Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2009, 13:48   #1
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
[Muzyka] Dawno temu w...Polsce - przegrywalnie płyt CD

Słucham dziś trochę muzy na moich nowych kolumnach i naszło mnie na wspomnienia. Ci bardzo młodzi nie pamiętają pewnie (pamiętaja tylko młodzi jak ja, Ed) firemek zajmujących się kopiowaniem płyt CD na kasety CC (to takie coś sprzed CDRa). W Twierdzy były takie na przykład na 5 piętrze Feniksa, w Baszcie... Chodzili do nich posiadacze magnetofonów, których nie stac było na kolekcje płyt CD (wtedy drogich, dziś ..drogich ]. No i właściciel interesu kopiował im płyty CD na kasetki za jakąś tam opłatą. Zwykle katalogi takich firm były dość spore, wiele płytek było rzadkich, sporo nowości. Z takich firm rozwinęły się wypożyczalnie płyt CD - za opłatą mogłeś wziąść płytę do domu na dzień, dwa i posłuchać, samemu przegrać na kasetę CC (z Dolby C).

i komu to przeszkadzało... (wypożyczalnie).Są przecież wypożyczalnie płyt DVD, BD. Co prawda mają one egzemplarze płyt z licencją na wypożyczanie ale to dałoby się załatwić jakąś opłatą od płyty na rzecz ZAIKS. Naiwne jest myślenie decydentów ( szczególnie tu na tym forum nas to może śmieszyć),że CD łatwo skopiować a DVD nie bo "zabezpieczone" . Smok Wawelski by sie uśmiał, Carramba zielona pietruszka... Może myślą,że DVD to nie da się 1:1 a CD to zwykle 1:1 (chyba,że ktoś lubi mp3).

Oczywiście mamy znane nam doskonale "sklepy" w internecie (baardzo tanie) . Ale to już inna Galaktyka.

Czasem wydaje mi się,ze twórcy (szczególnie niszowi) powinni zastanowić się głębiej nad sprzedażą swojej muzy w plikach FLAC,APE. No i udostępnić lepsze formy płatności niż kredytówki. Może jakieś PayPale czy coś w tym stylu ? I tak zaczynamy coraz więcej muzyki słuchać z serwerów domowych - czy to kompów czy to NMT.

Niemniej...fajne były te wypożyczalnie
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2009, 14:41   #2
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Pamiętam te sklepy troche, co prawda nie moje czasy ale mam starszych braci
W domu mam nawet jeszcze KATALOG PŁYT 1991 jakiejś dużej firmy, która się tym zajmowała.
Uzywam go czasem po prostu jako ... katalog płyt różnych kapel z lat 80-tych.
Teraz od tego jest w sumie wikipedia i "sklepy" internetowe

Bo mieli chyba wszystko co mogli mieć a nawet więcej (składanki, muzyka filmowa itp)
Nagrywali "wyłącznie na wysokiej jakości sprzęcie firmy Technics"
Można było nawet sobie wykupić dostęp do kolekcji i sprzętu na godziny, a potem "samodzielnie wykonać nagrania o wysokiej jakości technicznej" czy jakoś tak

Pamiętam też wskaźniczki wysterowania (cyfrowe z diodek LED lub analogowe z wskazówką). Prąd podkładu, wybór typu kasety IEC-I/IEC-II, eehhhh.
I te kolorowe kasety kupowane z Pewexie za dolary (jeszcze je mam w pudle)

TDK A (Accoustic, czerwone) ,D (Dynamic, pomarańczowe), AD (Accoustic-Dynamic, niebieskie), SA (Super Avilyn, złote), SA-X, ME, AD-X , RE (ładne! - bordowe) , IF (jak RF ale białe albo czarne - i w dziwinych pudełkach)
Sony EF, UX, UX-S
BASF Ferro Extra (czerwone), Chrome Extra (niebieskie), Chrome Maxima (jasnoniebieskie), Chrome Maxima II
Maxell

i wiele innych

Mam jeszcze kilka nowiutkich TDK SA (już z nowych serii, inne niż te powyżej) kupionych w MM, leżą już z 5 lat - popularyzacja nagrywarek CD i MP3 nastąpiła tak szybko ze nie zdążyłem nagrać

PS
Patrzcie stare TDK D:


i AD jeszcze w folii

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 22.01.2009 o godz. 14:52
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2009, 16:37   #3
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt Podgląd Wiadomości

Są przecież wypożyczalnie płyt DVD, BD. Co prawda mają one egzemplarze płyt z licencją na wypożyczanie ale to dałoby się załatwić jakąś opłatą od płyty na rzecz ZAIKS.
Czy czyste plyty i nagrywarki nie maja w sobie tej oplaty ?
Wiec nic tylko przegrywac bo inaczej jestesmy okradani (nagrywajac np swoje zdjecia).
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2009, 23:02   #4
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Używałem głównie kaset chrom i metal. Pamietam to TDK SA-X... ech.

