Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć :) (https://forum.cdrinfo.pl/f26/filmy-ktore-warto-obejrzec-46663/)

terekU 29.10.2012 12:12

Choć nie jestem wielkim fanem Bonda to muszę się wybrać do kina :)

nimal 19.11.2012 21:50

krotki, 15 minutowy dokument
http://www.theverge.com/2012/11/15/3...andoned-island
powiem tak - o q...a
5000 osob na malutkiej wysepce, 2 osoby na metr kwadratowy - i niech tu teraz ktos ponazeka, ze ma malo miejsca

aha - i to byl oboz koncentracyjny - tylko normalne miejsce pracy, minimiasteczko gdzie z wlasnej woli mieszkaly rodziny, funkcjonujace jeszcze trzydziescie pare lat temu

terekU 26.11.2012 13:19

W weekend obejrzałem po raz drugi Wyjście przez sklep z pamiątkami jeśli ktoś nie widział to szczerze polecam, zabawny w fajnej konwencji zrobiony.

M@X 04.12.2012 08:47

"Moj ojciec Barysznikow" - lubie kino rosyjskie. Trzyma poziom. Nie za ciezkie, nie za lekkie - w sam raz. O tym, ze nalezy wierzyc w swoje marzenia.

No i 23 letnia Kseniya Surikova (<***8730;9) robi wrazenie :-)!

czary2mary 05.12.2012 07:55

Ilość załączników: 1
Trochę się u chachałem:haha:

Niewierni / Les Infideles

Załącznik 60845


czary2mary 15.12.2012 11:22

Ilość załączników: 5
Ostatnio obejrzane i podobane:)
Załącznik 60922

Załącznik 60923

Załącznik 60924

Załącznik 60925

Załącznik 60926

windows8pl 17.12.2012 19:09

polecam bonda, nie ten co kiedys, ale dalej dale rade ;)

undertoe 13.02.2013 11:45

Django! Muss!

Adelcia 18.02.2013 17:07

nie wiem czy dla każdego będzie to warte uwagi,ale mnie się podobał film Hobbit,ciekawy i zabawny.

czary2mary 20.02.2013 12:41

Warszawa 1935:)

Producenci pokazali dziś nowy zwiastun wyczekiwanego od kilku lat filmu "Warszawa 1935". Znamy już datę premiery - film trafi do kin 15 marca.
- "Miasto ruin" ściskało za gardło, "Warszawa 1935" ma zatykać z zachwytu - napisaliśmy ponad dwa lata temu, gdy pierwsi informowaliśmy o pracach prowadzonych w zaciszu praskiego studia animacji. Graficy agencji Newborn odwzorowują tu na ekranach swoich komputerów Warszawę w czasach jej międzywojennej świetności, gdy nazywana była Paryżem Wschodu.

Dziś poznaliśmy kolejne efekty ich pracy, choć całość wciąż jest trzymana w tajemnicy. W kinie Iluzjon zaprezentowany został nowy, dłuższy zwiastun. Premierę filmu zaplanowano na 15 marca. Będzie wyświetlany w sieci kin w całej Polsce, także w kinach studyjnych. Film powstaje w technologii 3D. Mecenasem produkcji jest firma Prudential, ta sama, która przed wojną była właścicielem najwyższego warszawskiego wieżowca, stojącego przy ul. Świętokrzyskiej. Prudential to duży ubezpieczyciel z Wielkiej Brytanii, po latach planuje wrócić na polski rynek.

Drapacz chmur zbudowany przez firmę w latach 30. jest jednym z bohaterów nowego klipu zapowiadającego film. W trwającym minutę zwiastunie widzimy przelot nad pl. Powstańców, a także nieistniejący już Dworzec Główny na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Twórcy zadbali nie tylko o wygląd budynków, po ulicach poruszają się przedwojenne tramwaje i samochody, widać też warszawiaków w strojach z epoki.

W pierwszym zwiastunie widzieliśmy elegancką kamienicę Pinkusa Lothego w miejscu dzisiejszej Rotundy, tramwaj jadący Marszałkowską, modnie ubranych pieszych idących w kierunku Dworca Wiedeńskiego.

20 minut wirtualnej Warszawy

Film będzie trwał 20 minut. Prace nad wirtualną Warszawą zaczęły się od wielomiesięcznego gromadzenia wszelkich dostępnych zdjęć i filmów z tamtych lat. Na ich podstawie graficy przygotowali wirtualne miasto. Wszystkie budynki, ludzie, samochody, ale też ptaki i drzewa zostały odtworzone na ekranie komputera w technologii 3D. Będzie można je oglądać z różnej perspektywy i wysokości. W najdrobniejszych szczegółach zobaczymy ul. Marszałkowską. - Weryfikowaliśmy wszystkie szyldy z przedwojennymi dokumentami, więc mamy pewność, że wszystkie detale są prawdziwe - zapewnia Ernest Rogalski ze studia Newborn, które wyprodukowało film. Z Marszałkowskiej widz "wzniesie się" na wysokość Prudentialu i z tej perspektywy będzie oglądał miasto. Dokładnie obejrzy m.in. Pl. Napoleoński, Ogród Saski, most Kierbedzia. Widoczna będzie też panorama Pragi, ale zbliżeń na drugim brzegu Wisły nie będzie. - Myślimy o tym w kontynuacji projektu - mówi Rogalski.

