Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.08.2005, 22:21   #61
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm byc moze ale przynajmniej nie wyglada groteskowo i zachowal radosc z tego co robi - tryska energia jak mlody gosc
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.08.2005, 22:28   #62
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez rycho
Prosta chirurgia czyni cuda.
oj tam, oj tam ... maj poprostu dobre wina TAM robia

ale koncert rzeczywiscie bez 'kolan' ... ale 2:40 peklo
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2005, 22:31   #63
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
oj tam, oj tam ... maj poprostu dobre wina TAM robia

ale koncert rzeczywiscie bez 'kolan' ... ale 2:40 peklo
Nom u mnie do 5GB juz dobija w mpeg2
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2005, 22:51   #64
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Koncert przyjemny choć rzeczywiście bez rewelacji. Przynajmniej przed telewizorem, bo myślę, że tam na miejscu to jednak nagłośnienie i efekty wizualne robiły wrażenie
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2005, 23:25   #65
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jarre jest genialny albowiem zawsze muzykę dopasowuje do danej kultury, np podczas tego koncertu słychać wiele, akordów typowych dla polskiej muzyki. Posłuchajcie dwa razy może 3, co poniektórzy z dobrym słuchem, i pamięcią zrozumieją co mam na myśli. Ciekawy koncert i bardziej dla koneserów. Jaaz, Folk, Klasyka, elementy industrializmu... Heh nieważne.....
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2005, 23:32   #66
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jasny gwint, memo, jestem pod wrazeniem Twojego posta, naprawde!

chociaz mnie osobiscie zawiodl, jakos spodziewalem sie wiecej po tym, co ogladam sobie na plytce dvd, jakos srednio mi sie podobalo i zaczalem sie nudzic