Magnetofony w przegrywalniach, mieli dobre. Technicsy ale to nie te tanie, które królowały w domach.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2009, 23:51   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Magnetofony, fakt, mieli dobre, ale ich przebiegi były....ech....nie wierzę w aż taką długowieczność ich głowic. One praktycznie chodziły non stop

A z taśm, to super były Maxellki - uważam, że lepsze od TDK czy czy Basf, Sony czy Agfa to już trochę niższa półka. Poza tym z metalami nie radziły sobie pośledniejsze magnetofony, więc były trochę mniej uniwersalne.
Standardem wówczas u nas były rodzime Stilon Gorzów i nowsze Ferrum Forte

A kto pamięta, jak kupowało się kasety nagrane (z byle czym) tylko po to, żeby skasować i mieć do swoich nagrań? To był szajs, ale na bezrybiu i rak ryba
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2009, 23:54   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sam takie kupowałem.

W swoim kaseciaku miałem odgiętą specjalnie blaszkę odpowiedzialną za blokowanie zapisu dla takich kaset - nie chciało mi się zaklejać tej zabezpieczającej dziurki u góry kasety.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 00:00   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tą dziurkę zatykało się byle jakimi papierkami, chocby po petach
nie potrzeba było zaklejać
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 00:06   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Widziałem i takie rozwiązanie, jednakże zawsze uznawałem je za mało eleganckie i niewygodne - taśmę klejącą przynajmniej można było łatwo zedrzeć (w ostateczności przebić), a z wydłubywaniem papierków różnie bywało.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 00:07   #9
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Oj to mlodziaki pozno zaczynaliscie.
Najpierw krolwaly szpulowce i takie tasmy na krazkach
To dopiero byla zabawa
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 00:10   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Miałem i szpulowca, ale to strasznie niewygodne było.

Ale bardzo lubiłem swój gramofon.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 00:32   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Promuś, ty tu nie fikaj.
Myślisz, że zwykłych taśm nie przerabialiśmy? Mój M2405 jeszcze gdzies się wala, podobnie jak chałda szpul. Ustawienie głowicy w czymś takim, to była wyższa szkoła jazdy

A gramofon Bernard jeszcze jest, ale coś mu się pasek wyciągnął i jeszcze ładnych parę lat temu był z tym problem, teraz nawet nie wiem.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 01:48   #12
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kod:
nie wierzę w aż taką długowieczność ich głowic


Lutownica + prawy/masa/lewy/masa.
Na początku głowice tzw. stożkowe dostepne były tylko w komisach (czego tam nie było...od majtek niemieckich, po telwizory kolorowe).

Ale nie tym chciałem.
To co mnie najbardziej wkurzało w magnetowfonach kasetowych to tzw. "kręcenie głowicą". Praktycznie każda kaseta była nagrywana przy innym ustawieniu głowicy i aby uzyskac najlepszy efekt podczas odtwarzania trzeba było śrubką od głowicy pokręcić.

Różnice w jakości przypominały MP3 96kb/s kontra 160kb/s.

Z tamtych czasów (lata 80-81) utkwił mi jeszcze bazar w Katowicach (tzw. Czarny Rynek).
Mozna było powąchać prawdziwe płyty gramofonowe z zachodu .Do dziś pamiętam orginalnie zapakowaną płytę Scorpions Animal Magnetism. O kupnie można było zapomnieć - koszt ok. 1/3 średniej pensji.
Co dziwne, w tamtych czasach praktycznie nie zamykano paserów handlujących. Co najwyżej wesoła trójka z MO wpadała na bazar i rozganaiła tłum. A zarzuty w tamtych czasach mogły być przecież cieższe niż teraz ?, no ale to taka dygresja.

U nas królowały wtedy wydania typu Budka suflera Za Ostani Grosz (bardzo ubogie wydanie). Stałem za nią kilka godzin i zabraklo - ostało się tylko Mazowsze i Sipińska, więc wziąłem bo brało sie wtedy wszystko.

