Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.01.2005, 17:12   #1
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Długoletni nośnik - co jest wytrzymałe?

Chciałbym sobie nagrać około tysiąca ważnych dla mnie plików na płytkę, bo zajmują już niemiłosierne 6GB na moim dysku. Jednak chciałbym, aby nośnik, na które je nagram przetrwał jak najdłużej się da - minimum 5 lat, będąc średnio używany (staram się nie rysować płyt i obchodzę się z nimi delikatnie). Co mi polecicie? Nie chciałbym, aby kiedyś okazało się, że płytka nie działa, a ja już pliki z dysku usunąłem i miliony godzin pracy komputera poszło na marne (idzie o ściąganie plików z netu). Jakie nośniki odznaczają się najlepszą trwałością? Możecie nawet polecić mi DVD, byle w granicach do 10 zł za płytkę.

Pozdrawiam
KaPi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.01.2005, 17:19   #2
Łukasz R.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Łukasz R.
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Lokalizacja: Turek
Posty: 21
Łukasz R. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zamiast szukać najwyższej jakości płytek myślę, że lepiej jest zrobić dwie kopie tych danych, na których Ci zależy ;-) (tzn. zrobić kopię zapasową każdej płyty). Wówczas będziesz korzystał tylko z jednej kopii płyty, a tę drugą odłożysz gdzieś w ciemne, niedostępne dla dzieci, suche miejsce (np. do sejfu) . To jest tylko moje "widzimisię", więc rób jak chcesz. Poczekajmy na inne rady ;-).
Łukasz R. jest offline  
Stary 11.01.2005, 19:30   #3
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Byłotutaj
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 17.01.2005, 12:22   #4
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co do trwałości to dawniej PHILIPS PRO
teraz to najlepiej Verbatim ewentualnie TDK
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=33086
Mi już poleciało sporo cdrów z z archiwum i od dziś będę archiwizował dane tylko na Verbatim a Ty rób jak uważasz ...
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Stary 17.01.2005, 12:33   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zdecydowanie palenie a kilku kopiach tych najwazniejszych danych jest najpewniejszym rozwiazaniem
nimal jest offline  
Stary 17.01.2005, 13:01   #6
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
zdecydowanie palenie a kilku kopiach tych najwazniejszych danych jest najpewniejszym rozwiazaniem
też dobra metoda ^^^
w tej chwili płyty nie są aż takie drogie i mozna sobie pozwolić na powyższe rozwiązanie ...

PS po 2.5 roku o ile kopia przeżyje a powinna (można spróbować zrobić kolejną kopię bezp. - tak dla pewności )
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.