fakt ze gosc wyglada cholernie mlodo jak na te 57 latek

Lech Walesa wypadl chyba najgorzej z wszystkich waznych elementow widowiska, nie przygotowal sie chyba zbytnio, a szkoda...
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2005, 23:33   #67
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez memorando
Jarre jest genialny albowiem zawsze muzykę dopasowuje do danej kultury, np podczas tego koncertu słychać wiele, akordów typowych dla polskiej muzyki. Posłuchajcie dwa razy może 3, co poniektórzy z dobrym słuchem, i pamięcią zrozumieją co mam na myśli. Ciekawy koncert i bardziej dla koneserów. Jaaz, Folk, Klasyka, elementy industrializmu... Heh nieważne.....
ooo lol heheh
nom coś w tym jest.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 00:24   #68
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
ooo lol heheh
nom coś w tym jest.
Wszystko zależy od osób na których wzoruje się artysta. Jak weźmiesz np. wczesne utwory Chopina, nie usłyszysz Chopina takiego jak znamy, ale np. wpływ Mozarta tak solidny ( zresztą są to wariacje na temat z mozarta) że cała linia melodyczna la ci darem la mano op 1 chhopina, jest tak podbna do mozarta, że byś powiedział że to mozart, ale z drugiej strony już słychać ten styl chopinowskiego żartu i łaczenia akordów ale we wczesnej odmianie nie skrystalizowanej dziecięcej. Chopin i la ci darem la mano to ciekawy utwór choć mało znany akordy neapolitańskie w szczątkowej formie słychać, elementy delikatnego impresjonizmu, i opery włoskiej. Jak słucham Jarre mam dosłownie wrażenie w pewnych jego utworach (revolution, rendez vous) jakby zastosował technikę przetworzenia typowych elementów dla opery włoskiej, nagromadzenie emocji, zwolnienie, przyspieszenie zresztą też jest to schemat allegra sonatowego. Improwizacja, elementy emocjonalnego traktowania lini melodycznej jak w symfoniach, czy sonatach. I przedewszystkim Jarre Zauważcie jaki ma styl Jarre... Jednolity. bez nadbudowań, improwizacja jest typowa dla Romantyzmu, jak wielcy paniści, bierze instrument i gra. Jarre nie przejmuje po kimś stylu ale sam krystalizuje swoje pomysły od lat na zasadzie fascynacji. Concert w chinach ten pierwszy nagrany w dwóch częsciach jest doskonałym przykładem. Elementy melodyczne typowe dla Azji przeplatają się z parafrazami nowoczeności, I nie tworzy to żadnego dysonansu, bo Jarre musiał być kształcony w kierunku muzycznym. Nieznam jego biografi, ale uważam że tylko człowiek z słuchem absolutnym lub wykształceniem muzykologicznym jest w stanie tworzyć muzykę przeszłości powiązaną z nowoczesnością bez tworzenia dysonansu, i zgrzytu dla uszu. Weźcie np band in the rain macie przecież jak na dłoni elementy typowe dla regionu francuskiego powiązane z chińszczyzną. Fenomen Jarrea to przede wszystkim doskonała melodyka wyczucie harmoni, i umiejętność improwizowania i tworzenia na bazie muzyki z różnych kultur jednolitej lini melodycznej bez powtarzania fraz...Po prostu Jarre ma jednolity skrystalizowany już styl
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 01:10   #69
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez memorando
Wszystko zależy od osób na których wzoruje się artysta. Jak weźmiesz np. wczesne utwory Chopina, nie usłyszysz Chopina takiego jak znamy, ale np. wpływ Mozarta tak solidny ( zresztą są to wariacje na temat z mozarta) że cała linia melodyczna la ci darem la mano op 1 chhopina, jest tak podbna do mozarta, że byś powiedział że to mozart, ale z drugiej strony już słychać ten styl chopinowskiego żartu i łaczenia akordów ale we wczesnej odmianie nie skrystalizowanej dziecięcej. Chopin i la ci darem la mano to ciekawy utwór choć mało znany akordy neapolitańskie w szczątkowej formie słychać, elementy delikatnego impresjonizmu, i opery włoskiej. Jak słucham Jarre mam dosłownie wrażenie w pewnych jego utworach (revolution, rendez vous) jakby zastosował technikę przetworzenia typowych elementów dla opery włoskiej, nagromadzenie emocji, zwolnienie, przyspieszenie zresztą też jest to schemat allegra sonatowego. Improwizacja, elementy emocjonalnego traktowania lini melodycznej jak w symfoniach, czy sonatach. I przedewszystkim Jarre Zauważcie jaki ma styl Jarre... Jednolity. bez nadbudowań, improwizacja jest typowa dla Romantyzmu, jak wielcy paniści, bierze instrument i gra. Jarre nie przejmuje po kimś stylu ale sam krystalizuje swoje pomysły od lat na zasadzie fascynacji. Concert w chinach ten pierwszy nagrany w dwóch częsciach jest doskonałym przykładem. Elementy melodyczne typowe dla Azji przeplatają się z parafrazami nowoczeności, I nie tworzy to żadnego dysonansu, bo Jarre musiał być kształcony w kierunku muzycznym. Nieznam jego biografi, ale uważam że tylko człowiek z słuchem absolutnym lub wykształceniem muzykologicznym jest w stanie tworzyć muzykę przeszłości powiązaną z nowoczesnością bez tworzenia dysonansu, i zgrzytu dla uszu. Weźcie np band in the rain macie przecież jak na dłoni elementy typowe dla regionu francuskiego powiązane z chińszczyzną. Fenomen Jarrea to przede wszystkim doskonała melodyka wyczucie harmoni, i umiejętność improwizowania i tworzenia na bazie muzyki z różnych kultur jednolitej lini melodycznej bez powtarzania fraz...Po prostu Jarre ma jednolity skrystalizowany już styl
@ndy juz pisał memo is back
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 08:12   #70
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja nie bardzo lubie muzyke elektroniczną, ale wczorajszy koncert zrobił na mnie piorunujące wrażenie, aż dzisiaj pożyczam inny jego koncert jakiś z japonii gdzie ponoć było milion ludzi!!??
__________________
Używam
1. Laptop - IBM T41p, Pentium M 1400, 1GB RAM, Radeon 7500, Seagate 5400.3
2. Blaszak: INTEL CORE 2 DUO E8500 3,16GHZ, GIGABYTE GA-P35-DS4, PCX EVGA 8800GTX 768/384 1,8GHZ, PATRIOT DDR2 2*2GB 800 LLK CL4, SEAGATE 500GB 32MB SATA ST3500320AS, LG GH-20LS10 SATA BLACK LIGHTSCRIBE, SHARKOON REBEL 9 VALUE BLACK B/Z, MODECOM VOLCANO 750W, MS WINDOWS VISTA HOME PREMIUM EDITION PL 64BIT OEM, NEC LCD20WGX2 PRO SILVER/BLACK MONITOR LCD 20
--------
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 12:05   #71
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
koncer widzialem na zywo,
troche sie zawiodlem... spodziewalem sie, ze publika bedzie otoczona reflektorami fajerwerkami,
a te walily tylko z jednego miejsca... malo muzykow na scenie (poza chorem i orkiestra wymfoniczna)
Wczesniejszy koncertu na video i dvd zrobily na mnie wieksze wrazenie...

Gdy tam bylem, kumpel przyslal mi sms, zebym przyszedlem do domu pograc z nim, bo ten koncert cos nudny (siedzial przed TV) i troche mial racje.
aha... spodziewalem sie, ze bedzie glosno a tu fajerwerki zagluszaly muzyke

... a fanem jarra jestem od ponad 12lat
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 13:20   #72
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Tak, jak pisałem wcześniej, spodziewałem się większego widowiska, ale myślałem, że tylko w telewizorze tak.. trochę "blado" to wyglądało. A jeżeli mówisz, że na żywo podobnie.. No szkoda.. ale i tak myślę, że warto było zobaczyć.

