje gdzie każdy może przedstawić swój punkt widzenia.. a na pewno będzie ich tyle ilu nas userów

Ostatnio zmieniany przez polakT : 29.10.2009 o godz. 19:35
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 20:28   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Widzicie, dla mnie granica pomiędzy grami a rzeczywistością również jest wyraźna. Kiedyś, jak sporo grałem, to lubiłem różne strzelanki, a jak jeszcze były krwawe to bardzo dobrze Ale nie wychodziłem na ulicę i nie próbowałem nikogo zabić. Nigdy nie miałem problemów z oddzieleniem tych dwóch światów, jak również z powiedzmy 'przyzwyczajeniem' się do pewnych rzeczy występujących w grach (przykładowo brutalności). Zawsze też byłem (i jestem) przeciwnikiem zwalania na gier odpowiedzialności za różne czyny grających ludzi.

Jednocześnie jednak ten filmik, który widziałem, trochę mnie zszokował (może trochę za duże słowo) i po raz pierwszy zacząłem się zastanawiać, czy to nie jest przekroczenie granicy. Oczywiście granicy, której nikt oficjalnie nie postawi, bo i postawić nie może, ale jednak czegoś, czego po prostu nie powinno się pokazywać. Bo jest to coś, co powinno szokować. A tu nie tylko, że się to bardzo wyraźnie pokazuje, to jeszcze wprowadza gracza w rolę uczestnika, który bierze w tym udział. To już przyznam budzi we mnie pewien sprzeciw.


Ale zobaczymy, nie można oceniać na podstawie jednego filmu. Jeśli gra wyjdzie i ten etap w niej ostatecznie się znajdzie, zobaczę go jeszcze raz i ostatecznie się do tego ustosunkuję. Nie wątpię także, że pojawi się szeroka dyskusja w mediach na temat tego, co wolno, a co nie pokazywać. Bo jakby tej gry nie oceniać, to, co w niej jest, przekracza pewną granicę, która do tej pory przekraczana nie była.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 20:40   #13
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48877
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 21:02   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Tutaj można jeszcze filmik obejrzeć (jedno z okien niżej):

http://www.mapmodnews.com/article.ph...dern-Warfare-2

Obejrzałem jeszcze raz i wrażenie mam cały czas takie same - to niepotrzebna przesada..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 21:11   #15
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Tutaj można jeszcze filmik obejrzeć (jedno z okien niżej):

http://www.mapmodnews.com/article.ph...dern-Warfare-2

Obejrzałem jeszcze raz i wrażenie mam cały czas takie same - to niepotrzebna przesada..
@onimusza666 stronę temu dał link .. ale to tak w gwoli scisłości
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
call of duty, cod modern warfare 2, fpp


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Call of Duty, mam problem!! Air Off topic 27 04.11.2004 00:29
Jak nagrać Call of Duty 2CD na 1 DVD? B@rtek Napędy optyczne DVD 6 04.09.2004 19:44
Jak skopiować Call of Duty??? Croatan Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 3 27.01.2004 18:34
Call of Duty - potrzebuje save'a Remix Off topic 0 17.11.2003 18:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.