Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2009, 18:03   #1
mikas
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika mikas
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Lokalizacja: sam nie wiem :)
Posty: 662
mikas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Blues

Ostatnio byłem w fajnej knajpie gdzie leciał Blues, bardzo mi się spodobała ta muzyka. Chciałem sobie posłuchać jakiś fajnych kawałków ale nie wiem czego. Możecie polecić jakiś fajnych wykonawców lub konkretne płyty ?
__________________
mikas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2009, 18:16   #2
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez mikas Podgląd Wiadomości
Ostatnio byłem w fajnej knajpie gdzie leciał Blues, bardzo mi się spodobała ta muzyka. Chciałem sobie posłuchać jakiś fajnych kawałków ale nie wiem czego. Możecie polecić jakiś fajnych wykonawców lub konkretne płyty ?
Mamy taki ładny dział z muzyka

od siebie w klimacie bluesa polece:

Gary Moore - Bad For You Baby
w sumie to nawet Eric Clapton to blues,
Janis Joplin, Jimi Hendrix

z polskiego klimatu bluesowo-rockowego: DŻEM , Harlem, (cała twórczość)

w ramach patriotyzmu lokalnego: Braci i Siostry, czy Devils Blues

Jezeli korzystasz z last.fm to wpisz w tagu blues wiele czasem nieznanych a ciekawych mozna znalezc wszystko zalezy czego szukasz .. sam osobiscie lubie nocki w barach z bluesem na żywo, jam session do rana

Ostatnio zmieniany przez polakT : 04.01.2009 o godz. 18:21
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 18:46   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Stevie Ray Vaughan, John Mayall - jeden Teksańczyk, drugi Anglik

to tak mi do głowy wpadło na szybko
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 19:14   #4
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na Śniadanie Dżem !
Na Obiad Dżem !
Na Kolację Dżem !
Dżem Na Zawsze !

Tylko polecam sluchac kawalkow o dobrej jakosci (wystarcza mp3) a nie z youtuba gdzie jakosc dzwieku spada do minimum.


A z zagranicznych wykonawcow to polecam Claptona (choc to jest taki pol na pol rock z bluesem, ale klasyka) albo bardzo spokojna Norah Jones (mieszanka bluesa z jazzem).
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 20:38   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
The Blues Brothers.

B. B. King

Tak na szybko.

Poza tym to, co koledzy powyżej.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 21:00   #6
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A jeszcze co do Dzemu to polecam wybrac sie na ich koncert. Teraz akurat chwile przerwy maja bo przygotowywuja nowa plyte ale normalnie to duzo jezdza po calej Polsce wiec moze sie okazac ze sa gdzies niedaleko.
Wejsciowki na koncerty w klubach tez nie sa takie drogie a wrazenia niezapomniane. Miodzio
polecam
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 22:56   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
The Blues Brothers.

B. B. King

Tak na szybko.

Poza tym to, co koledzy powyżej.
No to od razu Albert King i Freddie King

Albert nagrał płytę razem ze SRV

A jeśli chodzi o tradycyjny blues, to radzę zainteresować się panami z Delty Missisipi - czym starszy i bardziej pomarszczony, tym lepiej bluesa czuje.

O i od razu trzeba polecić Johna Lee Hookera

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 04.01.2009 o godz. 23:07
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 00:46   #8
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez mikas Podgląd Wiadomości
Ostatnio byłem w fajnej knajpie gdzie leciał Blues, bardzo mi się spodobała ta muzyka. Chciałem sobie posłuchać jakiś fajnych kawałków ale nie wiem czego. Możecie polecić jakiś fajnych wykonawców lub konkretne płyty ?
No usłyszeć blues'a w wieku 33 lat po raz pierwszy, bezcenne

Ludzie, gdzie ja żyję
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 05:29   #9
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
-Nalepa!
-Bo Diddley
-Muddy Waters
-Howlin' Wolf
-John Lee Hooker

Mozesz jeszcze poszukac:
-Fleetwood Mac - ale z poczatku ich kariery, zanim dolaczyla do nich Christine Perfect
-Van Morison i Them

Posluchaj Manna w Trojce w piatki od 6.00 oraz w niedziele od 12.00 tez fajne kawalki puszcza, choc to juz nie to co "Manniak po ciemku"

Zobacz tu: http://bluesmanniak.olsztyn.pl/

BTW. Sa na forum jacys "ciemniacy"?

EDIT:
Zapomnialem! Mea Culpa!:
Slawek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa
http://www.blues.ofek.pl/
http://slawekwierzcholskiinocnazmian...EvMjExNy5odG1s
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.

Ostatnio zmieniany przez Joe_Doe : 05.01.2009 o godz. 05:32
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 21:34   #10
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No i AC-DC znany zespół hard bluesowy . A jeszcze jest John Mayall i Gayga, która śpiewała :
"Graj nie żałuj strun
a niech tam na sali wrze,
Niech dowiedzą się
Jak gra polski Blusmen"
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
obraz plyty MARIUSZTORUN Napędy optyczne CD 9 09.08.2003 13:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.