I tak film, do którego renderowania potrzebne były serwery z ośrodka badań jądrowych w Świerku, to jedna długa sekwencja efektów specjalnych. - To 20 minut wygenerowanych w komputerze efektów, jakie w filmach hollywoodzkich mamy ledwie przez kilka minut. Rozmawialiśmy o tym ze specjalistami zza oceanu. Byli pod wrażeniem - mówi Rogalski. Wirtualnie wygenerowana Warszawa może służyć jako scenografia w filmach fabularnych. Zobaczymy ją m.in. w produkowanym właśnie filmie Juliusza Machulskiego "Ambasador".

Producenci rozmawiają z Muzeum Powstania Warszawskiego o ewentualnej możliwości prezentowania filmu razem z "Miastem Ruin". Tak aby widz mógłby zobaczyć Warszawę w pełnym rozkwicie w 1935 roku i to co zostało z niej dokładnie 10 lat później, po zakończeniu II Wojny Światowej.




woitas 24.02.2013 07:06

Odp: Filmy, które warto obejrzeć :)
 
DREDD. Całkiem inny od pierwowzoru z Sylwkiem (1995). Aczkolwiek całkiem nieźle zrobiony.
Totalna rozpierducha w giga bloku mieszkalnym (75 tysięcy mieszkańców)...
Na szczególną uwagę zasługują sceny po zażyciu narkotyków.
A także jego towarzyszka...

Kogoro 24.02.2013 08:18

Cytat:

Napisany przez woitas (Post 1242844)
DREDD. Całkiem inny od pierwowzoru z Sylwkiem (1995). Aczkolwiek całkiem nieźle zrobiony.
Totalna rozpierducha w giga bloku mieszkalnym (75 tysięcy mieszkańców)...
Na szczególną uwagę zasługują sceny po zażyciu narkotyków.
A także jego towarzyszka...

I bardzo dobrze, że różnił się od pierwowzoru. Polecam.
Mam jedynie jeden problem. Wcześniej widziałem film o bardzo podobnej fabule. W dodatku lepszy. Szczątkowa fabuła klei rozpierduchę.



W tym roku ma wyjść druga część, której fabuła rozpocznie się kilka godzin po wydarzeniach z "jedynki".

loki7777 24.02.2013 11:07

Cytat:

Napisany przez Kogoro (Post 1242847)
I bardzo dobrze, że różnił się od pierwowzoru. Polecam.
Mam jedynie jeden problem. Wcześniej widziałem film o bardzo podobnej fabule. W dodatku lepszy. Szczątkowa fabuła klei rozpierduchę.
W tym roku ma wyjść druga część, której fabuła rozpocznie się kilka godzin po wydarzeniach z "jedynki".

Bron B. przed takimi filmami, nudny byl na maksa. Rozwalka nie poprawi braku fabuly.

Kogoro 24.02.2013 16:25

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1242872)
Bron B. przed takimi filmami, nudny byl na maksa. Rozwalka nie poprawi braku fabuly.

Przecież tego typu filmy nie ogląda się ze względu na fabułę. A ta była szczątkowa i dobrze skonstruowana. Fakt, że z kilkoma bykami, ale to akurat nic niezwykłego. Twórcy poszli właśnie ścieżką prostoty fabularnej, a mogli nieco inną, taką jak np. "Ong Bak".

M@X 22.03.2013 14:05

No to bedzie wojna i wiem nawet kto mi odpisze ;-)...

Obejrzalem nareszcie "Poklosie" i nie wiem jaki brakiem edukacji i wysublimowania estetycznego trzeba sie cechowac, by nazywac ten film "antypolskim".

Maciek Stuhr - mistrzostwo. Chyba najlepsza jego rola. Zdjecia swietne (scena na polu wsrod pomnikow gdy Jozek dowiaduje sie prawdy), nie liczac - jak to zwykle w polskich filmach - kipesko doswietlonych scen nocnych. Znowu nic nie widac i trzeba myslec "co autor mial na mysli". Muzyka - idealnie obrazuje ton i tempo w jakim film jest utrzymany i sprawia ze czujemy sie jak spokojni obserwatorzy z zewnatrz. i tak byc powinno - w tym filmie nie chce sie byc czescia akcji, a raczej biernym widzem ktory sam po jego obejrzeniu zastanowi sie nad tematyka i zgodnie z wlasnym sumieniem wyciagnie wnioski.

Film jest fikcja literacka, choc mocno nawiazuje do wydarzen z Jedwabnego, ale... to dobrze! Dowodzi, ze takie sytuacje mialy miejsce i nalezy o nich mowic! A jesli ktos w ramach solidarnosci z cyniczna swiadomoscia twierdzi, ze "trupa z szafy wyciagac nie nalezy" to niech sobie dalej bedzie takim wlasnie "Polakiem". Z tym, ze ja mu reki nie podam, bo z kumoterstwem podszytym podwojna moralnoscia i uzurpacja prawa do odebrania komus zycia nie chce miec nic wspolnego...

Pozycja obowiazkowa!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.