Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Humor

Humor O wszystkim, co bawi i śmieszy :)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.05.2022, 19:25   #16
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Mnie tam nie obchodzą jakieś złote kable czy diamentowe bezpieczniki. Słucham muzyki na starej wieży stereo, audiofile twierdzą że wieże to szajs ale jak dla mnie gra dobrze i mocna jest jak cholera

Może jakbym miał sporo hajsu to sprawiłbym sobie jakiś zestawik z serii Sony ES albo coś w ten deseń, na razie jestem więcej niż zadowolony ze swojego sprzętu. Jak chcę więcej basu czy wysokich to podbijam na wzmacniaczu a nie kupuję złote kable czy inne diamentowe podstawki pod kolumny
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.05.2022, 23:58   #17
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wiesz - różnica pomiędzy jakimś sprzętem a przyzwoitym sprzętem jest słyszalna i to bardzo dobrze słyszalna. Tak samo środowisko odsłuchowe również ma niebagatelne znaczenie. Natomiast chodzi o to, żeby odróżnić wzrost kosztów związany z wykorzystaniem technologii realnie zwiększających jakość dźwięku od zwykłego nabijania ludzi w akustyczną butelkę.

To nawet nie jest tak, że nie warto w ogóle kupować drogiego sprzętu. Nie tylko głośniki za 1,5 k zł będą z założenia lepsze niż marketowe pierdziałki za 49 zł, ale i zestaw za 5 k zł zdeklasuje ten za półtora tysiaka. Natomiast po pierwsze trzeba mieć to gdzie postawić, bo na przykład nic po takich głośnikach w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, gdzie jeden sąsiad cztery razy w roku skuwa płytki w łazience, drugi ma 85 lat i uwielbia słuchać wszystkich programów informacyjnych w TV, tylko nie za bardzo słyszy, a trzeci hucznie obchodzi imieniny wszystkich swoich znajomych na FB. Po drugie jest pewna granica, powyżej której wzrost jakości nie jest warty wydanych pieniędzy - to tak jakbyśmy wybrali laptopa z ekranem 8K (jak już będą, bo pewnie będą ) zamiast 4K, gdzie nasz wzrok nie będzie w stanie wyłapać różnicy (niejeden nie zobaczy różnicy między 1080p a 4K). A po trzecie przecież nigdzie nie jest napisane, że w ofercie sklepów drogie są tylko urządzenia i komponenty o wysokiej jakości. I tu akurat w świecie audio jest się z czego pośmiać.

Trudno jest sprzedawać drogo jakiś shit do rowerów. Jeśli ktoś zacznie sprzedawać widelec z amortyzatorem mający umożliwić zeskoczenie z 15-metrowej skały, a on będzie się łamał po zeskoczeniu z metrowego murka, to nikt za ciężkiego groma nie kupi kolejnego, a jeszcze wysmaży piękną recenzję. Natomiast przewód za 200 funtów metr, którego efektu działania nie zobaczymy na najlepszym oscyloskopie (dlatego rzecz jasna, że żaden oscyloskop nie jest tak wyrafinowany, a nie dlatego, że przewód nie jest w niczym lepszy od przyzwoitego markowego kabelka za 20 zł metr) - no udowodnijmy, że tam nie ma magii...

Na szczęście rynek nie jest jeszcze zapełniony. Jest miejsce dla mnie i jeszcze mogę zbić fortunę. Patyczki do uszów (którymi nie można czyścić uszów, wiem, ale moimi będzie można) z płynem hipoalergiczno-akustycznym z układem układającym proakustycznie włosy w uszach - to jest mój startup! W wersji premium rzecz jasna ultradźwiękowe masowanie bębenków (napęd se ze szczoteczki do zębów wezmę, a co...)
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2022, 09:59   #18
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jak ktoś mądry dawno temu powiedział - "Każdemu według potrzeb". Nie mógłbym znieść słuchania muzyki z jakiegoś taniego radiomagnetofonu albo głośniczka Bluetooth, ale z drugiej strony nie widzę sensu kupowania bardzo drogiego wzmacniacza i pięknych kolumn podłogowych. Żeby wyciągnąć pełnię możliwości takiego zestawu musiałbym mieć pomieszczenie dostosowane do odsłuchu, i to najlepiej w domu. Nie stać mnie ani na wzmacniacz za kilka tysięcy, ani na podobnej klasy kolumny. O kupnie domu to już nawet nie wspominam

Wobec tego wybrałem rozwiązanie "pośrednie", czyli wieżę i kolumny podstawkowe (czy raczej "biurkowe" w moim przypadku). Nie jest może miniaturowa, ale zajmuje mniej miejsca niż pełnowymiarowe klocki, gra o niebo lepiej od głośnika BT czy soundbara i ma na wyposażeniu sporo opcji, które można przełączać również z pilota. Kosztowała mnie kilkaset złotych (razem z kolumnami) i gra lepiej niż nowe zestawy w tej cenie - ale to już specyfika rzeczy używanych.

Pewnie że jest wiele sprzętu grającego kilka klas lepiej od tej wieży, ale uznałem że do moich potrzeb i warunków taki sprzęt sprawdzi się najlepiej. Mój brat słucha muzyki na jakimś zestawie 2.1 Logitecha i jemu to wystarcza. Nie będę na siłę przekonywał go żeby sobie kupił to co mam ja, bo on ma inne potrzeby i wymagania co do dźwięku. Już wyrosłem z myślenia, że skoro ja coś mam i czegoś używam to znaczy że to jest najlepsze i wszyscy powinni tak robić.

Cytat:
Natomiast po pierwsze trzeba mieć to gdzie postawić, bo na przykład nic po takich głośnikach w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, gdzie jeden sąsiad cztery razy w roku skuwa płytki w łazience, drugi ma 85 lat i uwielbia słuchać wszystkich programów informacyjnych w TV, tylko nie za bardzo słyszy, a trzeci hucznie obchodzi imieniny wszystkich swoich znajomych na FB.
Akurat mieszkam w wielkiej płycie i poza naprawdę skrajnymi przypadkami nie słyszę nic z sąsiednich mieszkań. Jedynie, kiedy ktoś robi remont albo naprawdę mocno imprezuje to słychać cokolwiek. To bardziej w drugą stronę - staram się nie odkręcać gałki głośności zbyt wysoko, żeby jakiś sąsiad nie przyszedł z pretensjami. Jeszcze się to jednak nie zdarzyło. Dużo więcej słychać jak otworzę okno, i to czasami przeszkadza, zwłaszcza w "dni imprezowe"
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN

Ostatnio zmieniany przez DarkSlide97 : 09.05.2022 o godz. 10:04
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
audiofilia, audiovoodoo, humor, voodoo

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Green Dizzy, czyli hack The Fantastic Adventures of Dizzy Berion Homebrew 6 20.04.2009 15:28
Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop andrzejj9 Off topic 15 03.06.2008 13:08
Voodoo 3 2000 AGP <- ile za to ? Torwald Off topic 16 25.04.2003 11:36
Alcohol(ik) ... czyli wersja za wersją ! matteo Napędy optyczne CD 14 14.01.2003 01:03
dziwna płyta audio cana Napędy optyczne CD 24 22.04.2002 14:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.