Nagrywanie kaset nastąpiło nieco później, u mnie w Rybniku było podbnie, jak już to tu ktos opisał - sprawa fajna, czekało się kilka godzin i kasetka była nagrana.
Nie można było w tamtych czasach jednak narzekać na brak muzy. W radio królowały Wieczory Płytowe (Pr. II odpalał w nocne soboty 2-3 pełne albumy). Tylko niestety trzeba było mieć magnetofon (zakup tego sprzetu można było porównac z 5 w totka), no i kasety (w przeliczeniu na dziś to jakby trafić 4 w totka). Majac odrobinę szczęscia można było dorwać jakąś 40min kasetę z koncertu wyżej wspomnianego Mazowsza, czy jakiegoś bardzo znanego chóru z ZSRR i kasując nagrywać nasz oczekiwany od tygodnia album z radia.

Później nastały czasy piractwa legalnego (przynajmniej ja to tak nazywam).
W sklepach królowały kasety TAKT za pare złotych. Zasoby tej wytwórni kaset były praktycznie nieograniczone. Nie było wykonawcy, który nie byłby dostępny na kasetach (tak sobie wyobrazałem demokracje wtedy).

Nagle ktoś powiedział że to nielegalne, znaczy żle mówie...nielegalne były ceny, bo kasety lekko tylko zmieniły image, naklejono na nich jakiąś nalepkę świecacą i zmieniono cene na 10x wyższą.

Tym to sposobem nasz kraj zaczął powoli zbliżać się do Europy i odzyskiwac niepodległość.
Zaprzestano emisji w radio całych płyt, poźniej całych utworów, a pewno za rok,dwa będa tylko 30s "dżingle" emitować.
Ceny płyt w sklepach przypominają te z Czarnego Rynku w Katowicach i się z tego cieszę bo czuje się jakby rok 1980 był wczoraj - czuje sie przez te ceny młodo .
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 07:34   #13
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Taaa japońskie głowice do magnetofonów ze specjalnego materiału.. 10x trwalsze.
Pamietam kasety TAKT. Miałem sporo Iron Maiden takich.

Gramofon Bernard
i wzmacniacz z radiem Elizabeth HI-FI

Oczywiście szpulowca też mielismy, a nawet mamy. Prawie że półprofesjonalny 4 ścieżkowy Dama PIK.
Strasznie lubiłem jak się te szpuleczki kręciły
Po tuningu (japońska głowica + dolby, źródło CD) grał znacznie lepiej niż CC. Jak CD właściwie. I to na taśmach stilon
Ale tam leciało chyba 20cm taśmy na sekunde. Albo i więcej... dwie prędkości były.

Wzmacniacz;
http://unitra.eu.org/node/285
Magnetofon:
http://unitra.eu.org/node/801 (tyle że nasz cały czarny)


edit:
hej a pamiętacie bajki na slajdach? Firma "Wspólna Sprawa" czy jakoś tak. Chyba gdzieś je jeszcze mam

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 23.01.2009 o godz. 07:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 07:40   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A węgierskie głowice stożkowe pamiętacie?

Nie wiem dlaczego, ale nazywało się je "kryształowe" - ponoć bardzo trwałe.

Miałem taką wstawioną - nie dorównywała jakością japońskim (ale ceną też nie), a skok jakościowy nie do pogardzenia.

Mnie się udało "wystać" czerwoną TSA, Republikę, 2 pierwsze albumy Perfectu, Maanamu, tę Budkę też, i wiele innych.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2009, 12:07   #15
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Z płytek wystałem Classix Nouveaux. Wychodziłem (chodziłem 3 razy do sklepu aż go otworzyli) - Republikę, drugą płytę.

Korzystałem z magnetofonu szufladkowego Diory z wstawionym Dolby C. Bardzo fajny dźwięk był. Pamiętacie sprzedawane wkładki do kaset ? Kolorowe, z tracklistami.

Obecnie muzycy na Zachodzie założli kolejne stowarzyszenie. Chcą aby płacić im za muzę zawartą w filmach wydanych na DVD (czyli za ich muzę uzytą na płycie DVD z filmem). Pewnie chcą parę dolców od każdego filmu. Wiec płyty podrożeją ?
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z odczytem płyt cd na Lite on 1635S marcin_mwo Napędy optyczne DVD 2 09.03.2008 22:23
Szukam programu do katalogowania płyt CD... PiotrM1973 Napędy optyczne CD 10 03.11.2004 08:12
CD nie czyta palonych płyt..HELP Maćkos Napędy optyczne CD 9 21.04.2004 17:17
Dawno dawno temu za górami za lasami... przemo_one Off topic 2 25.10.2003 01:52
Baza płyt CD sayan Off topic 6 17.10.2002 21:46


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.