Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Gry

Gry Szukasz solucji, patchy, trainerów, porad i nie pytasz o cracki lub warezy? Jeżeli tak to jest to dział dla Ciebie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.06.2006, 19:50   #16
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
... od wersji enginea 2.0(dopiero)
mamy następujące bajerki :
* Version 2.0 shaders, bump mapping, LOD on models and world
* Author shaders with HLSL
* Cube and environment mapping
* Dynamic lights, vertex lighting and light maps, many light types including flickering, pulsing etc.
* High-Dynamic Range lighting
* Water with refraction and fresnel effects
* Advanced particle system that can emit sprites or models
* Projected shadows allow for a large number of characters per scene
* Occluder entities for visibility blocking
* Indoor/Outdoor environments
o Deformable terrain
o 3D skyboxes extend the horizon and add parallax on distant objects
o Dynamically rendered organics (grass, trees etc)
* Subdivision surfaces, diffuse & specular bump maps
* Real-time radiosity lighting
* Effects include but are not limited to: particles, beams, volumetric smoke, sparks, blood, environmental effects like fog and rain
* Scalability
o Dx6-Dx9 hardware supported
...czyli dopiero dodateczek posiada te cudeńka
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.06.2006, 21:01   #17
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez alien666
a wogóle pepperman też sobie zaprzecza, pierwsze mówi,że coś mi się pomyliło , a później daje czadu z dynamicznym oświetleniem...

i tu cytat z opisu half life 2 episode one "Dodatek oferuje efektowną, znaną z pierwowzoru oprawę wizualną, wzbogaconą dodatkowo o dynamiczne oświetlenie"
cos mieszasz. odpal sobie HL2 z dx 8 i DX 9 to zobaczysz roznice, a oswietlenia dynamicznego nie ma nawet w dodatku HL2. HDR owszem, masz jednak tylko statyczne zrodla swiatla.

Cytat:
Napisany przez REi
Mylisz dynamiczne oswietlenie z dynamicznymi cieniami ktorych to w HL2 nie bylo wlasnie tylko ze wzgledu na wymagania.
jak swiat stary nie ma cienia bez swiatla . btw. rozwal jakas lampe albo zarowke w HL2 .

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 26.06.2006 o godz. 21:04
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 21:40   #18
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja nie mieszam, to co napisałem znalazłem na jednym z tech forum gry half life
...chcisłem rozwalić lampę w halfiku...ale mi się skończyły naboje do łoma
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...

Ostatnio zmieniany przez alien666 : 26.06.2006 o godz. 21:44
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 22:28   #19
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
czy komus podoba sie grafika w D3 to kwestia gustu, ja nie lubie tego metalicznego blichtru, nie oczekuj jednak, ze D3 bedzie mial mniejsze wymagania niz HL2. widzisz gdzies w HL2 dynamiczne oswietlenie? ja nie. to juz wystarczy, zeby gra potrzebowala mocniejszego sprzetu.
Odpowiedzią będzie mój poprzedni post, który sam zacytowałeś. Nie wiem, czy jest tam dynamiczne oświetlenie i nic mnie to nie obchodzi, bo czy jest, czy nie, gra po prostu wygląda świetnie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 22:59   #20
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Odpowiedzią będzie mój poprzedni post, który sam zacytowałeś. Nie wiem, czy jest tam dynamiczne oświetlenie i nic mnie to nie obchodzi, bo czy jest, czy nie, gra po prostu wygląda świetnie.
tylko dzieki bardzo dobrym teksturom, ktore np. w D3 zostaly "skopane" na maksa i efektowenj wodzie (z DX 9).
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 23:05   #21
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to ja zmienie temat(bo i tak piszemy o innej grze niż topik)...farcry jest za***iisty i wszystko mi się w nim podobało ....oprócz końcówki(a miało to być tylko tech demo)
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 01:05   #22
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez alien666
...
Dla twojej informacji - HL2 powstawal na Source Engine 2 - poprzednia wersja silnika wygladala tak: http://img.gamespot.com/gamespot/ima..._screen025.jpg - tak to autentyczny screen z bardzo wczesnej wersji HL2

Cytat:
Napisany przez pepperman
jak swiat stary nie ma cienia bez swiatla . btw. rozwal jakas lampe albo zarowke w HL2
To ze nie mozna zbic zarowki o niczym nie swiadczy - czy model jest mocniej oswietlony ze strony z ktorej pada swiatlo? tak wiec jest dynamiczne oswietlenie. Zrozum ze to nie wazne czy zrodlo swiatla sie porusza czy to obiekt oswietlany porusza sie wzgledem zrodla swiatla - o ile uklad cieni i rozswietlen na obiekcie sie zmienia to jest to oswietlenie dynamiczne.
A co do zbijania lamp - idzie to uzyskac banalnie robiac swoja mape wiec?
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 27.06.2006 o godz. 01:09
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 01:41   #23
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ten screen tak samo może być concept artem, niewyraźnym, w niskiej rozdzielczości i na dodatek poddanym stratnej kompresjii(chyba z kilkadziesiąt razy), ta fotka niczemu nie dowodzi...ten autentyczny screen kojarzy mi się z autentycznymi relikwiami sprzedawanymi w średniowieczu
a propos zbijania lampek...
a po co ja mam robić mapę przecież programiści mogli to zrobić aby zwiększyć realność rozgrywki(nic to nie da bo boty i tak widzą w ciemnościach)...nie chciało się?
a to szkoda
niby takie nic(zbijanie lampek), a jakiego smaczku by to dodało

jak pamiętam nolfa 2 , tam przynajmniej żarówkę można było wykręcić, a i cień czemuś służył i można było się ukryć
wogóle to nie ma o czym mówić , szłoby ten temat ciągnąć w nieskończoność...
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...

