Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Co przeczytales ostatnio? (https://forum.cdrinfo.pl/f26/co-przeczytales-ostatnio-59760/)

yahol 16.12.2005 12:08

Czarno widze przyszlosc dzialu, czy subforum o ksiazkach.
Nikt nic nie pisze, nikt nic nie czyta.
Normalka.

malaczarna 16.12.2005 12:08

co mozna poczytac na swieta??????cos optymistycznego:)

ja czytam:) a reszta zapomniala o istnieniu ksiazek:(, albo jeszcze nie wie o tym:) ze mozna o nich napisac

Pagerus 17.12.2005 12:41

Ja cały czas czytam tę samą książkę - długa jest, mało czasu - i to dlatego... a nie będę się przecież o niej w nieskończoność wypowiadał...

malaczarna 19.12.2005 17:41

Cytat:

Napisany przez yahol
Czarno widze przyszlosc dzialu, czy subforum o ksiazkach.
Nikt nic nie pisze, nikt nic nie czyta.
Normalka.

to tragedia a nie normalka:(


a moze ktos czyta chociaz gazete z programem???


ludzie zacznijcie czytac


warto tez napisac list zamiast meila to mile:)

Berion 19.12.2005 18:36

Cytat:

Napisany przez yahol
Czarno widze przyszlosc dzialu, czy subforum o ksiazkach. [...]

Na to, to raczej nie ma szans. Co najwyżej dopisanie lit. do f&m...

Cytat:

Napisany przez malaczarna
[...] a moze ktos czyta chociaz gazete z programem??? [...]

Po co jak nic nie ma w telewizji ? :D

Cytat:

[...] warto tez napisac list zamiast meila to mile:)
... ale jakże wolne.

yahol 19.12.2005 22:54

Cytat:

Napisany przez Berion
Na to, to raczej nie ma szans. Co najwyżej dopisanie lit. do f&m...
.

O tempora, o mores!

Pagerus 20.12.2005 08:06

Ech... wychodzi na to, że coraz mniej ludzi czyta - albo im się nie chce albo brakuje czasu - przynajmniej tak mi się wydaje... ja tam się cieszę, że od dziecka lubiłem dużo czytać - i tak mi pozostało po dziś dzień :)

nimal 20.12.2005 08:16

wlasnie czytam Roberta Ludluma - The Bourne Identity (po raz drugi, tym razem w orginale - dlatego podaje ang tytul)
wczesniej czytalem Diana Wynne Jones - Howl's Moving Castle (tez w ang)
wieczorami malenstwu na dobranoc - J.K.Rowling - Harry Potter and the Sorcerer's Stone (tez w ang)

edit:
kocham ksiazki i czytam je, choc nie poswiecam im tyle czasu co np w liceum (kiedy potrafilem czytac po jednej ksiazce dziennie), bo nie mam na to tyle czasu juz teraz... jedno co mnie dobija to ceny - mam sporo ksiazek i je kupuje nadal
mam np cala kolekcje harrego... ale po pl, choc czytam tez (najpierw...) w orginale - jednak kupowanie w polsce ksiazek wydawanych w jezyku angielskim to samobojstwo - ceny powalaja
wiec i tu kwitnie netowe piractwo :D

gochawiocha 20.12.2005 09:29

A ja sięgnęłam po bardzo ciekawą książkę, która niedawno wyszła- polecam!
Adresowana do młodzieży , pewnie ze względu na wiek bohatera.
Andrzej Pilipiuk- Norweski Dzienik t. 1 i juz nie mogę doczekać się na dalsze.
Akcja dzieje się głównie w Norwegii, dokąd został przewieziony chłopak z Poski, podobno ze względów bezpieczeństwa. Mieszka w rozwalonym domu,który to dom sam (a później z przyjacielem), doprowadza do stanu używalności.
A w tym wszystkim koncepcja, że potomkowie carów stworzyli własne miasto- w Norwegii właśnie-w którym zajmują się dość dziwnymi rzeczami.

Jabba the Hutt 22.12.2005 00:49

- Dawid Weber - Wojna Honor t.I i II
- Timothy Zahn - ''Rozbitkowie z Nirauan'' (Star Wars)

oraz po raz kolejny starą książkę Aleksandra Krawczuka o rzymskich cesarzach - tym razem część II - Dominat.

A książki są za drogie. Za SW zapłaciłem 34 zł (a to mała książeczka). Wojna Honor to 28 i 29 zł.Bo dwa tomy.

Na Święta radzę zabrac sie ponownie lub po raz pierwszy za Władcę Pierścieni. To taka "świąteczna" książka.

Jabba

Pagerus 22.12.2005 07:14

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Na Święta radzę zabrac sie ponownie lub po raz pierwszy za Władcę Pierścieni. To taka "świąteczna" książka.

Jabba

Dokładnie - sam Władcę czytałem jakoś tak w okolicach świąt :)

A co do "Howl's Moving Castle" - jaki jest polski tytuł? No i czy w ogóle jest to przetłumaczone na polski?

Ja dzisiaj rano w tramwaju skończyłem "Duch Demona" Salvatore i od jutra zabieram się za III tom sagi - "Apostoł demona" :)

nimal 22.12.2005 07:30

Pagerus - jest juz polskie tlumaczenie
http://www.ksiegarnia.ksiazki.pl/ind..._detal=3575601
nawet tytul "bardzo dokladnie" przetlumaczyli ||
ale po tlumaczeniach tytulow filmowych (wirujacy seks czy elektroniczny zabojca) juz nic nie powinno mnie zaskakiwac ||

Kris 22.12.2005 07:41

Ja ostanio pokochałem sagę Sapkowskiego - Krew elfów... i dalej... Przeczytałem też "Narrenturm" oraz "Bożych bojowników" - całkiem ciekawe... Natomiast, jeśli ktoś chce zobaczyć inny świat fantasy niż u Tolkiena, to gorąco polecam!

Poza tym, zachęcam do przeczytania książki Grzędowicza "Pan lodowego ogrodu" - niesamowita książka, może wciągnąć bardziej niż cokolwiek! Jedna z najlepszych książek fantastycznych jakie w życiu czytałem! Polecam!

Pagerus 22.12.2005 07:51

Cytat:

Napisany przez nimal
Pagerus - jest juz polskie tlumaczenie
http://www.ksiegarnia.ksiazki.pl/ind..._detal=3575601
nawet tytul "bardzo dokladnie" przetlumaczyli ||
ale po tlumaczeniach tytulow filmowych (wirujacy seks czy elektroniczny zabojca) juz nic nie powinno mnie zaskakiwac ||

Wiesz, że jest anime na podstawie tej historii? Zrobiłem je ten sam gość co oscarowe Spirited Away - Hayao Miyazaki :)

Kristoferros - ja mimo wszystko polecam Ci książki z uniwersum Forgotten Realms :)

malaczarna 29.12.2005 16:52

zaczelam czytac kolejna ksiazke:) i 3 sa juz w kolejce:)
(ksiazki z serii dla pan:) )


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.