Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.06.2011, 21:25   #3601
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Mam dziwne pytanie..

Mamy trzy grupy gatunków filmowych:

- sensacja i science fiction

- fantasy i fantastyka

- przygodowe i akcja


Do której z nich zakwalifikowalibyście następujące tytuły:

- The Book of Eli

- Resident Evil Afterlife

- X-men Origins Wolverine.
Ta klasyfikacja raczej się nie nadaje do tych filmów.

Najbliżej będzie Fantastyka i fantasy, ale to w bardzo dużym przybliżeniu.
Skąd się wzięły takie grupy gatunkowe?
__________________
Pozdrawiam

Kogoro Akechi
Kogoro jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.06.2011, 22:21   #3602
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Z chęci zrobienia porządków


Wbrew pozorom klasyfikacja filmów wcale nie jest taka oczywista. Niby wiadomo, że jest np. horror, sensacja, komedia, fantastyka itp. ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że właściwie każdy tytuł zaliczyć można przynajmniej do kilku.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2011, 22:30   #3603
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,280
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Z chęci zrobienia porządków


Wbrew pozorom klasyfikacja filmów wcale nie jest taka oczywista. Niby wiadomo, że jest np. horror, sensacja, komedia, fantastyka itp. ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że właściwie każdy tytuł zaliczyć można przynajmniej do kilku.
"Piąty element" to typowa fantastyczna komedia sensacyjna
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2011, 22:39   #3604
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Z chęci zrobienia porządków


Wbrew pozorom klasyfikacja filmów wcale nie jest taka oczywista. Niby wiadomo, że jest np. horror, sensacja, komedia, fantastyka itp. ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że właściwie każdy tytuł zaliczyć można przynajmniej do kilku.
No to jak oglądałeś, to wiesz, do czego przyporządkować. Jeśli to twoja kolekcja, to wrzuć, gdzie uważasz a nie pytasz, bo to ty będziesz tego w przyszłości szukał, nie my. No, chyba, że nas zapytasz, gdzie masz tych filmów szukać.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2011, 22:44   #3605
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Mam dziwne pytanie..

Mamy trzy grupy gatunków filmowych:

- sensacja i science fiction

- fantasy i fantastyka

- przygodowe i akcja


Do której z nich zakwalifikowalibyście następujące tytuły:

- The Book of Eli

- Resident Evil Afterlife

- X-men Origins Wolverine.
1. akcja/SF
2.horror/sf
3.akcja/komiks/sf
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 07:27   #3606
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
To nie moja. Pytam, bo interesowały mnie inne opinie. Dodatkowe komentarze zbędne..


A jak widzę i tutaj co nowa osoba to inna klasyfikacja, więc faktycznie nie jest to oczywiste.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 09:05   #3607
mdfire
Cogito ergo doleo
 
Avatar użytkownika mdfire
 
Data rejestracji: 24.04.2005
Lokalizacja: Somewhere in time
Posty: 379
mdfire zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Mam dziwne pytanie..

Mamy trzy grupy gatunków filmowych:

- sensacja i science fiction
- fantasy i fantastyka
- przygodowe i akcja

Do której z nich zakwalifikowalibyście następujące tytuły:

- The Book of Eli
- Resident Evil Afterlife
- X-men Origins Wolverine.
Jeśli mam się odnieść do tej klasyfikacji, to dla mnie:
1 - sensacja i science fiction
2 i 3 - fantasy i fantastyka

Ale generalnie polecam katalogowanie filmów wg schematu: gatunek główny + gatunki dodatkowe. Osobiście korzystam z programu All My Movies i jestem z niego bardzo zadowolony.
mdfire jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 09:43   #3608
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
W zasadzie SF i fantastyka to pojęcia podobne, może nawet tożsame - zależy jak kto je rozumie. Fantastyka Naukowa czyli w sumie SF to już tylko termin bo często nauki w niej za grosz. Albo bardzo dużo ale wydumanej i naciąganej (jak w Star Trek czy cyklu Honor Harrington).