Ostatnio zmieniany przez alien666 : 27.06.2006 o godz. 02:02
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 02:47   #24
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez alien666
ten screen tak samo może być concept artem, niewyraźnym, w niskiej rozdzielczości i na dodatek poddanym stratnej kompresjii(chyba z kilkadziesiąt razy), ta fotka niczemu nie dowodzi...ten autentyczny screen kojarzy mi się z autentycznymi relikwiami sprzedawanymi w średniowieczu
a propos zbijania lampek...
a po co ja mam robić mapę przecież programiści mogli to zrobić aby zwiększyć realność rozgrywki(nic to nie da bo boty i tak widzą w ciemnościach)...nie chciało się?
a to szkoda
niby takie nic(zbijanie lampek), a jakiego smaczku by to dodało

jak pamiętam nolfa 2 , tam przynajmniej żarówkę można było wykręcić, a i cień czemuś służył i można było się ukryć
wogóle to nie ma o czym mówić , szłoby ten temat ciągnąć w nieskończoność...
czyli ze HL2 mial byc strzelanka z elementami skradanki? Moze jeszcze rpg i rts z widokiem tpp? Przypominam ze nie chodzi o zarowki tylko o to ze dynamiczne oswietlenie w HL2 jest i nic tego nie zmieni - nawet gdyby owa zarowka byla rozowa i wlochata.

Co do screena - pochodzi on z stworzonego przy udziale Gaba Newell'a. artykulu o procesie powstawania HL2 (ktory zreszta polecam - http://www.gamespot.com/features/6112889/index.html ) i pochodzi dokladnie z 7 jego strony: http://www.gamespot.com/features/6112889/p-7.html
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 11:08   #25
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
jak swiat stary nie ma cienia bez swiatla . btw. rozwal jakas lampe albo zarowke w HL2 .
...nie porównuj rzeczywistości do gier, w grach jest cień, jest światło ale nie muszą egzystować razem.
bez problemu w edytorze mozna stworzyć mapę gdzie masz światło ale cieni ni hu hu.......

a do rei.... szkoda , że hl2 nie jest strategią turową z elementami czesania psa

ps. mam pomysł na grę....symulator kamienia na plaży w wersji multiplayer...oczywiście każdy kamień oświetlony dynamicznie włochatych światłem i cieniowany okazyjnie, zależnie od wachań euro w pakistańskich bankach dwa tryby rozgrywek - ctf i zkzj czyli ctf - capture the flag i zkzj - złap komara za jaja
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...

Ostatnio zmieniany przez alien666 : 27.06.2006 o godz. 11:16
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 11:59   #26
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez alien666
ps. mam pomysł na grę....symulator kamienia na plaży w wersji multiplayer...oczywiście każdy kamień oświetlony dynamicznie włochatych światłem i cieniowany okazyjnie, zależnie od wachań euro w pakistańskich bankach dwa tryby rozgrywek - ctf i zkzj czyli ctf - capture the flag i zkzj - złap komara za jaja
to moze w wersji MMO - Symulacja ziarna piasku na plazy
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 23:53   #27
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wiadomośc z ostatniej chwili!!! prey jest już dostępny w sieci dystrybucji shareddl (kto wie co to ten ...wie )
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 08:29   #28
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie wiem co to, ale gra jest dostepna juz od srody
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 09:35   #29
Damianos L
Guru
 
Avatar użytkownika Damianos L
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Lokalizacja: Legnica
Posty: 1,199
Damianos L zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no wlasnie wy tu gadu gadu ale full juz jest

gral ktos? fajne to? bo moze kupie
__________________
www.klubpumy.pl
www.realmadryt.com
Damianos L jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 11:13   #30
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
grałem w demko i...nawet fajne, ciekawsze od dooma3 i nie ma takich cholernych ciemności.
już w samym demku są jaja gdy dostajesz sie do baru "porwanego" przez obcych, można sobie muzę z automatu zapuścić...dośc ostrą muzę...w demko fajnie się grało ale wiecie jak to jest - trailer filmu jest czasami lepszy niż cały film....bo nie dłuzy się , a co do phazeddl jest to wyszukiwarka różnego "softu", który jest umieszczany na darmowych lub płatnych serwerach i czesto jest podzielony na mniejsze części w celu łatwiejszego"zakupu"

ps.za dzień, dwa dam znać co do grywalności...oczekuję na "kuriera" , który mam mi donieść pozostałe levele aby skompletować "zakup"


...i tak na marginesie phazeddl czy podobne sajty są alternatywą dla emule,dc++,azureusów itd.itp...gdy admin ci bloknie porty to tylko to pozostaje...bo portu 80 ci nie bloknie bo to porcik http i nie byłoby przeglądania stronek , a prędkość downloadu zależy od możliwości twojego łącza
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...

Ostatnio zmieniany przez alien666 : 09.07.2006 o godz. 11:22
alien666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.