Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.07.2005, 23:31   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Muzyka orkiestralna, chóry itp...

Będąc dzisiaj w kinie widziałem trailer najnowszej produkcji Disney'a - The Chronicles of Narnia i tak, jak sam film w sumie zapowiada się nawet nieźle, tak rewelacyjna po prostu w trailerze była muzyka. Oto link do znalezionych na szybko w internecie zapowiedzi - zakładam, że są to te same, które widziałem w kinie:

http://www.comingsoon.net/films.php?id=7012

Mam teraz pytanie, czy znacie jakieś.. zespoły, czy może koncerty, soundtracki - cokolwiek z tego typu muzyką? Generalnie w filmach czy bajkach Disney'a bardzo często jest muzyka tego typu - orkiestralna, ale bliższa takiej powiedzmy... popowej (bardzo naciągane) niż klasycznej. Do tego utwory z chórami, jak na przykład (stare porównanie, ale utkwiło mi w pamięci) w grze: Kroniki czarnego księżyca, gdzie była naprawdę ciekawa muzyka.

Jeśli ktoś zna tego typu muzykę (lub chociaż podobną), będę wdzięczny za podpowiedzi
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.07.2005, 07:19   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Muzyka z tych trailerów IMO zdecydowanie nie jest muzyką klasyczną, a co do soundtracków w tym klimacie to poszukaj sobie kompozycji Williamsa.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2005, 07:27   #3
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepsza dla mnie jest musyka z Władcy pierścieni z całej trylogii Howarda Shora, a co do filmu czekam na niego już od dłygiego czasu. Pamiętam, że jak byłem dzieckiem w tv był serial Kroniki Narnii "The lion, wardrobe..." (ostatnio było 6 DVD na torrencie ), który był robiony przez BBC. Potem czytałem książki o Kaspianie i itd.. no i teraz po wielu latach wreszcie ktoś wrócił do tego tematu.

Teraz dopiero doczytałem, polecam poniższe soundtracki:
Bandyta
Ostatni mohikanin
Trylogia LOTR
STAR WARS (nie wszyskie)
21 gramów
Gladiator
Troja
Braveheart
oczywiście Robin of sherwood (Clannad) ale to już całkiem co inego
Nie sa to moze typowe wykonania muzyki klasycznej, ale przynajmniej nie ma tam tego popowego śpiewania na siłę. Jak sobie coś przypomnę to zaktualizuję.

Ostatnio zmieniany przez Air : 08.07.2005 o godz. 08:08
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2005, 15:54   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Chodziło mi właśnie o muzykę orkiestralną, ale taką lekko... "popową", a w każdym razie zdecydowanie nie klasyczną.

Te soundtracki sprawdzę, chociaż generalnie szukam w tym momencie jakiegoś zespołu, czy może nawet orkiestry, która by się w takiej muzyce specjalizowała. Nie wiem w ogóle, czy coś takiego istnieje, ale pewnie tak, bo każda nisza jest zapełniana.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2005, 14:32   #5
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jerry Goldsmith - muza np do star trek'ow
symfoniczna, ale obrabiane sa takie lekkie motywy

edit.
Michael Nyma, troszke inne klimaty, ale na 100% spodoba Ci sie muzyka jego autorstwa do filmu The Piano
__________________

Ostatnio zmieniany przez mr_spock : 09.07.2005 o godz. 14:35
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2005, 14:52   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez mr_spock
Jerry Goldsmith - muza np do star trek'ow
symfoniczna, ale obrabiane sa takie lekkie motywy

edit.
Michael Nyma, troszke inne klimaty, ale na 100% spodoba Ci sie muzyka jego autorstwa do filmu The Piano
Dzięki za podpowiedź

Ten pierwszy to kurcze rzeczywiście znany - Rambo, Allien, Star Trek, 13th Warrior i sporo innych.. Właśnie ściągam kilka rzeczy i zobaczę, jak to wygląda

Natomiast co to Michael Nyma to jak na razie nie mogę nic znaleźć, ale będę jeszcze szukał.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2005, 16:47   #7
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wg mnie jednym z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej jest Hans Zimmer
Ostatnio zacząłem ściągać wszystkie soundtracki jego autorstwa (i w sumie
A co takiego np. skomponował? - muzyka do Gladiatora, Black Hawk Down, Tears of the sun, Peral Harbor, Bravehearth, King Arthur i wiele, wiele innych.

Nie wiem czy o to ci chodziło ale napewno jak ci się nie spodoba cała płyta, to z każdej wybierzesz po kilka kilka piosenek.

Pzdr.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2005, 16:49   #8
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Dzięki za podpowiedź

Ten pierwszy to kurcze rzeczywiście znany - Rambo, Allien, Star Trek, 13th Warrior i sporo innych.. Właśnie ściągam kilka rzeczy i zobaczę, jak to wygląda

Natomiast co to Michael Nyma to jak na razie nie mogę nic znaleźć, ale będę jeszcze szukał.
przepraszam, zle napisalem Michael NymaN prawidlowo
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2005, 17:14   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
Wg mnie jednym z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej jest Hans Zimmer
Ostatnio zacząłem ściągać wszystkie soundtracki jego autorstwa (i w sumie
A co takiego np. skomponował? - muzyka do Gladiatora, Black Hawk Down, Tears of the sun, Peral Harbor, Bravehearth, King Arthur i wiele, wiele innych.

Nie wiem czy o to ci chodziło ale napewno jak ci się nie spodoba cała płyta, to z każdej wybierzesz po kilka kilka piosenek.

Pzdr.
A tego to znam, ale nie pomyślałem o nim, więc dzięki.

Jak na razie na Emule znalazłem dwie "paczki" z jego twórczością - jedna to 25 albumów, druga 32, więc trochę więcej tego jest


@ Spock

Tak właśnie myślałem, więc wolałem się upewnić
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.