Popatrzcie na Mad Maxa II - ja bym go sklasyfikował jako "film drogi"/SF/akcja . Tu aż trzy określenia na jeden film.
RE(A) to także horror - zombie - pełno takich ostatnio. Temat zombie jest modny. Obcy I był filmem SF ale i horrorem a Obcy II filmem SF i filmem wojennym z elementami horroru. Predator I to znowu SF i film akcji (wojenny raczej nie).
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 15.06.2011 o godz. 09:50
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 11:54   #3609
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam inny rodzaj klasyfikacji:

- podoba mi się,

- nie podoba mi się,

- nie widziałem.

Jak koledzy wyżej wspomnieli, szufladkowanie filmów (zresztą nie tylko filmów: muzyki, czy choćby nawet i malarstwa) nie zawsze jest łatwe, a często nawet niemożliwe. Robienie tego na siłę może wprowadzić jedynie zamęt.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 16:04   #3610
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Ja mam inny rodzaj klasyfikacji:
Podoba mi się taka klasyfikacja i sam ją stosuję. A trzeci, którego nie widziałeś - powiem tak, jest to jeden z nielicznych filmów tego typu, który mi się podobał. Choć nie na tyle, żeby umieścić go w swojej kolekcji.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 16:38   #3611
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No tak. Ale jak chce się zostawić niektóre filmy i powiedzmy, że robi się ich więcej niż 100, to jakąś dodatkową klasyfikację stosować trzeba. Chyba, że wszystko do jednego wora, ale wtedy z porządkiem i łatwością znalezienia niewiele ma to wspólnego..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 17:02   #3612
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No, nie wiem. W tej chwili mam kolekcję ponad sześciuset filmów na DVD. Ułożone je mam w kolejności alfabetycznej. Jakoś nie mam problemu ze znalezieniem czegokolwiek ponieważ do kolekcji trafiały tylko filmy wg klasyfikacji "Podobał mi się". A wiem, co mi się podobało
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 18:00   #3613
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Na fizycznych nośnikach to co innego. Choć tam różnie układałem - np. płyty muzyczne też mam gatunkami i wolę to od kolejności altabetycznej. Z filmami różnie..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 18:07   #3614
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
W tej chwili mam kolekcję ponad sześciuset filmów na DVD.
Fajnie
Kolega ma kolekcję 100 kaset VHS i teraz z racji wieku oglądać się tego nie da.

W tym momencie byłbym za zmianą sposobu dystrybucji.
Mianowicie - mieć licencję/prawo na tytuł, a nie na kopię oraz zrezygnować z nośników. Dlaczemu ?
No bo mógłbyś sobie to teraz apgrejdować na HD...

Przy dzisiejszych prędkościach Internetu mając licencję na Iron Man'a
mógłbyś ściągnąć go w różnych rozdzielczościach/kodekach/kontenerach starych i tych przyszłych.

Nośniki/formaty DVD/BD itd. do lamusa,
teraz to już nie są odtwarzacze tylko media box'y z hdd,
a film z wieloma ścieżkami/napisami trzyma się w jednym pliku.

No ale zapomniałem, 'tak się nie da' - szklana ściana postawiona przez koncerny $$$.
Bo ten sam film musisz kupić wiele razy na przestrzeni czasu/nowych technologii.

Tworzyć dziś kolekcje w obecnym modelu to hobby drogie i nieopłacalne, bo te DVD to będzie jak teraz VHS...
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 15.06.2011 o godz. 18:09
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2011, 18:35   #3615
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest dużo racji w tym co mówisz.

Na półce stoi 6 części Star Warsów na DVD, a gdzieś, i teraz nawet już trudno określić mi bliżej gdzie, kurzy się trylogia na VHS I jest sporo takich pozycji w domu. Chociaż jak na razie twierdzę, że etap BR sobie odpuszczę...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
film, najlepszy film, wybór filmu


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.