Tymczasem chciałbym rzeczywiście zobaczyć ten koncert w Chinach, bo wbrew zapowiedziom, to on chyba ciągle pozostanie najlepszym w karierze Jearra.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 18:53   #73
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Predi
w takim razie wybacz
Wybaczam
Cytat:
Napisany przez Predi
myslem ze mozna tu wyrazac swoje opinie, ale jezeli mozna tylko pisac "super, czekam na ten kocnert, on jest swietny itd".... to.... zaspawam lodowke
Nie mam nic przeciwko wyrażaniu swojej opinii, gdyż każdy ma do tego prawo. Uważam jednak, że jeśli chcemy ją wypowiedzieć wśród osób, które jej nie podzielają, należy to zrobić z zachowaniem pewnego szacunku dla tych, co myślą inaczej jak my.

Chodzi o to, że jeśli mówisz, o kimś ***8222;pajac***8221;, a inna osoba akurat ceni tego człowieka to odbiera Twoją wypowiedź jako obraźliwą, a nie prezentującą odmienne zdanie. Bo w końcu ktoś kto szanuje pajaca sam musi nim być, nieprawdaż ?

Zawsze można było założyć nowy temat typu ***8222;Mam już dosyć Jarre-a***8221;, albo po prostu pominąć ten wątek skoro już tak miałeś go dosyć.

Myślę, że nie ma co więcej roztrząsać tematu i udać się na

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 19:40   #74
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No to ja też wypowiem się na temat koncertu. Widziałem go na żywo.

Stałem w sektorze B2 (mniej więcej po środku całego tłumu) i miałem świetny odsłuch. Z początku na moment puścili z głośników za dużo basu i jak go od razu skręcili to troszeczkę za mocno, bo w niektórych kawałkach go brakowało. Ale generalnie dźwięk był rewelacyjny, czyściutki, ani za głośny, ani za cichy. Pierwszy raz po koncercie nie miałem wrażenia utraty słuchu . Było tak dobrze, gdyż zestaw nagłaśniający miał jeszcze ogromny zapas mocy i gdyby techniczni chcieli, dosłownie zmietli by nas z tego placu. Stojąc miałem również bardzo dobry obraz na fajerwerki i światła, czego zapewne nie mieli ludzie z sektorów najbliżej sceny. Ci natomiast widzieli właśnie scenę, a ja nie . To jeden z minusów, nie widziałem kompletnie niczego, co działo się na scenie, tylko to co było na ekranach. Moim zdaniem na jednym z nich , powinno być cały czas to co jest na scenie, ale niestety ***8211; zobaczyłem to dopiero na nagraniu, którego dokonałem w systemie VHS ... . Od razu napiszę, że to, co widzieliśmy w telewizji diametralnie różniło się od tego, co było na placu. Nie słychać reakcji ludzi (poza przerwami), nie słychać fajerwerków, których odgłosy były wplacione w niektóre utwory, nie widać praktycznie telebimów, które tworzyły niezwykły klimat, ale najbardziej ucierpiała jakość dźwięku, która na żywo była 100% lepsza !. Panorama rzucała na kolana ... to tyle w tym temacie.

Cały koncert miał niezwykły nastrojowy klimat skłaniający do przemyśleń i zadumy. Dokładnie czegoś takiego się po nim spodziewałem z okazji takiej rocznicy. Ci, którzy myśleli, że idą na większą dyskotekę pewnie się zawiedli, ale ja na pewno nie.

Niektóre kawałki zabrzmiały powalająco, Equinox (świetna wizualizacja z ludzików z lornetkami), Randes Vous (wizualizacja z tańczącym gościem, na niebie miliony fajerwerków) czy Mury (piękny chór) to momenty, których nigdy nie zapomnę.

Można się trochę przyczepić do laserów/świateł, które oświetlały niebo, myślałem, że będzie tego trochę więcej i na niebie będą się dziać niezwykłe rzeczy, a tak nie było. Jest to jednak niewielki minus w porównaniu do reszty.

Moim zdaniem koncert był RE-WE-LA-CY-JNY. Zawsze byłem i będę wielkim fanem Jarra.

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2005, 20:28   #75
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No, fajnie, że jednak na żywo koncert mógł się podobać. Takie miałęm właśnie wrażenie, że transmisja telewizyjna była "płytka", a dopiero będąc tam można to było odebrać tak, jak zostało przygotowane


Co do tego, co działo się na scenie, to - wnioskując na podstawie transmisji telewizyjnej - dużo nie straciłeś nie widząc tego. Jarre grał na różnych instrumentach, czasami się uśmiechał i skakał i to właściwie wszystko. Wydaje mi się, że to co na niebie, było "o niebo" ciekawsze.

A jeśli właśnie chodzi o jakość dźwięku i fajerwerki na żywo, to właśnie tego żałuję, że nie mogłem widzieć będąc tam
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.