Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć :) (https://forum.cdrinfo.pl/f26/filmy-ktore-warto-obejrzec-46663/)

Burt 17.07.2009 02:24

Cytat:

Napisany przez icemac (Post 1035475)
"Bruno" - jeśli komuś podobał się "Borat" to w tym filmie Sasha (jako Austriacki gej zajmujący się tematami mody i homoseksualizmu) jeszcze bardziej "jedzie" po durnych amerykańcach :taktak:

jak dla mnie film dobry, coby nie rzec bardzo dobry :taktak:

uwaga - ostrzejszy niż Borat

Oglądałem, rzeczywiście momentami ciężki. "Walkę" w klatce z ledwością wytrzymałem.:wow:

Jabba the Hutt 17.07.2009 17:55

Wróg Publiczny z Johnny Deepem i Christianem Bale. Film "gangsterski" ;). Mamy tu sporo rabunków, strzelanin ze wspaniałych pistoletów maszynowych Thomson (okragłe 100 nabojowe magazynki), strzelb wielkokalibrowych, pogoni samochodami z lat 30-tych. Dobrze się ogląda, John Dillinger jest tu dość pozytywnie przedstawiony (jak Robin Hood), choć był to przestępca i rabuś. Postacie raczej niezbyt psychologicznie nakreslone, wszystko dość powierzchowne. Ale film niezły. 7/10

andrzejj9 17.07.2009 20:15

Trzeba by dokładnie poczytać o tym Dillingerze i przede wszystkim o ówczesnym szefie FBI, bo z tego, co czytałem, to można by polemizować, który tak naprawdę bym tym złym ;)

A na film sam się przymierzam, może w przyszłym tygodniu :)

Jabba the Hutt 20.07.2009 21:39

JD niewątpliwie był przestępcą - rabował banki. A JEHoover był utalentowanym organizatorem (FBI nabrało za jego dyrektorowania rozmachu) i postrachem przestępców. Po wojnie zajął się ściganiem komunistów (za co nie lubiano go w PRL) ale także pokazał jak się gromadzi słynne TECZKI na znane postacie ;). Miał ich ponoć mnóstwo.

mensir67pl 21.07.2009 01:07

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1036701)
ze wspaniałych pistoletów maszynowych Thomson (okragłe nabojowe magazynki)

łał
to był szał

http://img92.imageshack.us/img92/6984/resursa0530bo.jpg
http://img119.imageshack.us/img119/6...ursa0442gj.jpg

superrrmario 21.07.2009 06:38

Chyba Thompson?

mensir67pl 21.07.2009 07:13

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1037279)
Chyba Thompson?

:taktak::taktak::taktak:Thompsona

ed hunter 21.07.2009 07:59

Ale na tej drugiej focie to jest radziecki karabin piechoty Diegtariewa, z takiego Janek Kos naparzał w Czterech Pancernych i Psie. :szczerb:

salawalas 21.07.2009 08:20

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1037301)
Ale na tej drugiej focie to jest radziecki karabin piechoty Diegtariewa, z takiego Janek Kos naparzał w Czterech Pancernych i Psie. :szczerb:

Na pierwszej jest pulemiot Szpagina PPSz-41 tzw.pepeszka, a na drugiej RKM Diektariewa Dp-28 wz.1928 :P.

Jabba the Hutt 21.07.2009 22:16

Ilość załączników: 2
Oto i broń z filmu

Jabba the Hutt 21.07.2009 22:21

Ilość załączników: 1
Przy okazji - Gustlik posługiwał się Pepeszą z 70 nabojowym okrągłym magazynkiem. Czereśniak miał już łukowy 30 nabojowy. Klasyczne Pepesze chętnie używali żołnierze Waffen SS (amunicji na froncie Wschodnim było mnóstwo). Przykład filmowy ? A choćby "Steiner - Żelazny Krzyż" (z tym,że tam bohaterami są żołnierze Wehrmachtu).

nimal 21.07.2009 22:26

wlasnie jestem na swiezo po przypomniniu sobie dotychczasowych odcinkow Harry Pottera (czyli pierwszych 5 - kina nie lubie, wiec do czasu ukazania sie DVD 6 nie istnieje ;) )
eh, ciagle uwazam, ze najlepiej zrobiona jest 3, czyli Wiezien Azkabanu
rozkladaja mnie przerywniki w stylu lecacy ptaszek kolo bijacej wiezby itp

ale musze przyznac, ze to imho jedna z najlepszych serii filmowych w ogole
a ksiazki sa jeszcze lepsze :serdusz:

Jabba the Hutt 24.07.2009 20:48

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1037470)
wlasnie jestem na swiezo po przypomniniu sobie dotychczasowych odcinkow Harry Pottera (czyli pierwszych 5 - kina nie lubie, wiec do czasu ukazania sie DVD 6 nie istnieje ;) )
eh, ciagle uwazam, ze najlepiej zrobiona jest 3, czyli Wiezien Azkabanu
rozkladaja mnie przerywniki w stylu lecacy ptaszek kolo bijacej wiezby itp

ale musze przyznac, ze to imho jedna z najlepszych serii filmowych w ogole
a ksiazki sa jeszcze lepsze :serdusz:

@nimal - ile Ty masz lat ? Myślałem,że Ty stary chłop !!! HP to powieść dla dzieci. Przeczytałem pierwszy tom, naiwna historyjka. Film tragiczny, aktorzy denni. Ci młodzi bo starzy jak Alan Rickman są OK.

superrrmario 24.07.2009 22:01

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1038045)
@nimal - ile Ty masz lat ? Myślałem,że Ty stary chłop !!! HP to powieść dla dzieci. Przeczytałem pierwszy tom, naiwna historyjka. Film tragiczny, aktorzy denni. Ci młodzi bo starzy jak Alan Rickman są OK.

Ja też przeczytałem i obejrzałem. I nadal jestem dzieckiem :)
Nimal! Potteromaniacy górą!

nimal 25.07.2009 10:57

ja NIGDY nie przestane byc dzieckiem
Ty sie mnie pytasz ile mam lat? no kurna dwa i pol wiecej, niz kiedy sie ostatnio widzielismy (dla ulatwienia - dwa i pol roku temu) :szczerb:
Superrrmario - racja! a mugole niech tam sobie nie wierza :spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.